Črevná viróza u 16 mesačného dievčatka

lucinkab
15. aug 2015

ahojte baby, vcera sa mi poobede mala par krat pozvracala a v noci som nic nespala, hnackuje iba vodu kaka, v noci negrckala iba nad ranom, a uz ma aj teplotu 38C, mame doma protectis lactobacil, vraj je to dobre davat do coca coly a po lyzickych dopnat tekutiny (davam jej metovy caj) mozem aj pigi? alebo iný čierny? a stale sa kojime, poradte prosim ak máte niekto skusenosť čo dalej, asi to ma z jaslí . a je sobota takze dr až v pondelok, kedze v BB vas na pohotovosti odbiju,..... ďakujem

katkasofi
15. aug 2015

@lucinkab pokial v sebe neudrží tekutiny a je malátna tak žiaľ len smer pohotovosť s vecami na hospitalizáciu...poznám dobre tie stavy 😞 skús po lyžičkách no pokial všetko vykaká alebo vyvracia tak žiaľ. Este hnačky sa dajú zvládnuť ale pokial dieťa zvracia všetko tak len infuzky pomôžu...

lucinkab
autor
15. aug 2015

@katkasofi zvracala vcera, pit jej chuti ale davam jej po lyzickach a kojim ju, zjedla vela mojho mlieka, vracala vcera naposledy o 17:30 a potom az dnes ráno o 5tej aj s hnackou., hnacku vcera mala iba raz o 14tej a dnes druhy raz o 5tej, vcera vracala o 13tej, 15tej a 17:30, NEVIDIM TO AZ NA brutalny stav vyzadujuci s infuzky, len somhladala radu aky jedlanik zaradit teraz, spravila som jej cierny caj a ryzovy odvar, tak ked sa zobudi dam jej to trosku a probiotika biogaiu

katkasofi
15. aug 2015

@lucinkab dobre. Skúšaj teda ten ryžový odvar. Mne ho deti nechceli. Vôbec. Ak nebude chcieť tak skús aj po lyžičkách ryžu dať. A kup kulišek roztok na rehydrataciu...uvidiš. Ak bude ale ospalá tak žiaľ len pohotovosť...

lipiancanka
15. aug 2015

Ahoj🙂my mame s crevnymi pliagami bohate skusenosti🙂starsi mal raz taku brutalnu...vracal len raz ale hnackoval asi pat dni ziadne jedlo neudrzal...ale chutilo mu pit tak len pil a pil. Pomaly sme davali po trosku jedlo a nakoniec nam vzdy pomohla ta cocacola🙂mal aj teploty no kedze pit mu chutilo zvladli ame to doma. Inak stale len spal od tej teploty. A mladsi syn to vzdy zvladol vdaka kojeniu. Ale bola som v tie dni vycucana do poslednej kvapky.snim som mala problem v tom ze on ine tekutiny ako moje mliecko odmietal ale tiez ame to vzdy zvladli bez nemocnice🙂a nam zaberali slane tycinky hamky pomaly aj piskotky a ta spominana cocacola🙂tak sa rychlo vyzdravte!!!!inak moja skusenost ze pokial to nie je velmi dramaticke je zbyticne chodit na pohotovost alebo k dr. Stale povedia to iste....vela tekutin po lyzickach a dieta🙂

katkasofi
15. aug 2015

@lipiancanka veď aj my sme sedeli na pohotovosti po vyšetrení ze ho berieme domov a budeme davat tekutiny po lyžičkách ale keď počas toho ako dr písala správu maly zvracal 3x tak nám povedali choďte po veci, to doma nezvládnete... Hnačky sa dajú zmaknut ale zvracanie žiaľ nie...

lipiancanka
15. aug 2015

@katkasofi tak my sme viackrat zvladli aj vracanie...vacsinou trvalo 12 hodin a potom akoby utalo🙂aj zvracanie sa da zvladnut niekedy len ked je to ta kombinacia ze aj zvracanie aj hnacky tak je to uz nezvladatelne...

lucinkab
autor
15. aug 2015

@lipiancanka vdAKA, presne si nas opisala, dakujem,

sisa_
15. aug 2015

Nám sa veľmi osvedčili pri zvaracaní i hnačkách probi8caps - je to zmes prospešných mliečnych baktérie Lactobacillus a Bifidobacterium dokopy ich je 8 spolu s inulínom. Takže tento prírodný výživový doplnok si my nevieme vynachváliť, samozrejme voda a diéta. Nepreháňať to s mliečkom. V tomto čase by sa malo obmedziť. Ak má niekto záujem o tieto úžasné probiotika spolu s prebiotikami poskytnem info.

lucinkab
autor
15. aug 2015

@sisa_ kojit kojim,mliecne nic nedavam q v mojom mlieku ma probiotika 🙂