Črevná viróza u kojenca. Je to možné?

lutecia
28. jún 2008

ahoj všetci. môj 9m synček má od stredy večera teploty vždy okolo 38,5 až 39,3. v pia sme boli u pediatr., tá mu vzala krv z pršteka na sedimentáciu, tá ukázala 29 - čo mi povedala, že niekde je mierny zápal. poslala nás na ušno-nosno-krčné = tam všetky výsledky negatívne. odtiaľ znova k pediatričke a tá nás poslala domov, teda, že keď sú tie výsledky neg. tak to bude zo zubov - dva spodné už máme, tak čakáme, že asi pôjdu horné. no ale v noci zase 39,3 - dala som čípok a do rána zase 38,6. nechce mi nič jesť - ešte ho kojím - aj moje mliečko úplne odmieta a s pitím vody abo čaju je obrovský problém. všetko mi vypľúva. okrem toho má vodnaté stolice, také do zelena a dosť zapáchajúce a asi tak 5x do dňa. bojím sa aby sa nedehydroval a nedostal z teplôt kŕče. myslíte, že by to mohla byť nejaká viróza? doma u nás nikto nič také nemá... pomoc

olioli
28. jún 2008

Ahoj lutecia, já bych tedy na nic nečekala a radši zajela na pohotovost, u takto malých dětí je to nebezpečné, právě jak píšeš kvůli dehydrataci. Navíc pokud nasadí nějaké léky, budete za chvilku klid, než nechat něco rozjet. Píšeš, že má zelenou zapachájaící stolici, opravdu bych být Tebou k dr. jela.

olioli
28. jún 2008

Pozn. ve čtvrtek jsem byla takovém semináři v podornici a paní doktora zrovna o průjmech hovořila, radila rovněž na nic nečekat. Také říkala, při této stolici, jak uvádíš, podávat - jen mateřské mléko.