Čo robiť, keď má dieťa stále upchatý nos?

mariana0915
26. jan 2011

moj syncek ma 3mesaice stale ma upchaty nos, kvapkam mu aj mar plus ,ked mu idem vysat hlien,nic mu nevysajem,ale jemu stale to pri dychani akoby tam v nosku chrcalo,davam aj na radiator teraz pri kureny mokry uterak na zvlhcene vzduchu.

emilia25
20. dec 2016

@martina46 presne dame to co najblizsie aby to citili nam to fakt pomohlo aj teraz mame v izbach najmladsi ma tiez zase soplik.

martina46
20. dec 2016

@emilia25 aby to citili :D ja myslim, ze to je citit tym cela izba, poslala som manzela cuchnut do izby vecer a smial sa :D
no budem pokracovat, som zvedava.

darina05
20. dec 2016

@martina46 dobry den a co mate v izbach citit aj moj maly ma furt uochaty nostek...dakujem

emilia25
20. dec 2016

@martina46 no je to citit aj doktorka mi povedala ze niektory to nedavaju lebo to smrdi ale fakt nam to pomohlo boli sme s muzom prekvapeny ako malej soplik presiel rychlo.

martina46
20. dec 2016

@darina05 rozkrojena cibulka 🙂

@emilia25 nam to nevadi, len som tym myslela, ze aj keby to bolo daleko od hlavicky, aj tak je toho plna izba 🙂
idem dat dnes znovu 🙂

darina05
20. dec 2016

@martina46 ano a neni vam potom s tej cibule zle lebo dost tazka je A to a iba rozkrajat a to je vsetko a dat do misky a do izby..byskusam

myrayqa
20. dec 2016

Na imunitu proti nachladnutiu perfektný manuka med odporúčam kúpite na liekymanebavia

myrayqa
20. dec 2016

Alebo nám pomáha zvlhčovač vzduchu avent

mavika
21. dec 2016

Nam pomaha Eukasol sprey- strieknem do izby, na vankúš,alebo plyšovu hračku. Vždy pomôže .

basia1
21. dec 2016

@nicole003
Ahoj , su alternatívy na trhu. Ja som malej dávala ryžové mlieko od pol roka , plus dokrmovanie , pretože ryžové mlieko neobsahuje všetko co potrebuje dieťa.Vapnik a nezasyti tak. Ako alternatívu vápnika -brokolica/ orech/špenát/citrón/kel/kapusta/ no najmä mak . Mak milujeme. No dnes su na trhu aj ine možnosti a myslím ze su lacnejšie ako kravské. Vyskúšajte nejaké. My sme sa na to ryžové mlieko tak naučili ze pijeme uz len to. Rannu kávičku bez neho si uz neviem predstaviť. Dnes je mnoho výživových poradcov , množstvo bio obchodov. Nebud zúfalá len sa riaď pocitmi. Ak mas z niečoho zle pocity tak to nerob, naopak ak Vam niečo par krat za sebou frnkne do nosa vyskúšajte to .Nenechaj sa urcite dotlačit do niečoho co nerezonuje s tvojim vnútrom. Prajem vela síl , do 6 rokov je to velmi náročné pre matku ale potom sa to všetko 10 krat vráti. 👏😍

nicole003
22. dec 2016

@basia1
ahoj,takto postupom casu sa ospravedlnujem za svoj kriticky a ostry komentar.ved toto su tie veci ze clovek uz nevie comu ma verit.priklad jeden cas boli sojove vyrobky mega zdrave zrazu len citam co vsetko to obsahuje a ako to skodi.tak ako je to?ja neviem moja babka robila cely zivot v mliekarni my sme pili mlieko na litre a ine mliecne vyrobky.uznavam kvalita uz nie je to co byvala.ale co sa tyka umeleho mlieka mojej malej to strasne skodilo a iba sa trapila.napriek tomu Vam dakujem za povzbudenie.aj ho potrebujem.dcera ma nielen slabu imunitu a alergiu ale vo veku styroch rokov jej zistili epilepsiu.takze kvoli zachvatom musime byt stale v strehu.pricinou si nemozme byt isty ale mohol to byt dlhy porod ci dlhe prenasanie....uplna banalita a sposobila takuto diagnozu.

basia1
22. dec 2016

@nicole003
To je v poriadku. Ja som tych 6 rokov prežila celých v strese. Mam pocit ze som makala na 200%. Taktiež alergie , ale hrozné. Z tych nas vyliečilo objímanie , dlhé a časté 😍🤗, a taktiež kurkuma. Urobím 3 lyzice medu 1 kurkumy , do šálky a dam do chladničky. Stuhne to a raz za týžden jej naberiem na lyžičku nech to scmula.Pozri kurkumu na internete.Moja dcéra mala alergie na rukách a na ušiach. Nezvládala som výchovu a prilis som kričala. Ked som prestala , skludnila sa a občas miesto kriku pacla /primerane/ po zadku , bolo to lepšie. Ked to na mna opäť prišlo , hneď som si uvedomila ten pocit v sebe a hneď som pátrala odkiaľ tam je. Vždy to bol hnev samej na seba. Cítila som sa nedokonalá Matka. Stale nedokonalá a stale zlá. Chcela som aby všetko fungovalo ako ja chcem a aby to bolo perfektne. Lenže nic nie je a nikdy nebude perfektne. Teším sa ze teraz všetko za mna riadi Boh a ja sa len prizeram a veziem sa v prúde. Je to tak krásne oslobodzujúce. Takze co sa tyka našich alergií, moja dcérka mi vlastne ukázala spôsob ako vyliečiť seba. Myslím ze naše deti to robia pre nas. Liečia nas , preberajú naše pocity a problémy. Učia nas byt lepšími ľudmi a ukazujú nam ze uz raz si nas predsa vybrali a vedia ze sme pre nich to najlepšie. Iba buďme s nimi 🙂 a buďme sebecké a iné. Iba tak sa môžeme jedna od druhej vela naučiť 🙂 Prajem aby Vam aby sa modlitby splnili , a aby boli vyrieknuté. Lebo modlitba je vecná. ☺ Krásne sviatky

anymary
21. jún 2017

a kde davate tu cibulu pri postielku ?

martina46
21. jún 2017

@anymary co najblizsie k hlave, aby dieta nedociahlo alebo nezhodilo.

anymary
24. jún 2017

ked to nepomaha tak co dnes sme boli na pohotovosti a nam povedali ze treba odsavat odsavat a odsavat inac pojdeme do nemocnice

martina46
24. jún 2017

@anymary nieco urcite zaberie, nenechaj sa vyplasit 🙂
pokracuj v cibulke, este mi napadlo, ze moze na odpuch pomoct fenistil kvapky, ja som vyplachovala physiomerom, nic neovolnilo nos, len ten, na kratky cas, ale aspon nieco a este som kombinovala s nejakym homeopatickym sprejom, ale meno uz neviem.

domiinicca
5. aug 2017

Ahojte, maly bude mat 7 mesiacov a mame imervere upchaty nostek. Dnes to bol ale uz taky extrem, ze mal normalne suchy nos a k tomu sopliky ako zuvacka a neslo to ani odsat ani prestrieknut ( pouzivame morsku vodu Mar, tyzden sme pouzivali Nasivin pre babatka ale mala som pocit ze mu nezabral) a zacal mi plakat tak, ze sa bal ze sa zadusi. Naozaj sa nemohol nadychnut. Poradte co robit? Kam s tym ist? Boli sme pred 2 mesiacmi na nosnom a vraj ma dutiny ciste..vsetko ok. Ale ako je potom mozne ze sa stale budkme na strasny revot ze nemoze dychat. Spime stale pri otvorenom okne aby dychal cisty vzduch. Samozrejme dobre obleceny. Casto som v tehu pouzivala kvapky do nosa.. moze to mat vplyv? Pomoc uz som zufala 😏

grenka
13. jan 2018

Mamičky môj 7r syn tiež stále upchatý nostek má má aj od alergol NASONEX a nepovoľuje dávam mu aj morskú soľ ani nesmrkne ako malý si doniesol z pôrodnice stafylokoka mal ho v nose rozmýšľam či to není aj tým,rozpráva nosom stále ,mám sa pýtať na nejaké vyšetrenie alebo ako postupovať