Convulex a začiatok epilepsie u 3,5 ročnej dcérky

zakoto
10. mar 2013

Mamičky, ktoré máte podobné problémy, prosím o radu: Moja 3,5ročná dcérka začala pred niekoľkými mesiacmi "prevracať" očká dohora, úplne však na nej vidíme, že to ide mimo ňu - trvá to tak 1-2sekundy - dostane impulz z hlavičky a vôbec si očká nemôže ovládať.... pár krát i niekoľkokrát za deň... Keď sme to spomínali detskej lekárke, poslala nás na neurologické vyšetrenie. U nej sa pri 15minútovom EEG vyšetrení hlavičky spozoroval jeden epileptický výboj - začiatok epilepsie v rannom štádiu, hneď nám odporučila aj antiepileptické kvapky CONVULEX 300 - vraj dobre, že sme spozorovali a prišli hneď. Na CT mozgu sa vylúčila patologická príčina. Ďalej nám povedala, že u detí tým, že majú nevyvinutý celkom mozog sa epilepsia vyskytuje častejšie ako u dospelých a je veľká nádej, že sa z toho vylieči, resp. vyrastie. ... momentálne neviem, či dcérke mám tak v rannom veku takéto lieky nasadiť (keď to nie je ešte také vážne) alebo čakať, či z toho vyrastie, keby človek vedel, kedy dobre robí... po tých všetkých článkoch, ktoré som prečítala a možných vedľajších účinkoch týchto liekov mám jednoducho STRACH!!! aby sme jedno neliečili a ďalšie sa nepridružilo...
Veľmi pekne Vás prosím, či by ste mi mohli z početnejších skúseností poradiť, či naozaj musí byť dcérka na liekoch... a aké máte skúsenosti s kvakami CONVULEX... Ďakujem

zakoto
autor
28. mar 2021

@alenacizikova dobrý deň,zo začiatku convulex kvapky a naposledy petiminid tabletky tiež 1 ráno a 1 večer

renatatta
1. apr 2021

@alenacizikova moja dcérka berie tablety pol na večer a od soboty budeme už tak brat že ráno polku večer polku

monika5252
12. okt 2021

@zakoto Dobrý deň ,syn má 3,5 roka .A tiež vyvracia očká hore na 3sekundy maximálne a robí to aj 10x za deň .Boli sme hospitalizovaný 5 dni ,robili mu eeg tam sa to spozorovalo.Na magnetickej bolo všetko v poriadku .Predpísali mu depakine ,už ho berie 5 dni .Zatiaľ žiadna zmena .Berie to pravidelne .A stále vyvracia .Inak funguje normálne .Môžte mi prosím povedať asi ako dlho trvá kým zaberie ? Za mesiac máme ísť na odbery a uvidí sa .Ale nechcem čakať mesiac .Chcem aby mu to prešlo čo najskôr .Zdajú sa mi tie lieky slabe .Ďakujem pekne za odpoved

zakoto
autor
12. okt 2021

@monika5252 Dobrý deň, dcérke tiež na EEG ukazovalo výboje, myslím, že jej zabrali lieky rýchlo, pod nimi je EEG čisté, po 2 týždňoch sme to už určite nepozorovali, snáď mu teda zaberú.