Čo sú tieto vyrážky?

modkon78
29. nov 2014

Ahojte, prosím vás neviete čo to môže byť? Boli sme s tým dokonca aj pri kožnej, povedala že to určite niesu ani blchy ani ploštice. Mám to dokonca aj na veľa na nohách, chrbáte, rukách. Žiadne domáce zvieratko nemáme, všetko sme vypratali a hlavne ja dnes. Muž keď prišiel s týždňovky v robote nič no doma na druhý deň mal tiež kopu hlavne po nohách. Je to zo začiatku ako vyrážka, no ak sa poškrabem väčší pupenec. :/ Vylúčili sme aj ovocie nakoľko ho skoro vôbec nejeme. Máme vodu vlastnú zo studne mysleli sme že s toho, tak sme si kúpili zásoby vody, no aj tak máme tie ako povedala kožná ochvaty. Neviem čo mám robiť, včera mi ešte dcérka ku tomu začala soplíkovať, je nervózna všetko ju svrbí (aj napriek tomu aké nám kožná dala mastičky). Ku tomu som ešte aj sama, manžel príde až v utorok neviem čo robiť.

merien259
29. nov 2014

Ahoj nie sú to kiahne?

modkon78
autor
29. nov 2014

@merien259 ahooj...., ale wieš potom by som to nemala Ja a Muž.....nakolko mi sme už kiahne mali... :/ a dcerka ma 18 mesiacov....

sam2
29. nov 2014

@merien259 aj mne to napadlo ako prve ked som to zbadala. Ale kedze to maju v domacnosti vsetci, tak neviem....kazdopadne je zaujimave ze ani kozna nevedela.... Asi by som navstivila este jednu 😉

merien259
29. nov 2014

@modkon78 a obvodného si neskúšala či by nevedel/a?

merien259
29. nov 2014

@merien259 a 6 choroba či ako sa to vola

misinka26
29. nov 2014

Ruka-noha-ústa ... a to kožná nevedela ??? to je aká nevzdelaná ... nie je to nič hrozné len je to veľmi infekčné takže aspoň 6 dní mimo kolektív ... nelieči sa to ničim len ráno a večer fenistil + hypermangánové kúpele ... nabehni k Dr. povedz čo to je ... kokos to odkiaľ ste, že ani Dr. to nevedela, veď sú toho plné média aj net ... je to nová choroba v poslednej dobe veľmi rozšírená ...

modkon78
autor
29. nov 2014

@misinka26 neviete mi prosím vás povedať ako je možné že sme to dostali??? A trvá to už viac než 2 týždne .... jedne zmiznú, druhé sa objavia

modkon78
autor
29. nov 2014

@misinka26 a takto to vyzerá moja noha.... nevravím ho rukách, chrbáte ... :/

misinka26
29. nov 2014

Prenáša sa to kvapôčkovou infekciou, takže ste to mohli dostať hocikde, v autobude, v obchode, v detskom kútiku ... môže to trvať aj mesiac ale väčšinov tak dva týždne ...podľa mňa si to posúvate medzi sebou, obmedziť bozkávanie na pery, každy vlastný uterák a choď k tej vašej ,,múdrej Dr,, a dovzdelaj ju lebo aby kožná urobila takúto banálnu chybu ☹ ☹ nasadte si všetci fenistil kvapky na 1kg hmotnosti 1 kvapka a skoč do lekárne po hypermangán a robte si z toho kúpele ... je to fiavové tak sa nezlakni ... nemusíš sa báť len sleduj malé aby nemalo vyššiu teplotu, vtedy neváhaj a šup ho na pohotovosť a povedz im, že to je R-N-U ( H-F-M) ...

misinka26
29. nov 2014

@modkon78 Môže to byť na celom tele, najviac na nohách, chodidlách, rukách, dlaniach, hrudníku a chrbte ... ale aj v ústach a v hrdle ... zvýšte vitamíny ... ide o detskú chorobu ale je prenosná aj na dospelých ak majú oslabenú imunitu ...

modkon78
autor
29. nov 2014

@misinka26 ďakujem veľmi pekne ...nech žije MD... ;) ak ste napísali že obmedziť bozkávanie a tak ... nemôže sa to akosi preniesť aj tým že dcéru stále dojčím?

17alexis
29. nov 2014

@modkon78 Ako študáčka som bývala na intráku a spolubývajúca nám zavliekla do izby blchy. Podotýkam, že ani u nich doma neboli domáce zvieratá. Doštípané sme boli všetky 3, ale u každej tie štípance vyzerali inak. Jedna mala pupáky ako keď ťa popáli pŕhľava, druhá mala akoby alergickú reakciu a ja som mala červené okrúhle fliačiky a v strede toho bola bodka. Všetko sme vystriekali asi trikrát kým to zmizlo. Minule bol známy na plavárni a tam vraj v šatni poskakovala blška. Inak domáce zviera neznamená automaticky blchy. Moja mačka ani pes u rodičov ich nikdy nemali. Podľa fotky by som určite povedala, že to sú štípance od bĺch.

misinka26
29. nov 2014

@modkon78 jasné môže to byť aj tým a hlavne keď kojíš tak máš nižšiu imunitu lebo bábo si všetko berie ... takže veľa vitamínov pre všetkých, udržiavať sa v teple a kľude 🙂 všetko bude fajn, odíde to ako prišlo ... ak nie tak navšív Dr. ...

mamulienka30
29. nov 2014

Prepac ale toto su blsie stipance. Ziadna choroba. Dezinfikujte si domacnost, toto moze preskocit aj od susedov alebo si donesiete z vytahu, nemusite mat priamo doma zviera.

Aj choroba ruky-nohy-usta ma urcitu inkubacnu lehotu, nemal by to manzel hned na druhy den, ako prisiel domov! Takze odpoved je jasna, koznu treba poslat nazad do skoly.

modkon78
autor
29. nov 2014

@mamulienka30 hm neviem, všetko si hlavne všímam jak náhle vidím nejakú bodku na posteli tak pozerám že čo to ale po blche ani stopy. Proste dcéra sedí pri mne, má tričko s dlhým rukávom, a začne sa škrabať ..pozriem a už čerstvý pupenec... :/ ja neverím veľmi tomu že blchy

17alexis
29. nov 2014

@modkon78 Nemáte na posteľnej bielizni maličké čierne bodky?

modkon78
autor
29. nov 2014

@modkon78 a ešte tá kožná pozerala akousi lupou a povedala že ,,nieje vidieť žiaden vpich :/ tak neviem ...

mamulienka30
29. nov 2014

@modkon78 - isteze su to blchy, hlavne sa skriabe a potom cerstvy pupenec, chytit blchu je velmi tazke, okamzite odskoci aj 60cm daleko, navyse 90% blch mas v kobercoch a v textiliach, ak mi neveris daj do spalne lavor s vodou a saponatom, doprostred sviecku a zavri dvere nech je tam tma, o par hodin sa ti blchy chytia... cim rychlejsie to poriesite tym lepsie, jedna blcha znesie po nacicani 20 vajicok a to mas kolotoc donekonecna, musis tri tyzdne po sebe striekat v tyzdennych rozostupoch aby si vsetko odchytila. Plysaky do mrazaku, vsetko oprat na 90 a vysavat denne aj par krat vratane skar. A ten koberec kup specialny prostriedok na blchy a striekat. Lebo taky raid obycajny z obchodu na toto nestaci. Ono je to potvorska pliaga.

modkon78
autor
29. nov 2014

@17alexis nie akurat tak okrušinky s chrumiek :D :D nie nie fakt pozerám stále...to mi aj muž povedal žeby bolo vidieť keby boli blchy

mamulienka30
29. nov 2014

@modkon78 - no ved uveris ked prvu chytis, ale to uz to budes mat doma riadne premnozene 😖

luciao2
29. nov 2014

@modkon78 ahoj, my sme ten virus mali zaciatkom roka, dcera to dostala v skolke a ja som kojila 4mesacneho syna, nastastie to nedostal lebo protilatky mal z mojho mlieka, ale u nas to mala iba dcera a tak neviem, ze ked to mas ty, je tam sanca, ze to dostane,ale nemusi

mawka
29. nov 2014

@misinka26 ahoj, tak ja som asi mimo, citam teda dost, ale toto mi uniklo. mas nejaky link na clanok o tej chorobe? dakujem, zaujalo ma to. aj ked sice este sme sa s tym nestretli doma, chvalabohu, ale vediet dopredu nezaskodi, keby nieco.

@mamulienka30 a na co sa tie blchy chytia? naskacu do toho lavora, ci? napis mi to presnejsie, prosim ta. taky test sa zide vzdy.

odkedy mi deti doniesli vsi dva roky dozadu a od susedkynej macky skocila blcha, tak som na nervy z predstavy takychto hnusob malych fuj... vtedy som vsetko prala, vysavala, cistila, dezinfikovala, moje nervy. pavuk a pavucina mi nevadia. ale tieto svine vos, blcha a podobne.... vrazdila by som 😀

katarinnak
29. nov 2014

Ruky nohy ústa sú hlavne na prstoch rúk a v ústach a netrvá to 2 týždne. Podľa mna to nieje ta choroba.

modkon78
autor
29. nov 2014

@mamulienka30 teraz čerstve to mam skoro medzi nohami.... dostali by sa mi až pod leginy? ani by som necitili ďobnutie? :/

17alexis
29. nov 2014

@modkon78 lebo tie bodky je zaschnutá krv...spomínaná spolubývajúca mala zas***ú celú posteľ. Ja som to potom z intráku doniesla aj k nám domov, ale nebolo to už až také, no všetci v dome sme boli z večera do rána doštípaní. Rýchle uzdravenie prajem, nech už je to čokoľvek.

sharmana
29. nov 2014

@modkon78 to nie je choroba "ruky nohy ústa", to vyzerá inak, mali sme to doma ja manžel aj malá. A ruky nohy ústa sa netahajú až po lakte a po lýtkach, skôr na chodidlách, medzi prstami, čisto na rukách a okolo úst, a v hrdle. Toto je určite niečo iné. Okrem toho ruky nohy ústa začínajú najskôr ako nenápadné fliačiky, až na druhý, či tretí den sú to pluzgiere a mali by ste aj teplotu prvý den.

17alexis
29. nov 2014

@mamulienka30 blchy pranie prežijú. Treba len striekať a striekať...

mamulienka30
29. nov 2014

@mawka - reaguju na tepelny zdroj, saponat rozriedi stabilitu vody (pisem ako blbec ale hadam pochopis) a blcha sa utopi. V podstate je to jediny sposob ako blchu zabit ked ju clovek chyti - ponorit pod vodu... rozpucit je ju totiz takmer nemozne a len povolit zovretie a zdrhne. Takze sviecka postavena uprostred lavora vodou prilaka teplom blchy a skocia do vody a utopia sa. Je to stary babsky trik. My sme takto odblsovali babkin byt po tom, co si zobrala tulavu macku domov, to bolo nieco strasneho, este teraz ma vsetko svrbi pri tych spomienkach 😝 Boli momenty, kedy som si vravela, ze radsej deratizera volat ako zasa striekat vsetku tu chemiu sama 😖

@modkon78 ano dostanu sa aj pod oblecenie. Toto su normalne klasicke blsie stipance.

mamulienka30
29. nov 2014

@17alexis - nepreziju pranie, preto pisem prat na 90... na 60 nestaci bohuzial ano to maju dost velku sancu prezit. Je to pliaga a tohoto sa clovek bez chemie nezbavi.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz