Dávkovanie Nurofenu pre deti

66simonka66
26. apr 2022

Ahojte chcem sa opýtať na dávkovanie NUROFEN sirupu pre deti. Dcérka má 21mesiacov a v príbalovom letáku píše v dávkovaní pre deti od 3m do 2rokov jednorazová dávka len 2,5ml, táto dávka jej ale nestiahne teplotu. Teplotu má 39c, pred hodinou užila Paralen sirup 6ml a teplota klesla na 38,4 v uchu, o 4 hodiny jej chcem dať NUROFEN (ak bude teplota vysoká) ale dávka 2,5ml nezaberá, môžem jej dať aj vyššiu dávku, alebo môže len tých 2,5ml? Má 13kg. Je to dávkovanie na krabičke uvedené správne?

marlent
26. apr 2022

@66simonka66 davkuj podla vahy najdi si letak na nete je tam aj overenie davkovania

alexandra2010
26. apr 2022

ahoj, no akurat mam v ruke letak Nurofen (nemecky) lebo som dala 8 rocnej na bolest hlavy pri prechladnuti. Je tam fakt tabulka ze 20 kg dieta 3x5 ml, 30 kg dieta 3x7,5 ml...na mensie dieta na tom neni nic ale vyzera ze sedi, Tvojej malej staci 2,5-3 ml jednorazova, max 3x denne. Ale moja medicinska skusenost je ze bud len Paralen alebo len Nurofen pomoze...nejak tie virusy to vedia a specifikuju sa na to 🙂 drzim palce a do 38,5 skus vydrzat lebo vtedy je proces samoliecenia.

66simonka66
autor
26. apr 2022

Pýtam sa hlavne preto že keď dám dávku 2,5ml tak teplota jej naozaj neklesne. Paralen zaberá ale doktorka hovorila že ak bude teplota vysoká 39 mám striedať Paralen a NUROFEN, nie je chorá, podľa mňa jej idú zuby, lebo si pchá celú ruku do úst a je plačlivá.

66simonka66
autor
26. apr 2022

A teplotu má hodinu po podaní paralenu 38,4 takže neviem či vydrží 6hod. na ďalšiu dávku paralenu. Doktorka mi vravela že môžem tieto lieky striedať v 4hod. intervaloch.

ella2015
26. apr 2022

@66simonka66 skús to striedat a hlavne malej treba dávať piť a jesť, lebo ak neprijíma tekutiny tak ani teplota nebude klesať

snehulak77
26. apr 2022

@66simonka66 ta dávka nestačí, tu to lekárka aj vysvetľuje, podľa toho sa riad
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

marlent
26. apr 2022

@66simonka66 davas malo hod si to do tej kalkulacky co som ti poslala link

kittykat22
26. apr 2022

@66simonka66 velmi vysoka teplota u deti sa zraza 2 sirupmi na striedacku po 3 hodinach. Davkuje sa podla vahy. Najskor Paralen a potom Ibuprofen. Moj syn mal vysoke horucky a ten paralen to len udrzal - alebo zrazil max o 1 stupen. Poriadne zaberal len ibuprofen sirup - to som zrazila z 39.5 aj na 38.1. V pribalovom letaku su pre deti minimalne davky sirupu. Takze to, co das je minimum co moze dietatu pomoct. Ak das menej - horucku nezrazis. My sme boli peceni vareni na pohotovosti pretoze mu to neslo zrazit, a lekarka nam povedala, ze mame dat kludne dvojitu davku ked budeme v krize - syn mal aj 40.2. Ked mal tieto vysoke horucky davala som vzdy 2itu davku a az ta to zrazala poriadne. Davala som to hlavne na noc alebo pocas noci ked su teploty najvyssie.

Pokial ti nezaberie jeden ani druhy sirup treba ist na pohovost. Je mozne ze dietatko je chore, ma vysoke CRP a potrebuje antibiotika. Ked sa ti dari teplotu zrazat, tak netreba. Ak s tym nemas skusenost chod na pohotovost, oni ti poradia. My sme tam behali ako na klavir. CRP ziadne len tie blbe horucky.

snehulak77
26. apr 2022

@marlent ja som si ani nevšimla tu kalkulačku ale je to super. Ja mam 10kg syna, má 11 mesiacov. Dávkovanie na krabičke je 2.5ml, ale na hmotnosť je to 5ml, 3x denne. Dobra pomôcka. Vysvetluje to aj doktorka na poradni tu na MK. Sledujem ju aj na IG a ma to tam napísané. Ide len o to, aby to bol Nurofen do 6 rokov, nie nad.

katus226
27. apr 2022

Vaha deleno 2. Na krabicke je total neucinne dávkovanie. Ked som sa nim riadila, stalo nas to hospitalizáciu a sprdli ma, preco som davala tak malo.

bona_dea
27. apr 2022

@66simonka66 2,5 ml je malo, musis to vyratat podla vahy, studuj letak, nie tu tabulecku na krabici

66simonka66
autor
27. apr 2022

Ďakujem krásne za rady ♥️ teraz ráno mala malička 39,4 v noci to bolo celkom oka. Dala som jej teraz Paralen a teplota zasa klesla na 38,5. Dám jej teda o 4hod NUROFEN. Dúfam že zaberie na dlhšie ako Paralen (zatiaľ nezabral ani raz ale určite kôli tej nízkej dávke).

surama
27. apr 2022

@66simonka66 Spravne sa ma dat polovica hmotnosti. Riesila som to minuly tyzden s pediatrickou. Cize daj 6,5ml a urcite zaberie. Ked das 2,5ml, tak len zbytocne zatazis travenie a ucinok sa nedostavi. Drzte sa 🙏🙂

katie253
27. apr 2022

Mne na pohotovosti doktor vravel, že celú dennú dávku vydeliť tromi (každých 8 hodín) a takú podať. Že na letáku je dávka delená 4 (po 6 hodinách).

kittykat22
27. apr 2022

@66simonka66 skus Ibalgin BABY sirup tiez. Ten u nas zaberal uplne najviac. Ja som striedala paralen/ibalgin.
Drzim palce, nech je lepsie

saxana000
27. apr 2022

Od teploty vzdy polku vahy dietata..

aschkimka
27. apr 2022

@66simonka66 na Tom letáku je to zle, pozerala som si v knihách koľko mg potrebuje malé dieťa ten účinnej látky a keď mi to v lekárni vyrátali tak vyšlo že napr moja dcéra má 12,5kg takže 3,8 dostane sirupu Max 3x denne

fiafia
27. apr 2022

@66simonka66 dala by som čipok ak dieťatko nehnackuje. Nurofenovy čipok. Zaberie vždy najrýchlejšie a účinok má najdlhší.

aschkimka
27. apr 2022

@fiafia moja ho kedysi v pohode prijala, odkedy si začala uvedomovať čo sa s ňou deje tak cca od 6m do riťky si nič nedá ...ani teplomer, musíme používať bezdotykovy a nurofen len tekutý