Dcérka má upchatý noštek

nikolal
31. mar 2015

ahojte, mala ma dva tyzdne a ma velmi upchaty nostek, tazko sa jej dycha a chrci jako prasiatko. Kupila som Libenar a Nasivin, ale to ucinkuje tak pol hodinky a sme tam, kde sme boli :( co ucinne poradite? Dakujem.

adka31
31. mar 2015

@nikolal kupit odsavacku hlienov, najlepsia je ta napojitelna na vysavac. aj ked sa ti zda, ze jej sopliky navytekaju, mozu jej zatekat a preto chrci. skus a uvidis, ci nieco vysajes, my sme prave po soploch a tiez mu to zatekalo do hrdielka a teda za 2 tyzdne som toho cosi odsala. uvidis, ze sa jej ulavi 😀

nikolal
autor
31. mar 2015

@adka31 mam a odsavam, ale neviem ako často mozem a nevyjde toho vela, ale tak ona je este malicka, tak aj tych par soplikov jej steka

darina1952
31. mar 2015

@nikolal nemusíš jej noštek zakaždým odsávať, stačí ak jej nosné dierky vyčistíš vatovou tyčinkou - odporúčam z DM drogérie - tie ich majú dostatok vaty a nemusíš mať obavy že jej ublížiš. Tyčinku jej vložíš do nošteka, zatočíš a potiahneš - soplík sa "namotá"... a po vyčistení nošteka jej daj kvapky - ten Nasivin je fajn. Odsoplíkovanie môže trvať aj 7-10dní. Ak by jej ale začali priveľmi stekať hlieniky do hrdielka a bude kašľať, tak odporúčam ísť k lekárke nech sa na to pozrie. 😉

miriam11
31. mar 2015

@nikolal odporucila by som ti ( pokial si to este neurobila) upravit jej postielku,aby mala hlavicku vo zvysenej polohe, aby jej hlieny nestiekli na uska,alebo priedusky. Takisto zvlhcovat vzduch, ak nemas zvlhcovac, daj na radiator mokre bavlnene plienky,alebo utierky. A nemat v byte viac ako 22 st.c.

adka31
31. mar 2015

@nikolal ano, je este malinka, prilis casto neodsavaj. pozor na ten Nasivin, nema sa pouzivat viac ako 7 dni, moze podrazdit sliznicu. ked bol moj taky malicky, tak som na vatovu tycinku nastriekala slany roztok mar, alebo quixx a tym vytrela nostek. ak bude chrcat alebo kaslat, radsej chod k doktorke, tak ako pisala darina 1952.

ivet1371
31. mar 2015

@nikolal a má soplik? Lebo také bábätká tak chrcia nemajú vyvinuté niećo doktorka nam to hovorila

simca06022011
31. mar 2015

@nikolal a co ti na to povedala lekarka?

anetkaadamko
31. mar 2015

pod nohy postielky niečo vo výške aspoň 10 cm, aby bola vo zvislej polohe......a možno kvapku MM do nosa.....

sonkab
31. mar 2015

@nikolal neviem či tak male bábätko to môže, ale na uvoľnenie nosa je úžasný olynth ha - existuje aj detsky, ale fakt netuším, či je pre tak malinké babo