Cystoskopia a divulzia uretry

ytothova
22. nov 2014

Ahojte dievcatá, mamicky aj nemamicky 🙂
V januáry máme íst na cystskopiu, kde nám v prípade potreby ( predpokladám ) hned spravia aj divulziu uretry, je to rozsírenie dievcenskej mocovej rúry. Dcérka bude mat 6 rokov, mali sme raz zápal obliciek, pred rokom aj pol, a od vtedy sme doma, nechodíme do skolky, máme stále baktérie v moci, nakolko nám vzdy ostáva po vymocení rezidum cca. 20 ml v mocovom mechúry. Teraz, po roku nám zistili zvacsenú kapacitu mocového mechúra. Neviem, ci sa tu nájde niekto s podobnym problémom, ale keby my niekto aspon napísal, kolko dní budeme priblizne hospitalizovany, alebo ako to prebieha, bola by som za kazdy príspevok vdacná. Dakujem 🙂 🙂 🙂

evitka83
22. nov 2014

Ja som bola pred tromi rokmi. Bola som tam tusim 4-5 dni. 1 den predtym ma prijali, dalsi den zakrok, ktory trval asi hodinu. Potom 3 hodky na jiske a potom na izbu. Bola som jeden den zacievkovana, ale uprimne cim dlhsie, tym lepsie, nech ma uretra cas sa zahojit, lebo ten prvykrat na zachode som skrabala steny. Ale potom sa to relativne rychlo hojilo. Za par dni som ani nevedela. Nebola to taka tragedia ako som cakala. Mala si mozno parkrat poplace, ale nie je to az take hrozne. Viac sabojim zubara 🙂

ytothova
autor
23. nov 2014

@evitka83 Dakujem, ze ste my odpísala 🙂No zubára ani nehovorte ....🙂 🙂 😅 Robili Vám to v plnej narkóze ? Aké predoperacné vysetrenia ste mala ? Aj ja dúfam a verím, ze to nebude také strasné , ved deti to vsetko prekonávajú este lahsie ako dospely, najdolezitejsie je, aby som mohla byt pred aj po cystoskopii s nou. A od vtedy nemáte ziadne tie problémy, ktoré ste mala pred tym ? Nás prosblém spocíva vlastne v tom, ze má prílis velkú kapacitu mechúra a predpokladajú, ze má prílis úzku mocovú rúru, a preto jej ostáva prílis velké mnozstvo mocu v mechúry a preto má neustálu prítomnost baktérii 🙄

Este raz dakujem 🙂

evitka83
23. nov 2014

@ytothova v celkovej anesteze. Tie vysetrenia si uz presne nepamatam.rontgen a odbery. Este mavam obcas problemy, ale u mna je to uz spojene niekedy s gynekologickymi problemami, kedze som dospela. Ale ked mam porovnat stav predtym a teraz tak je to nebe a dudy. Myslim, zevasej dcere by to malo pomoct. Vela stastia

ytothova
autor
23. nov 2014

@evitka83 Dakujem Vám velmi, velmi 🙂

mili9
26. feb 2015

@ytothova Dobrý deň,dnes moju dcérku odporučili na kalibráciu uretry pre neustále sa opakujúce zápaly,prítomnosť E-coli ,H ++ a Leu zaplávy. Chcem sa spýtať ako to u vás dopadlo a ako to zvládala vaša dcérka? Mám strach,ďakujem.

ytothova
autor
2. mar 2015

Dobry den mili9, nám spravili zákrok ( divulziu uretry - rozsírenie mocovodu ) v januári, dcérka mala uz chronicky zápal, nakolko jej stále ostával moc v mechúry, cely rok pred tym sme mali tiez záplavy leu, aj baktérii, chodili sme na nefrológiu, az kym nám nezistili zvacseny mocovíóy mechúr a úzke mocovody..... Neviem, kde budete hospitalizované, mi sme boli v BA, na Kramároch, kde boli vsetci milí a ústretoví. Robili to v krátkej narkóze, kde som mohla byt s nou, kym ju neuspali, trvalo to cca. 15 minut, ( mne sa zdalo, ze tam boli hodony, ale to je uz len raz tak....🙂), a nakolko nemala ziadne komplikácie po narkóze vecer sme boli doma. Dcérka to brala úplne super, vobec ani domov nechcela, spytala sa ma, ze preco ostávame len 2 dni 😅 😅 Neviem , kolko má Vasa dcérka rockov, ale deti berú vsetko ovela lahsie, neviem, ci budú robyt tú kalibráciu v narkóze, alebo to robia len ambulantne ?

🙂

marwa
13. máj 2019

@ytothova môžem sa Vás opýtať po tomto zákroku dcérka už nemá baktérie a zápal v moči? Nás to asi onedlho čaká.. Celková hospitalizácia na Kramároch bola 2 dní? Ďakujem za info

medea8
25. okt 2021

@ytothova dobrý deň môžem sa spýtať ako dcérka zvládla ten katéter po operácii??