Čo pomôže na potničky?

inuska84
9. nov 2013

Ahojte maminky. Prosím vás, aké mastičky ste dávali dieťatku na potničky ( moja dcérka má teraz sedem týždňov ). Má ich aj na tváričke a niekedy jej sčervenajú. Kúpeme ju v hypermangáne, ale to je všetko. síce sú potničky odvtedy menšie, ale zdá sa mi, že jej vychádzajú aj nové. Ďakujem vopred za rady 🙂

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
palomka
9. nov 2013

ja som davala detsky zasyp, doktorka kozna nam predpisala tekuty puder, niekto potiera liehom 🙂 aaa, menej obliekat 🙂

silvusik69
10. nov 2013

Ahoj, mne sa pri oboch deťoch osvedčila holtová masť. Aj keď mierne smrdí /aspoň mne/ 🙂 , účinok bol ozaj rýchly. Predáva sa bežne v lekárni.

kikuleenka
10. nov 2013

Ahoj, ja som potierala liehom z lekarne, na druhy den bolo po nich 🙂

ivetkab.
10. nov 2013

potničky zmiznu aj samé u bábätiek. Netreba ich preliečovať pokiaľ Ti to lekárka nepovie. Potom to už liečila ona. Nedávala by som zbytočne bábatku krémiky a mastičky. Potničky sa väčšinou detičkám robia z toho, že im je teplúčko. Skús menej obliekať babätko, alebo mene vykurovať byt, prípadne ak idete na vychádzku, tak ho tak "nebabušiť". Je veľmi ťažké odhadnúť koľko vrstiev teplého také malinké kuriatka potrebujú, ale pri tých potničkách sa nič hrozné nedeje.

ivuska027
10. nov 2013

Tieto detske potnicky ma kazde dietatko prejdu. Trva to tak mesiac. Precistuje sa im plet. To musi skratka prejst. Ale urcite to nesus, prave naopak, masti. My sme na to mali oilatum z lekarne do kupela. Ked to susis, tak to dietatko moze svrbiet, moze byt placlive, podrazdene. Skus skor sudokrem alebo excipial hydroltio, aby si zmiernila napätie na kozi 😉

kacena1159
10. nov 2013

Ja som tiež používala ten hypermangán a nám pomohol

milota164
28. nov 2013

my sme potnicky natierali Bepanthenom

tomta
28. nov 2013

liehom by som urcite nepotierala...holtova mast je lepsie riesenie alebo tenku vrstvu sudocremu..ten je ucinny na vsetko

pipinka4
28. nov 2013

no nam doktorka poradila potret sudokremom a urcite zabere aj bepanten.no a menej obliekat a holtov krem by som urcite nepouzivala kedze je tam jasne napisane nepouzivat pri kojencoch.nechapem kto to moze davat babatkam to je na kozne choroby ako je ekzem alebo psoriaza a nie potnicky !!! ked uz specialne maste tak imunoglukan.

gitka55
28. nov 2013

Jednoznace sudocrem budu prec raz dva. 😀

autumn11
11. feb 2018

u nás zabrabala mastička bepanthen care.

maykaaa1122
23. feb 2018

Mala hlavne v lete ked sa spoti a spravia sa jej potnicky, natriem bepanthen care mast v tenkej vrstve a rychlejsie mu zmiznu.,