Covidové soplíky u 15 mesačnej dcérky

miriam7979
26. okt 2021

Ahoojte idem si k vam poradu…popripadne ktore ste si stym presli …ja uz fakt neviem..😕boli sme pozitivny vsetci (ja aj manzel aj obe dcerky) uz ske davno po karantene a tak ale dcerku 15 mesacnu stale drzia tie hnustne covidove sopliky su uplne ine nez normalne sopliky (tahave priesvitne) ledva to ide odsat…uz sa stym trapime vyse dvoch tyzdnov a nie a nie sa ich zbavit…davala som dcerke a aj davam trifed ale ten sme uz dobrali…sinupret,fenistil a nasivin do nosa a morsku vodu aj malu inhalujem po 5 min 3 krst denne ale nic a nic nepomaha doktor my uz nevie pomoct vravi ze to su covidove sopliky a tak a ze treba tym len prejist ale uz kolko…pride vecer a napinaju z tych soplikou sj ked ma vyvyseny vankus…uz fakt neviem co snou robit …neviete my nieco ucinne alebo co pomoct aby som sa tych hnustnych soplou zbavila uz konecne🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Dakujem

chadkroeger
26. okt 2021

@miriam7979 teraz ste ma ale riadne prestrašili, moj syn 3 týždne nie a nie sa dostať z choroby, zacalo to tlakom v uskach a potom sopliky...ale presne také isté ako píšete, ťahavé a priesvitné. Ešre som hovorila na ORL, že také sopliky som ešte nikdy nezazila. Robila som mu aj test, bol negatívny. Obe babky sa o neho zo začiatku starali, robili si testy min.tyžden taktiež negatívne, ale ja si myslím, že on musel asi mať. Takto chorý a hlavne takto dlho nikdy nebol. A to je doma ešte tento týždeň. Lebo ešte ma stále kašeľ.

chadkroeger
26. okt 2021

@miriam7979 ešte som zabudla odporučiť, čo nám na ne pomohlo, bolo neustále preplachovanie Aliamare a fukanie. Bral aj Nasonex, no toto nepomohlo. Len tie preplachy.

miriam7979
autor
26. okt 2021

@chadkroeger moze byt a ze nebol len infekcny alebo co🤔😔lebo fakt toto su ine sopliky …mam aj starsiu 5 rocnu a nikdy taketo sopliky sme nemali …a dr nam povedal ze to su covidove sopliky take ine…a fakt nie a nie sa ich zbavit …

miriam7979
autor
26. okt 2021

@chadkroeger myslite lievik? Ak ano…ten my dnes dr spominal ale ze je este ona mala nato ze sa bude drhnut stym ale ze to by jej pomohlo😌😔😔

jjanulienka
26. okt 2021

Ja dávam vždy malej len morskú vodu a keď sú tie sople aj do zelena tak dávam koloidne striebro. Teraz tiez mala a po tom striebre už nemá zelene. Skús vyskusat.

tata1401
26. okt 2021

@miriam7979 mojej dcérke na husté sople vždy zaberie solmucol sirup...ale tretiu dennú dávku aspoň 3hodiny pred večerným spánkom

chadkroeger
26. okt 2021

@miriam7979 a ako odsavate? Najlepsie je cez vysavac dat nadstavec. Lenze bude to boj. Nám aj 20 min trvalo dokedy mal naozaj cisty nos. Pretože to som len tahala a tahala tie sopliky. Natahovali sa ako guma. 😵

miriam7979
autor
26. okt 2021

@chadkroeger presne tak cez nadstavec a vysavac a nie a nie von musim dlho drzat aby slo a ide jej to taha sa to fakt hruza😭😭a boj a velky rev

via88
26. okt 2021

Vyse dva tyzdne nie je po covide este tak vela. Ja som mala problem este polroka, bolest krizov ktoru som pretyn nepoznala, mi ostala doteraz, my mame so synom sople tri tyzdne aj po obycajnej nadche... na vasom mieste ak nema ine problemy, by som sa na to prestala sustredit, postupne to prejde . JaSkor by son posilovala imunitu ako pchala tie chemie do nej, ked an tak nepomahaju.

dzuko
26. okt 2021

@miriam7979 môj syn 3r. mal priesvitne riedke sopliky čo doniesol zo škôlky, ktoré prešli do hustých zelených, s veľkým plačom sme ťahali vysávačom, potom zasa priesvitné lepkavé nie a nie sa ich zbaviť a trápime sa sopľami a kašlom uz 2 mesiac vkuse, tiež už neviem čo mu dať aby sa mu uľavilo. Dr. nám nič nenaznačovala žeby mala podozrenie na covid.

miriam7979
autor
26. okt 2021

@dzuko my sme boli na pcr a boli sme pozitivny vsetci sle uz sme negativny vsetci ale stale jej ostal ten soplik😕

dzuko
26. okt 2021

@miriam7979 ak sa smiem spýtať aké priznaky ste všetci mali ?

fiafia
26. okt 2021

@miriam7979 moja dcéra takéto sople mávala dávno pred kovidom. Vlastne ich máva dodnes. Hnusné ,lepkavé, ťahave čo je problém odsať a stekajú jej a potom kašle. Začalo to moraxellou,detským bacilom. Neskôr mala problém s mandľami. Pomáha morská voda a vždy je to aspoň na dva týždne minimálne.

tata1401
27. okt 2021

@fiafia to je pravda, moja teraz 3týždňe, v ich triede ostalo z 22detí iba 3deti, všetci boli chorí...pretestovali sme sa viacerí a nikto nebol pozitívny...ale sopliská neskutočné mali a kašeľ

fiafia
27. okt 2021

@tata1401 mne teraz bola dcéra v škôlke z dvoch mesiacov dva týždne. Neviem čo to číha na tie deti ale už bola v pohode "jednou nohou v škôlke" a nedeľu dostala strašný kašeľ a bola ďalšie dva týždne doma 🤦 vždy ju dávam do škôlky s malou dušičkou a veľkými obavami do kedy tam vydrží a čo zase donesie no nemám na výber 😔

tata1401
27. okt 2021

@fiafia presne u nás detičky detto, len čo sa dali trošku do poriadku a išli do škôlky, buď chytili dáky brušný vírus-zvracali, alebo opäť kašeľ a teploty...ja som dala svoju po 3týždňoch do škôlky-preliečenú ani raz nezakašlala a po 3dňoch mala už chytené močové cesty :( radosť toto