Čo znamená červený prštek na nohe?

emily84
4. dec 2012

Moja takmer 6 mesacna dcerka ma jeden prsten na nohe cely cerveny a ciernu bodku pri nechte. Nemyslim, ze ju to boli, neplace ked jej to chytim.
Co to moze byt? Ustipnutie?
Mam ist k lekarovi?

alka221
4. dec 2012

ak to ma dlhodobo, tak by som sla 😉
PS. preco sa to pytas tu? ved mu tu nie sme lekarky, a nemame 10 titulov, ked ta nieco trapi treba k lekarovi, vzdy.. to ze zeny si nevazia svoje zdravie tu je na dennej rutine 😕 ale zdravie deti.. to je ina kapitola 😖

carmella
4. dec 2012

baby baby niektore otazky su fakt zaujimave,, Moze to byt hocico . ustinutie, ekzem, fliak atd.... pockaj jeden dva dni a ak sa to nezvecsi a Mala sa zda ok . tak pockaj .. Ak nie zbehnut k doktorke

luciannka83
4. dec 2012

Môj mal tiež červený palček. Zarastal mu nechtík. Tá čierna bodka môže byť zrazenina krvi. Malé deti zvyknú mať často tento problém, ... Pokiaľ jej to nehnisá, tak by som to neriešila. Pokiaľ by to pretrvávalo dlhodobo, šla by som k lekárovi.

zuzka1008
4. dec 2012

mohla si tam daco pichnuť

billam
4. dec 2012

Moze ist o zápal...hnis v ložisku

lilly07
4. dec 2012

Mali sme to tiež, ak je to teda to isté, zarastal dcére necht za kožu, stačilo aby som jej to strihala často, v podstate som jej to strihala asi každý tretí deň, pomohlo to a je všetko v poriadku... ale ak to neprejde ani po tom, ako jej to poriadne ostriháš, ten opuch aj začervenanie jej zmizlo asi po dvoch dňoch úplne, tak by som určite išla k lekárovi. Ale ak je to v nechtíku, musíš ho stále pravidelne a často strihať. veľa šťastíčka 🙂