icon

Čo znamená, keď autisti vidia vzory?

19. nov 2024

Že vidia vo veciach vzory. Prosim vie to niekto vysvetlit?

avatar
martinmmartin
19. nov 2024

gulate ku gulatemu
Vlnka k vlnke
Vsade poriadok vsetko zaradene
Kopa pradla na zemi = chaos bez nicoho = koniec sveta

avatar
deti95060810
19. nov 2024

len pozor nie je autista ako autista...
sú autisti ktorým vzory na veciach nehovoria vôbec nič...

avatar
negymama
19. nov 2024

v tejto knihe Iskra
https://www.martinus.sk/670519-iskra/kniha
matka opisuje auti syna, tiez videl vzory, sledoval hviezdy alebo obtacal nabytok vlnami a sledoval ako sa pohybuje vzor tienov podla slnka, vedel urcit aky je presne cas, podla toho ako presne sa otacal tien z lucov slnka dopadajucich do izby.

avatar
negymama
19. nov 2024

tie deti v tom hladaju nejaky system, nejaku logiku.

avatar
rachel36a
19. nov 2024

Môj napríklad videl vo všetkom cicka...videl labuť, povedal 2, a pod..koklokrat skm sa tomu divila, ale vždy mal pravdu

autor
19. nov 2024

A keď clovek s postihnutim vidí v obycajnej diere na chodníku nejake zviera? Alebo mal formičku snehuliaka, rozne ju otáčal a povedal ze tam vidí dalsie tri zvieratká , lietadlo vidí že je to usmievava tvar...aj v oblakoch vidi roxne zvieratka a predmety...to je tiez tie vzory vo veciach??

avatar
jarmilaj
20. nov 2024

Môj syn vedel podľa zvuku povedať, aké auto- s akým motorom onedlho uvidíme na ceste. Už má tridsať rokov a túto danosť stratil.

avatar
negymama
20. nov 2024

ma velku obrazotvornost, vela autistov ma umelecke nadanie, aj moja dcera ma.