Čo ste dávali 7 mesačným deťom, aby nemali tvrdú stolicu?

toutou27
20. mar 2015

Dcerka papa jablcko na ranajky, na obed masko al. zeleninku. Ostatne bud moje mliecko alebo Bebu. Ale aj tak tlaci ako o dusu. Spravila som jej ovsenu kasu na ranajky a uz je to lepsie. Neviete poradit este nieco ine? Dala by som jej aj hrusku ci marhulku ale je marec a z obchodu take umele ovocie nechcem ☹

simca06022011
20. mar 2015

Skus aj ine obilninove kase, my sme to tak mali hadam aj celu zimu... podla bukovskeho som to varila vo vode a nastruhala som do nej ovocie na striedacku rozne.
Viac vlakniny, a viac tekutin.. uz mozes ovocne aj zeleninove stavy, caje. Mrkvovy salat, varenu tekvicu, pecenu tekvicu (my sme zvykli upiect a rozmackala sa do pohara aj na druhy den na desiatu ;))... a ja som v neposledom rade davala aj vyzivove ovocie, ak ine nebolo 🙂

pribinak
20. mar 2015

Dávala som do papania pomlete lanové semiačka, robila som polievocky, strúhala som jabĺčko, hrusticku a dávala vela zeleniny: tekvica, cuketa, karfiol, brokolica (ale len ruzicky, nie hlubik) na pitie vela fenikloveho čajíku a vody (nie granulovane čaje)

zabina27
20. mar 2015

ovocnu alebo jablkovu stavu do caju na pitie, vyzivy kupovane na desiatu v zime presne pre toto, aby nejedol kazdy den jablko alebo banan, aby mal aj zmenu. ak nechces z obchodu ovocie, skus susene - namocit a dat stavu vypit, alebo spravit z toho desiatu, pripadne pridat k obedu ako "kompot" - nasla som to tiez v knihe od bukovskeho, ze susene marhule z dm (su bio) pridat do jedla, ale bohuzial vobec som ich v dm nezohnala, ale asi aj inde sa da kupit nesirene bio susene ovocie

evitka83
20. mar 2015

Okrem vyssie spominaneho vsetko slivkove a detsky fenyklovy a harmancekovy caj, ked ma problemy sa vykakat.

sense
20. mar 2015

davala som jej fenikel zeleninu, tekvicu, slivky,pseno, harmancekovy caj ked bolo moc zle tak vyvar z ovsenych vlociek, a nedavala som feniklovy caj, mrkvu, ryzu...

jarushka599
20. mar 2015

Do večernej grísky stále pridávam ľanové semiačka,na drobno nakrájanú sušenú slivku, nastrúhané jablčko a polku banána a kakáme každé ráno a niekedy aj večer, ale jedna sušená slivka pokrájaná do hocičoho stačí,nemusí to byť zrovna gríska.....ale u nás takto fungujeme....ak je moc tvrdé, dať 2 slivky na deň. U nás to takto funguje a nemáme problém, samozrejme ovocie každý deň samozrejmosť a rovnako aj mliečne výrobky 🙂 🙂 🙂 🙂 .....treba skúšať, na každé dieťatko funguje niečo iné.

barbi789
4. nov 2018

@toutou27 Skús Nutrion na zápchu, možno tá Beba jej nerobí dobre. A ty jedz veľa sliviek, keďže je dojčená tak jej nemusí robiť dobre nejaká potavina

zabina27
4. nov 2018

@barbi789 téma je 3,5 roka stará 😉

barbi789
5. nov 2018

@zabina27 To som si všimla, len som chcela napísať svoj názor, nie som hlúpa...