Dcérka užíva 5 rokov Convulex tablety. Nemali by sme ich už vysadiť?

Zodpovedané
10. okt 2020

Dobrý deň,

dcérka berie už 5 rokov lieky Convulex. Najprv doktorka vravela, že aspoň do 10 rokov, teraz hovorí do 12 rokov, do puberty, do prvej menštruácie.

Vraj sa jej to v puberte môže zhoršiť. Dcérka záchvaty nemala, iba na EEG vyšetrení má nejaké výboje, tak kvôli tomu ešte berie tie lieky. Najradšej by som jej ich vysadila, no bojím sa, aby som jej nepoškodila.

Čo nám odporúčate?

Máme ísť na vyšetrenie k nejakému inému neurológovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

dĺžku liečby samozrejme určuje lekár. Určite liek nevysadzujte svojvoľne. Mal by sa vysadiť postupne, nie naraz zo dňa na deň.

Vždy máte právo si vypočuť názor aj iného odborníka, preto môžete s dcérou zájsť aj k inému lekárovi. Je to úplne bežné.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová