Črevná chrípka - ako jej predchádzať?

meranti
27. júl 2018

Ahojte mamicky, tento tyzden sme si presli crevnou chripkou. Som uplne hotova, nie zo seba, ale z toho, ze to chytilo obe deti, jeden skoncil a druhy zacal, ja celkovo velmi zle znasam, ked su deti chore, ale tieto grcacky su uplne najhorsie. Nebyt muza, neviem, ako to psychicky zvladnem. Neviete mi poradit, to naozaj neexistuje nic, co by pomohlo tomu predchadzat? Naposledy som mala crevnu chripku na strednej skole, no od kedy mam deti, za posledny rok a pol je to druhykrat, co nas to chytilo. Najhorsie na tom je, ze to takmer vzdy chyti celu rodinu a vsetci sme potom k.o. Pri predstave, ze ma najblizsich neviem kolko rokov toto pravidelne caka, na mna prichadzaju mdloby. Ake mate vy skusenosti? Nepoznate nejaky "recept" ako sa tomu svinstvu vyhybat?

soldi
27. júl 2018

ahoj, asi si hlavne udrziavat zdravu crevnu mikrofloru, uzivat probiotika a pod.

ale niekto je na to nachylnejsi nez ini, neviem, cim to je.

cim budu deti starsie, tym budu odolnejsie a priebeh lepsi 🙂 neboj.

vlasica19
27. júl 2018

To su take veci, ktorym sa moc predchazat, ked je vo vzduchu nejaky taky virus alebo co tak si moc nepomozes ale daju sa uzivat tie probiotika, ktore pomahaju traveniu a podobne

majka99999
27. júl 2018

No starsi mal druhy rok v skolke taketo daco snad kazdy mesiac, 2x sme to lapili aj my ostatni a bola noc, ked som po 10. zvracani prestala ratat. Teraz uz ked ma 6 a mensi bude mat 4, tak tuktuktuk, uz dlho nic nemali. Len vydrzat, dodrziavat vtedy dietu a prijem tekutin, ono to zvycajne za 2-3 dni prejde, hylak, probiotika podla potreby.

kikina84
27. júl 2018

@meranti ja ti opat a znovu poradim..uz som pisala viac krat..z vlastnej skusenosti..dcera trpela castymi crevnymi virozami..nakolko uzivala vela atb ako mala..aj ked sme uzivali probiotika tak neobsahovali to co mali...mala naposledy vracala 5 dni v kuse,boli sme v nemocnici napchali ju infuzkami a stale jej bolo zle..uz som myslela ze umiera..a vtedy mi jedna dobra dusa poradila probiotika dophilus tak som jej ich nasadila a do 24 hodin sa jej polavilo z 0 na 100..nechapala som..tieto probiotika su jedny z najlepsich na trhu,malo kto o nich vie pretoze ich zatienili hovienka co nam pchaju z reklam a tie ani z daleka neobsahuju co uvadzaju v letacikoch..tieto sa drzia v chladnicke a maju varianty pre dospelych,batolata aj skolakov..v lekarni ich treba objednat.nie vzdy ich maju..su sice drahe ale recenzie na ne ci uz tu na mk alebo aj ja inych forach svedcia za vsetko..nam pomahaju uz 3 roky a aj iny znami s nimi maju vyborne skusenosti..odporucam dophilus probiotika

meandbaby
28. júl 2018

Treba si umyvat casto ruky a umyvat ovocie aj melon supku pred krajanim, aj z toho byvaju crevne a zaludocnecproblemy v lete.

nejakemeno
30. júl 2018

@meranti predchadzat sa da viacerymi vecami: casta hygiena ruk, ovocia, zeleniny.
Probiotika by som nasadilia ako pise kikina84 dophilus pretoze maju probiotika na tenke aj hrube crevo, ako pisem aj v inych prispevkoch ak sa probiotikami upravi prostredie v tenkom creve, zvysuje sa vstrebavanie vitaminom a stopovych prvkov zo stravy a zvysuje sa imunita. Plus by som dala detom uzivat betaglukany z hlivy ustricovej alebo kolostrum najlepsie pripravky na imunitu uzivat dlhodobo aspon 3 mesiace a vyhnete sa virusom. Zimne obdobie vyssie davky Ccka a b-komplex a rodina bude fit.

liliankaamirko
30. júl 2018

probiotika