Dcérka sa nevie už tretí deň vykakať

3didi33
7. feb 2021

Zdravím, máme taký problém už asi 3tí deň dcérka sa nevie vykakať, nevie vytlačiť stolicu musí ju to bolieť keď sa opiera rukami ak tlačí a stavia sa na špičky.podari sa raz za deň ale stolica je veľmi tvrdá. Doteraz nemala takéto problémy.Pritom spapá mi všetko. Už dom skúšala aj vlákninu, sedenie v teplej vode čo včera pomohlo ale potrebovala by som radu vyriešiť to úplne nie len na 1 deň. za vaše rady ďakujem .

janage
7. feb 2021

@3didi33 acidofilné mlieko alebo niečo podobné. Sama vláknina osebe nestačí, je potrebné zvýšiť objem tekutín. Lebo ak myslíš tú vlákninu čo sa pridáva do jedla, ak nemáš tekutiny efekt je opačný.
Ešte chia semienka, krúpy, pomaranč, nastrúhané jabĺčko s mrkvou.
Ale teda u mňa kyslé mlieko vždy zabralo ale ja ako dospelá aspoň pol litra

bibg
7. feb 2021

@3didi33 syn má s tým tiež problém. Nám dr predpísal sirup Lactulosa. Predtým sme skúšali všetko ale syna to raz bolelo a odvtedy zadržiaval. Toto zriaďuje stolicu a zaberá to 🙂

3didi33
autor
7. feb 2021

@janage skúšam aj actimel nápoje nechce to, ani slivkové šťavy, tekutín si myslím že vypije dosť veľa

paulinka17
7. feb 2021

Ako radi vyššie, najmä veľa tekutin, tiež acidko, a na môjho synčeka super zaberá ovsena kasa. Výborný je na to tiež hruskovy/slivkovy kompot, pomaranc ale toto mi nezje. Ak by to bolo dlhodobejsie duphalac/lactulosa alebo macrogol v sackoch ale to už musíš riešiť s dr

3didi33
autor
7. feb 2021

@bibg už som kúpila aj na riedenie stolice voľnopredajné v lekárni lenže keď jej to neprimiesam do mlieka sama to nevypije

janage
7. feb 2021

@3didi33 nie actimel. Klasické acidko pripadne ochutené. Ráno ovsené vločky do jogurtu super sú spaldove v lidl. A skus tie chia semienka rôzne dezerty pudingy sa z toho robia.

janage
7. feb 2021

Alebo polievku z ovsených vlociek (rozvaris) a nahrubo postruhanej mrkvy.

luciab987
7. feb 2021

@3didi33 u nas pomohlo Um zarobene do vyvaru (len tej vody) z ovsenych vlociek, ak nepije UM tak kasu z ovsenych vlociek-vlocky zaliat vodou, 30sec v mikrovlnke zohriat, doriedit vodou ak treba lepsiu konzistenciu, medik a papat, perfektne su lanove semienka ale musia byt rozdrvene, primiesat do jedla, aj ta voda z toho je super- taky sliz, tycovym mixerom rozmixovat vo vode, vela pit, rozmixovany slivkovy kompot.

paulinka17
7. feb 2021

A ešte rumancekovy caj

3didi33
autor
7. feb 2021

@paulinka17 toto pije

bibg
7. feb 2021

@3didi33 ani u nás to nechcel piť. Musí. Muž ho chytí a bohužiaľ násilne mu to vylejem do pusy. Pritom je to sladké. Mne dr poradil ešte lyžicu olivového oleja denne. Napríklad do ryže alebo polievky. Nás má 2,5 roka, obdobie vzdoru a bohužiaľ keď nekaka a po 3-4 dňoch zadržiavania sa vykaka má tam aj krv takze u nás to niekedy ako s krikom nejde. Jediná výhoda je že syn miluje ovsené vločky. Takze spravím ovsené vločky s mliekom, jogurtom a dám tam chia a lanové semiačka. Osladim trochou medu a zje.. dotoho dávam tu lactulosu + lyžicu olivového oleja. Snažím sa aby mal každý deň aspoň jablko, hrušku alebo slivky. Niekedy mu slivkovu stavu dám do čaju. Alebo jablkovu stavu s vodou. Syn fici aj na presnidavkach. Ale asi najdôležitejšie je vyradiť úplne sladké a veci z coho zapeka. Žiadna čokoláda, (syna zapeka mrkva) talze žiadna mrkva, banán. Pripadne ak sa nevie dlhsie vykakat daj jej glycerinovy cipok a hlavne uprav stravu. Ale pozor cipok nedávaj často inak si telo nan zvykne. A ešte veľmi dôležitá vec. Ak upravis stravu musí vidieť že aj ty ješ zdravé. Deti sú naše zrkadla. Musíš jesť to čo ona.

xjakubikovak
7. feb 2021

@3didi33 za lyžičku ľanového oleja každý deň 🙃

janage
7. feb 2021

@3didi33 a cucoriedkovu stavu a čučoriedky, aj čaj je pozri agrokarpaty plavnica

ovaaa
7. feb 2021

Skúste detský čípok.

3didi33
autor
7. feb 2021

Skúšala som aj čipok včera pomohlo že som ju posadila do teplej vody a vy..... sa tam, skúsim ešte tú slivkovu šťavu do čaju dávať,fakt nikdy s tým nemalá problém nikdy,nikdy nebola ani chorá okrem očkovania u doktora ani nebola ,ani teploty nemala dokonca ani pri zuboch keď jej išli.Dúfam že si s týmto poradíme a bude zasa dobre.Ďakujem za rady ❤️

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristina2015
7. feb 2021

Mne sa osvedčil iba dulcosoft perorálny roztok je top! Vhodný od 2 r . Do mlieka sa lieky nedávajú na to veľky pozor ! Iba vodou zapíjať poprípadne čajom ale nie bylinnym alebo sa riadiť pribalovym letakom