Coxiackie vírus - ruky, nohy a ústa

mischellka47
30. sep 2013

Zdravim, ma niekto skusenosti s tymto virusom u deti.

biba
22. dec 2017

Tak my by sme sli len k mojim rodicom a bol by tam dospely bracho,no uvidime aky to vude nat priebeh. Ja sa zatial drzim,len s malym spavame v hednej posteli,pod jednym paplonom,hlava pri hlave. Kks dopujem sa vitaminmi ako sa len da aby som to nelapla 😂 ale dakujem vam za nazory,je to hnusna pliaga tato choroba 😔

mzov
19. sep 2018

Maly mal dva dni teplotu, max 38. Počas toho sa vychádzal, ruky, chodidla, kolena, pri krku, nechce veľmi piť - môže to vyzerať aj takto?

aurora2322
19. sep 2018

@mzov ma to aj na dlaniach? V puse nic nema?

mzov
19. sep 2018

@aurora2322 dlane nie, skôr prsty. Pusu si nechce dať pozrieť ale odmieta dojčenie, tak zrejme niečo aj tam...

aurora2322
19. sep 2018

@mzov tak to bude ono, je vela typov toho viru a nie vzdy je to lokalizovane len v ustach, chodidlach a dlaniach.. najhorsie je, ze deti odmietaju pit a jest.. existuje neocide gel do pusy na dezinfekciu a znecitlivenie, nestipe, ale mozno vam to maly ani nedovoli si tam nieco dat. Skuste dat pit slamkou iba vodu a caj harmancekovy bez citronu a z ovocia okrem bananu a mozno hrusky ho bude vsetko stipat ☹ styri dni su najhorsie, potom sa to bude zlepsovat , prajem skore uzdravenie, presli sme si tym uz niekolko krat ☹

mzov
19. sep 2018

@aurora2322 ďakujem! Pozrela som už do pusy, take dve bodky na podnebí má... vodu pije, hrušku si dal, ale dojčiť sa úplne odmieta, nechápem ☹

aurora2322
19. sep 2018

@mzov lebo pri dojceni si bradavku s dvorcom kladie hore na pidnebie, tak ho to boli 🙂 ak mate odsavacku skuste mu dat odsate slamkou vypit

janamexico
21. sep 2018

Skor to vyzera ako 5 alebo 6 choroba

janamexico
21. sep 2018

Syn starsi ked mal ruky nohy usta tak mal celu pusu z nutra vyhadzane pluzgiere dlane a slapy a na uskch troska

doodka
8. nov 2018

Dievčatá, mali sme túto chorobu a prešli už skoro 2 mesiace, vysipaný bol všade, najhoršie puska a zadoček, potom sa niečo aj zapálili a hojilo dlhšie, prešli sme si už aj šupanim, to teda na nohách šli kusy kože dole, strašne to bolo. No pred par týždňami sa mu začali " šúpať" aj nechty. Pod nimi mu už rástli nové a tieto staré akoby odumreli... Nové nehtiky vôbec nevyzerajú pekne :/ sú tenké hrbolate, a strašne krátke, mam obavu že 2 nehtiky budú zarastat. Mali ste to niektorá pri tejto chorobe?

aurora2322
8. nov 2018

@doodka moj syn ma palec na nohe a druhy prst na druhej nohe vymeneny nehet, presne ako pisete, je to ok, urcite postupne odrastie tento menejcenny nehet a zacne vyrastat normalny

tslobik
8. nov 2018

Ženy, že či? A nie malý......ten mal ľahký priebeh ale ja som bola KO. Tak zle mi dlho nebolo. Nechty na nohách mi odpadli štyri a na nechtoch na rukách také bubliny, to sa lámalo.....stále som mala leukoplast a do poriadku sa mi všetky nechty dali asi do roka. A v akútnej fáze som na wc-ko išla štvornožky, čo som nemohla došľapnúť na nohy. Horúčka vyše 39°C. Tuším mám všetky choroby čo syn.

reklamka
9. nov 2018

@tslobik - ja detto, myslela som, ze umieram. 🙂 a tie nechty, bleeeeeeeeeee... 😨

donaa111
4. nov 2022

Ahojte malý ma od stredy takéto vyrazky a teraz neviem od čoho môžu byť. Myslela som si ci v škôlke nejedol paradajku alebo pomaranč,mandarinku ale nič. Toho nejedol ani orechy. Ako on nemá na nič alergiu takže vážne neviem z čoho to môže byť.

mibi41
5. nov 2022

@donaa111 ahoj, má to aj na nozkach? Okolo pusinky? Potom to môžu byť ruky, nohy, usta...

donaa111
5. nov 2022

@mibi41 ahoj nie ma to len na rukach

mibi41
5. nov 2022

@donaa111 a horúčky nemal?

donaa111
5. nov 2022

@mibi41 len jeden den ale to len 37,5