Dcéra si obhrýza nechty

anonymdonyma
12. okt 2023

Ahoj prosím poraďte čo dať na nechty keď sú takto škaredé . Dcéra si obhrýza nechty a samozrejme dávame pozor , zakazujeme ale nie vždy sa to dá hlavne v škôlke ustrážiť . Nejaká masť alebo treba už riešiť doktorku ?

marhulka13
12. okt 2023

@anonymdonyma moj syn má 13 a robí to vkuse. Nič nepomohlo. Ja mam 38 a tiež to robím, najhorší zlozvyk aký mam

anonymdonyma
autor
12. okt 2023

@marhulka13 a nemali ste nikdy zapálené ? Mne to príde akoby jej vyrastal ďalší necht tak neviem či to riešiť alebo nechať nech sa zahojí samé 🤔

marhulka13
12. okt 2023

@anonymdonyma jasne, nespocetne veľakrát zápaly, zahnisane lôžka, infekcia. Preto som to u syna riešila, aj psychologicke chodil, rôzne laky sme dávali, aj tresty. Nič nepomohlo. Keby ti ukážem jeho ruky, je to des

veselo_neveselo
12. okt 2023

Ja ako dieta som si tiez, u mna to bolo neistotou v samu seba, separacna uzkost, hanba, takze taky naakumulovany vnutorny stres, nespracovane strachy, nervozita. A to som ako dieta vela sportovala, ze to nebola nevybita energia.

Vidim to doteraz, ked sa stresy v tychto oblastiach nakopia, tak sa zlozvyk zas vynori (na kratko, jednorazovo alebo par dni).

Doporucujem pracu s psychologom, nech na tom popracuje s detmi, ,co to u nich moze sposobovat.

mimikarol
12. okt 2023

Moja to robila keď bola skolkarka. Na veľa dohovarania a hresenia som jej zobrala asi na dva dni obľúbeného plyšáka. Zabralo. Mne je až nevoľno keď vidím obhryzane nechty 😱