Dávate deťom celý rok vitamín D?
Ahojte, syn bude mat v aprili 3 roky a rozmyslam, ci treba davat aj dalej kazdy den, ci staci opat na jesen/zimu.
Dakujem!
jasne, celý rok keď si spomeniem 😀
V čase chorôb a potom v jeseni a zime.
Nie, len cez neskorú jeseň a cez zimu. V čase chorôb
Vitamin D by sa mal davat od septembra do aprila (ak je pekny april, tak staci do marca, no proste zavisi od pocasia, mozno staci az od oktobra) nasledne by ho mal mat clovek dostatok zo slnecneho svetla. Dlhodobe uzivanie vitaminu D v zbytocne velkej davke moze sposobit prilis vela vapnika v tele, co samozrejme moze oslabit kosti a poskodit oblicky a srdce.
Moja má 3 roky v máji. Zatiaľ dávame C/D denne, na 3r poradni sa opýtam pediatričky a podľa toho sa zariadim.
Od jesene do jari áno.. V lete raz za 2-3dni 🙂
je to zbytocne
staci 3-4 mesiace v zime, zijeme kde svieti slnko..., nie je to potrebne
Október až apríl dávam každý deň, tie ostatne mesiace tak jeden, dva krát za týždeň, ako si spomeniem.
Dakujem, no, my zijeme v Anglicku, kde slnko sa rozsvieti raz za uhorsky rok. V lete detto. 😏15 dni slnecno, 15 dni prsi. Podla dr tu netreba. Ja tiez neuzivam a mala som deficit. Tak neviem uz, co je horsie.
Staci jesen/zima. Davam aj 6rocnemu
@lucik194 nie, nie je to zbytocne. Nasa rodina sa vystavuje slnku od aprila do oktobra a stale mame malo D. V lete urcita dat aspon raz do tyzdna.
@stanulienkat no my s tym problem nemame vobec, takze predpokladám je to individualne....
ono vacsina naroda D nedoplna umelo a problem s tym nemaju..... vacsina mojich kamaratov robi v kancelariach resp vo vnutri a nikto sa nestazuje,ze by mu d chybalo....
Moji majú 8 a 6 a dávam im od jesene do jari, v letné mesiace nie
@lucik194 velka vacsina ludi na Sk ma s tym problem a vela z nich o tom nevie. Kedze to sa neda pocitovat a lekari bezne nevysetruju hladinu D.
do roka cely rok, po roku len oktober-marec. Nasim detom raz dr.robila odber a mali malo vitaminu D...malo ho jeme v strave a v zime chyba slnko, takze aj dospeli v zime kludne mozu.
Aj ja celý rok...máme ho tak žalostne malo že ani to podľa mňa nestačí..
Do tých 5-6r som dávala celoročne keď som si spomenula
Ja okrem leta cely rok,ak nezabudnem :D
@lucik194 a ako casto si ti tvoji kamarati davaju zistovat, ci maju dostatok D? slovaci maju plosne velky deficit decka,na to lekari dlhorocne upozornuju. ved ako pises, zijeme v slnecnej krajine. ale akonahle vylezie slnko, vsetci sa zasivaju, lebo skodlive UV.
Autorka, od oktobra do aprila uzivame cela rodina. leto travime velku cast pri mori a v zimnych mesiacoch tiez 1-2x za zimu chodievame do tepla. d-cko vramci preventivky pediatricka a obvodak kontroluju a mame ho ok.
@matkahelka pretoze prave za posledný rok sme vsetci na okoli mali preventivku u vseobecnej 🤣🤣🤣 tak sme o tom mali dlllllhe debaty pri pive
@lucik194 tak to odporucam kontaktovat niektore z medii, nech o vas urobia reportaz ako o zazracnej vzorke slovakov, lebo skutocne ste unikat, ked D umelo nedoplnate, sedite v kancelariach a este ho mate aj dostatok. a pri pive sa nemate ako partia o com bavit, len o D vitamine. esteze nicomu z toho neverim.
@matkahelka nemusis, tvoj problem ..... ocividne strava s rybami kazdy tyzden staci ..... neviem....
nie nebavili sme sa len o vitamine d, ale vseobecne o vseobecnych lekároch. (lebo traja hladali noveho), cez nich k preventivke, vysledkom ..... my mame uz svoj vek..... takze lekári su uplne normálna debata

Cely rok nie, len na jesen a v zime