Dcérka má upchatý noštek

nikolal
31. mar 2015

ahojte, mala ma dva tyzdne a ma velmi upchaty nostek, tazko sa jej dycha a chrci jako prasiatko. Kupila som Libenar a Nasivin, ale to ucinkuje tak pol hodinky a sme tam, kde sme boli :( co ucinne poradite? Dakujem.

adka31
31. mar 2015

@nikolal kupit odsavacku hlienov, najlepsia je ta napojitelna na vysavac. aj ked sa ti zda, ze jej sopliky navytekaju, mozu jej zatekat a preto chrci. skus a uvidis, ci nieco vysajes, my sme prave po soploch a tiez mu to zatekalo do hrdielka a teda za 2 tyzdne som toho cosi odsala. uvidis, ze sa jej ulavi 😀

nikolal
autor
31. mar 2015

@adka31 mam a odsavam, ale neviem ako často mozem a nevyjde toho vela, ale tak ona je este malicka, tak aj tych par soplikov jej steka

darina1952
31. mar 2015

@nikolal nemusíš jej noštek zakaždým odsávať, stačí ak jej nosné dierky vyčistíš vatovou tyčinkou - odporúčam z DM drogérie - tie ich majú dostatok vaty a nemusíš mať obavy že jej ublížiš. Tyčinku jej vložíš do nošteka, zatočíš a potiahneš - soplík sa "namotá"... a po vyčistení nošteka jej daj kvapky - ten Nasivin je fajn. Odsoplíkovanie môže trvať aj 7-10dní. Ak by jej ale začali priveľmi stekať hlieniky do hrdielka a bude kašľať, tak odporúčam ísť k lekárke nech sa na to pozrie. 😉

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adka31
31. mar 2015

@nikolal ano, je este malinka, prilis casto neodsavaj. pozor na ten Nasivin, nema sa pouzivat viac ako 7 dni, moze podrazdit sliznicu. ked bol moj taky malicky, tak som na vatovu tycinku nastriekala slany roztok mar, alebo quixx a tym vytrela nostek. ak bude chrcat alebo kaslat, radsej chod k doktorke, tak ako pisala darina 1952.

ivet1371
31. mar 2015

@nikolal a má soplik? Lebo také bábätká tak chrcia nemajú vyvinuté niećo doktorka nam to hovorila

simca06022011
31. mar 2015

@nikolal a co ti na to povedala lekarka?

anetkaadamko
31. mar 2015

pod nohy postielky niečo vo výške aspoň 10 cm, aby bola vo zvislej polohe......a možno kvapku MM do nosa.....

sonkab
31. mar 2015

@nikolal neviem či tak male bábätko to môže, ale na uvoľnenie nosa je úžasný olynth ha - existuje aj detsky, ale fakt netuším, či je pre tak malinké babo