Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo robiť ak sa dieťa napije chlorovanej vody?

murinka
16. júl 2012

Ahojte.mam otazku-ako postupovat v pripade ze sa mala pocas dovolenky napije chlorovanej vody v bazene?ake lieky?co ano a co nie?toto sa nam stalo minuly rok v tatralandii a celu jednu noc prevracala a cez den chodila jak matoha... dakujem

petronesa
16. júl 2012

nechodit do bazena ale na jazero 🙂

mirka_aa
16. júl 2012

ona sa nepytala kde sa ma chodit kupat,ale co robit ked sa uz napila...

lalinko2010
16. júl 2012

toto netreba riešiť, nič sa jej nestane, bude OK, toľko v tom bazéne chlóru nebolo aby jej to ublížilo. žiadne lieky, na čo zaťažovať organizmus????

janulabj
16. júl 2012

moj kolko sa opije vody....panečku, no naštastie nam nič nebolo nikdy, klopklop,ale tak napada ma čierne uhlie, hylak, proste niečo na zvracanie ...inak by som nič nedavala ....ešte kulišek možno, a hlavne tekutiny.

lucinocka
16. júl 2012

si si ista ze to bolo z chlorovanej vody? a nie zo stravy? Tu deti dost casto zvracaju aj zo Slnka / zijem v chorvatsku/ prehreje sa organizmus a vecer vyskoci teplota a zvracanie, druhy den im uzu nic nie je... my sme s bratom chodili na dovolenky od dvoch rokov az do dospelosti a tolko vody co sme popili v bazenoch / grecko, grecke ostrovy, spanielsko, bulharsko../, a nikdy nam nic nebolo :-/

leanax
16. júl 2012

moja malá má dva roky a skáče do bazéna tak, že sa aj ponorí, určite si chlipne, ale nič jej zatiaľ nebolo... to prevracanie v noci a chodenie ako mátoha mohlo byť skôr z tepla... takto čistené bazény by nemali škodiť, určite sa pri tom myslí aj na malé deti, ktoré sa neraz napijú...

stanislavao
16. júl 2012

na kupalisku neublizi chlorova voda, ale bakterie a spina, co v nej su. je tam jeden, co ma crevne problemy a od neho to dostanu vsetci, co tam su. preto su kupaliska nebezpecne. a na liecbu jedine zivocisne uhlie, kulisek, smecta, teraz je dobry enterol - je aj proti hnacke, aj obsahuje probiotika.

tinki
16. júl 2012

Neviem či existujú lieky na takéto niečo..Ale existujú detské bazéniky, bez chlóru, ktoré sa čistia nejakou metódou, tie sú najvhodnejšie pre detičky..
Myslím, že sa čístí na princípe UV žiaričov a ozonizátorov..tie bazény sú bez chlóru a sú vhodné pre deti od
6 mesiacov..
V bazéne obyčajnom môžeš nachytať kadečo..mrkni link..
http://najmama.aktuality.sk/clanok/227214/spina...

katren
16. júl 2012

tak z chloru to urcite nebolo....
my mame doma vnutorny bazen, kontroluje sa kvalita vody automaticky a aj sa dopusta chlor.....mala sa uz tolkokrat napila, ked plavala ze az a nikdy sme s tym problem nemali.....
Misko detto.....
skor si myslim, ze to bolo zo stravy a urcite by som organizmus nezatazovala este viac, teda pokial vracia.....a teda aj teplo robi svoje....

murinka
autor
26. júl 2012

@katren
@leanax
@lucinocka
z tepla to zvracanie iste nebolo lebo vonku bolo dost chladno (dovolenka bola v aprili) a stravu sme jedli rovnaku a nikomu nic nebolo.momentalne sme z dovolenky doma a nastastie jej nic nebolo 🙂

kubiku
15. apr 2016

hylak 🙂

lauricka
15. apr 2016

tiez si myslim, ze to nebolo zrovna z chloru

katyt
15. apr 2016

Skôr si myslím, že v tom bazéne bolo niečo čo vyvolalo zvracanie, nejaká baktéria, určite to nebolo z chlórovanej vody, moje deti sa už veľakrát napili, syn ju pije na litre, lebo sa vždy potápa a nikdy z toho nezvracal. Teoreticky to mohlo byť aj zo stravy, na malom organizme sa skôr niečo prejaví ako na dospelom človeku, to záleží aj od imunity, niekto chytí črevnú chrípku takú, že celé dni len zvracia a hnačkuje a niekoho len bolí žalúdok a pritom môže ísť o rovnaký vírus či baktériu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli