Čo pomôže na vši?

kika_552
6. aug 2023

Mamičky prosím poraďte ako na vši uz som zúfalá niečo ozaj účinné ja už neviem čo robím zle. Dcéra to priniesla zo školy ku koncu roku nie a nie sa toho zbaviť už sa nám to objavilo 3 krát odvtedy.😭😔😔

ninusa221
6. aug 2023

Mne pomohol paranit keď som bola aj ako decko tiež som vkuse od niekoho chytila

zuzulka558
6. aug 2023

Tiež sme mali tento problém,,, každé ráno som jej nakvapkala po hlave tea tree olej, ale aj večer naliala na hlavu dala jej sáčok na vlasy a vydusila ich, vsi neznesú taky smrad

koteska83
6. aug 2023

@kika_552 aj mi sme sa pred 2 rokmi s nimi strasne natrapili...malu som aj zafarbila a nepomohlo. Jedine co pomohlo bol taky hreben na vycesavanie...vsivacik sa vola a proste kazdy den aj 10 krat vycesavali a vycesavali a teda striekala som aj teetrea olejcek do vlasov.

patus_2
6. aug 2023

@kika_552 okrem toho klasického šampónu, skúste použiť ešte aj teplo. Prezehliť vlasy aj viackrát, vyfukat horúcim vzduchom a opakovať aj 2x denne.

syslik81
6. aug 2023

tea tree oil aj reventivne ked sa ich zbavis a kazdy den vycesavat hrebenom na vsi ... my sme nastastie nikdy nemali ..malej som zaplietala vlasy a stale kapala olej za usi

3petka
6. aug 2023

@kika_552 nám to priniesol syn zo skolky. Samozrejme chlapi sa toho hneď zbavili. No ja som si vlasy každú chvíľku vycesavala tým špeciálnym hrebeňom až pomaly do krvi a pravidelne som sa este používala parazit. Stačí že zabudnes jedno vajko a ideš odznova.

bluka2
6. aug 2023

Aj my sme mali ku koncu školského roku to šťastie. Tu je na to taký šampón Nida, píšu použiť raz a potom po 8 dňoch. Ja som to použila na nás všetkých viac krát pre istotu, v poriadnom množstve. Potom vycesala tým hrebeňom. Po každej noci som prezliekla celú posteľ, oprala všetko na 60 a vyzehlila matrac. Plus daky dezinfekčný sprej na to. Intenzívne som použila proste všetko a už sa to nevrátilo

bluka2
6. aug 2023

Tiež oblečenie a uteráky som rovno prala na viac stupňov a žehlila

kacenocka2
6. aug 2023

Liquido duo..serum a do toho sme ešte tea tree olej pridali.. zničilo ich to

laurikalalinka
6. aug 2023

@kika_552 Paranit, Elimax,v lekárni,ja mám dlhé vlasy a toto mi pomohlo,len som musela kúpiť 2 balenia vzhľadom na dĺžku vlasov

magdalenal
7. aug 2023

@kika_552 u nas len vycesat. Dcera ma huste dlhe vlasy. Umyla som paranitom, rozcesala a po pramienkoch tym speci hrebenom vycesavala cca 2 hodiny. Potom som prestriekala sprejom Paranit, a nasledujuce dva dni znova precesavala. Od vtedy mame pokoj.