Čo sú tieto pupáčiky?

andrea561
23. jún 2013

Maminy neviete co moze byt toto, zacolo to potnickami ale toto sa mi uz nezda ako potnicky, mame to vsade na tvaricke aj hlavicke, rucickach, chrbatiku. su to ako malinke pupaciky, niekde az nahnisane. dakujem

pammy
23. jún 2013

Teoreticky by to mohli byt aj kiahne, teraz je ich vsade vela... ale na fotkach je to velmi zle viditelne. Pupaciky mozu byt aj potnicky, aj alergia na jedlo, atb, lieky...

katrena23
23. jún 2013

Su tie pupaciky naplnene takou priesvitnou tekutinkou alebo takym zltkastym hnisom? Lebo ak ano tak su to kiahne, ak nie, tak len potnicky alebo presneze reakcia na nejake jedlo. Urcite navstiv lekarku alebo lekara, v tomto teple by som neriskovala, mohlo by sa to rozsirit alebo na niekoho blizkeho aj preniest

andrea561
autor
23. jún 2013

no by som povedala ze skor hnisave, ma to hlavne v zahyboch take nahnisane, podarilo sa mi to este odfotit troska

janka22201
23. jún 2013

podľa mňa potničky,ale poradiť sa z lekárom tiež nieje na škodu,mne vtedy doktor predpísal olej do kúpeľa,no za svet si nespomeniem ako sa volal(ten olej samozrejme, a asi trikrát do dňa som syna kúpala,ale moje deti sú veľký potiči.Teraz už majú 3 a 5 rokov a zase potničkujeme ,nie až tak ako keď boli menší,ale na hrudníku obidvaja a dievčatko aj na zhyboch rúk .Na tie zhyby nám kedysi kožná predpísala Imazol.Má sa ochladiť tak to hádam rýchlo prejde

bubla30
23. jún 2013

nam povedala pediatricka, ze su to zapalene potnicky-tiez mame podobne, ale nie na tvari, vsade inde:(

mamulka211
23. jún 2013

MAte to aj na chodidlach, na narte myslim, a medzi prstekami?

mymimi
23. jún 2013

my máme niečo veľmi podobné, ale strašne veľa...boli sme na pohotovosti, pichli hydrokortizon...

andrea561
autor
23. jún 2013

nie na nozickach to nema vobec, iba pod zadockom ma jeden pupacik, a na prstekoch na rukach na

anasstazia
23. jún 2013

@andrea561 ahoj, ja som teraz kvôli tomu zapla počítač. Jakubko to má od stredy, nemá na nožičkách a na tvári akurát. A nevedela som čo to je, ale vyzerá to ako to tvoje. Asi to budú tie potničky. Nesvrbí ho to, nálada výborná a aj dobre spinká. Miestami sú tiež niektoré nahnisané. Koľko dní to máte a má inú náladu, či tiež v pohode. Ja som pozerala rôzne kožné ochorenia, ale fakt to sedí iba na tie potničky, ale maxi potničky. Teploty nemá.

andrea561
autor
23. jún 2013

ani nasa teplotky nema a nalada je v pohode, rano skor vstava ale to asi kvoli tomu teplu :D ako zacali tie horucavy tak sa jej spravili najprv jasne potnicky, a potom sa to zacalo rozsirovat po celom tele a hnisat

miub
23. jún 2013

@andrea561
Kludne to moze byt reakcia na krem na opalovanie - nepouzila si nahodou nejaky?

natalyaas
23. jún 2013

Myslim ze su to len potnicky. Ani jedna sme nieje lekarka aby sme urcovali diagnozu :_) takze radsej zajdi pre svoj klud lekarovi...

andrea561
autor
23. jún 2013

@miub nie nie nepouzivame nic

miub
23. jún 2013

@andrea561
Hmmm, tak radsej ako pise natalyass...najlepsie zajst k lekarovi :(

mamulka211
25. jún 2013

Ak to nezmizne, tak zajdi na kozne, lebo ak to ma aj na prstekoch, moze to byt svrab, prejavuje sa podobne ako opisujes, casto sa myli s alergiou a potnickami, lenze potnicky zmiznu same od seba, ak to pretrvava dlho, tak to potnicky nebudu.

ewwwe
16. jún 2015

@andrea561 ahoj, prosim ta ako ste to potom doriesili, nam presne taketo prave teraz vybehlo, na nosteku vela nahnisanych na krku jeden taky pupacik, a hrud cela (klasicke potnicky) boli sme aj minuly tyzden u dr. no povedal co zdielam aj ja ze zbytocne nepchat nejake kremy atd. ze este pockat no neustupuje to. Odislo vam to same? Ja som si este akurat teraz vecer vsimla ze mu ide vzadu stolicka a ma strasne ipuchnute dasno, tak to spajam aj s tym.

andrea561
autor
17. jún 2015

@ewwwe vies co isli sme koznej a ta nam dala zarabanu masticku, natrela som par krat a preslo to, ale ze to je z toho tepla, boli to potnicky a ze tie sa mozu aj takto zapalit 🙂

ewwwe
17. jún 2015

@andrea561 a po roku sa vam to vracia,opakovalo sa to niekedy?

andrea561
autor
17. jún 2015

Ano ked bola malinka rocna a potom ako 2 rocna ale uz nie az tak
@ewwwe