Denerel na zníženú imunitu

denula84
10. dec 2014

Ahojte, prosim vas, ma niekto skusenosti s liekmi denerel pre skoro dvojrocne dieta ? Dakujem pekne 🙂

anetik01
10. dec 2014

ahoj, tak nam prave dnes imunologicka predpisala tento liek, tiez o nom zhanam co najviac skusenosti a info ,,,, dala nam ho koli AE, vraj potlaca zapal a alergicke reakcie organizmu,,, utlmuje tie ige latky(znizuje) a je to tiez ako antihistaminikum,,,, moja dcerka ma 20mesiacov, a tiez neviem, ci jej ho mam davat ci nie,,, zatial som vela info,nenasla,,, snad sa niekto ozve 🙂

miskatomy
11. dec 2014

@denula84
@anetik01
zienky je naozaj take nutne aby ste prave tento liek davali detickam? Uz mam precitane nejake tie diskusie a vsade sa zhodli na tom ze je lepsie ho nedavat. Na posilnenie imunity su aj ine vyrobky omnoho setrnejsie...ak by ste mali zaujem kludne mi napiste

denula84
autor
11. dec 2014

@anetik01 no presne ako my, robili jej testy, lebo som si myslela ze je alergicka na vajcia, alebo mlieko, ale vyslo jej znizena imunita, ale v tom case bola chora,myslim zo zubkov, mala tri dni teplotu a soplik. isli sme sice ked bola uz fit, ale soplik este sem tam mala. tak si myslim ze to vyskocilo , ale vobec nebyva chora, klop klop, iba sem tam ten soplik ale to pripusujem zubkom. tak neviem co mam robit, na lieku je az od troch rokov. nechcem jej este viac ublizit.

anetik01
11. dec 2014

@miskatomy ahoj, nam ho dala alergologicka, ale nie na imunitu ale na ekzem... mala ho ma od 3 mesiaca, od 9 mesiaca vobec v noci nespi je hore aj 4 hodiny, do 3 rana do 5rana, uz to nezvladam, ekzem je stale zly, kozna len predpisuje a nic nepomaha, kortikoidy jej davam len ked uz som zufala,,,, tak nas poslali na imunologicke vvys. dnes jej brali krv v pondelok budem volat o vysledky. alergologicka jej to dala na utlm alrgie,, ruky nohy tvar ma ekzem, fenistil nezabera, a teraz sme na eliminacnej diete ,, je alergicka na vajce(dostala sok), to nedavame, 2 mesiace sme bez lepku, 1 mesiac sme bez BKM a ekzem stale trva a mala sa skriabe a ja som uz zufala,,,, imunologicka jej to dala na zapal tej koze a vraj by ju to malo trosku utlmit aby sa aj vyspala,,, tak neviem co mam robit,,,, pediatricke to je jedno ona nas neriesi povedala ze mam ist ku moru, kozna mi povedala ze ona riesi len kozu.... tak co mam robit ????

anetik01
11. dec 2014

@denula84 a vy mate aj ekzemik??

miskatomy
11. dec 2014

@anetik01 ja by som vam vedela odporucit produkty z aloe vera ktore odporuca aj lekar a tiez ludia co to skusali ...v tomto pripade by to mohla byt dobra nahrada...tam nie su len vyrobky na natieranie ale aj vznutra samozrejme...je tam rad vyrobkov na liecbu AE

denula84
autor
11. dec 2014

@anetik01 praveze neviem, len na licku sa jej obcas objavi a na ruke, na tvari si to obcas skrabe, tam to ma take vysusene, inac sa neskrabe, jeme vsetko, teda kojim a jej nedavam zatial jogurty, vajcia, snazim sa to vyhybat, teda som si myslela ze to ma z toho, tak teraz neviem co mam robit. jej sa to zvycajne objavi ked je chora alebo nieco.

mamjka
11. dec 2014

Ahoj moj maly ho berie od 9-tich týždňoch.... mal hrozné ekzémy na ušku mu ekzém poškodil zvukovod ☹ toto nám veľmi pomohlo...zistili mu alergiu na vajíčko to už nedávame.... nám veľmi pohohol predpisala nám ho imunoalergologička 🙂 😉

maca283
11. dec 2014

@anetik01
@mamjka

@denula84 Ahojte maminy a počuli ste uz o vyrobkoch od firmy just Su to všetky prirodne a velmi dobre Pozrite si www.just.sk a keby mate otazky tak mi napiste velmi rada odpoviem Ja male davam všetko iba od nich

anetik01
11. dec 2014

@mamjka ahoj, tak to ma mrzi, ze drobcek ma take vazne problemy,,, ☹ juj boze preco tie nase deticky musia takto trpiet,, ☹ ☹ ☹ a vy ho beriete stale ?? kolko ho uz uzivate? a za ako dlho sa vam dostavilo zlepsenie... my ho mame tiez koli ekzemu,,, a ake mate davkovanie?? kolko mes. ma drobcek teraz? dakujem

mamjka
11. dec 2014

@maca283 ja mám len niekoľko mastičiek od Justu sú sice super ale v alergii mi pri malom nepomohli a nejaké preparáty od nich by som sa tak malému bábu neodvážila dať...

anetik01
11. dec 2014

@denula84 a vam ho kto predpisal imunologicka?? ci detska dr.? a ake vam dala davkovanie??

maca283
11. dec 2014

@mamjka ja malej od malicka robim napr ich kupele vobec nepouzivasme mydla a šampony Nemusis sa bat Len musis upraviť davkovanie na mensie A mate odskusany aj tae tree s manukov krem alebo san aktiv???Ja malej davam od 3 mesiacoch aj narosan cucoriedkovy mali sme reflux a pomohlo

denula84
autor
11. dec 2014

@anetik01 no bola som u alergologicky, brala jej krv a vyslo jej tam ta imunita, ale isla som tam s tym, ze ma sem tam ekzem, ani jej to nepozrela. a dala nam rano polovicku a vecer celu, mame ich od vcera ale este som jej to nedala, ale ako fakt nemame AE , to si mozno myslim len ja , vlastne ja uz neviem co si mam myslet :/.

anetik01
11. dec 2014

@denula84 a prosim ta nekomunikovala si predtym aj s kamzyk o AE?? nam dala štvrtku rano a polku na noc, a ako dlho vam to kazala uzivat?? cele balenie??

denula84
autor
11. dec 2014

@anetik01 v aprili na kontrolu, no vo februari tusim to mala zle, bola chora aj ja, vtedy som to riesila s kamzyk, ak sa jej nieco objavi namazem sudocrem a prejde to, ja som jej robila test s vajickom na ruke a nic, ona nema ziadne reakcie, ako som o tom citala, ale stolicu castu, celkom pekne spi, budi sa na kojenie, tak neviem co sa jej to na licku robi. jej sa to objavi a prejde , chvilku je pokoj a zas

anetik01
11. dec 2014

a nevies ci kamzyk este funguje?? ci este radi mamickam? ja by som to drobcovi asi nedavala, ked nemate nejake vazne problemy, ze to potrebujete,,,, my mame sice AE zly ale tiez jej to asi nebudem davat,,, radsej skusim nieco ine,,, bojim sa toho,, ked sa to musi tak dlhodobo uzivat...

denula84
autor
11. dec 2014

@anetik01 no pozrela ale teda este nejsem rozhodnuta, moc mi to nepomohlo. ked ja tiez mam v hlave hned tie najhorsie scenare a clovek nikdy nevie co bude

anetik01
11. dec 2014

@denula84 ja tiez, vzdy stresujem, a nechcem si potom vycitat, keby som malej nejak ublizila, alebo nieco zanedbala

mamjka
12. dec 2014

@anetik01 malý ma 11 mesiacov od 9 týždňov berie...po ccca týždni sa mu to zlepšilo...bral najprv 1/4 2xdenne potom 1/2 2 x denne teraz dávam len ked sa vysype a je to už ok 🙂
@maca283 ja mydlo vobec nepouzivam a z masticiek len imunoglukan raz za cas inak sa vysypal aj z bielej vazeliny.... ☹ a na zadoček od justu tea tree manuca rosalina aj to len ked už ma zapareninky....a raz za 2tyždne do kupeľa hypermangan davam.... už ma celkom peknú kožu len občas sa stane žee ho mala niečim "pohostí" a vysype sa.... 😖

anetik01
12. dec 2014

@mamjka aha, dakujem za odpoved... a nemali ste na zaciatku uzivania aj zhorsenie??

lenkove
12. dec 2014

Nam to predpisala alergologicka, mojej 5,5 rocnej dcerke teda, na AE. Prick testy jej nevyslo nic, krvne nas estelen cakaju. AE ma od 8 mesiacov, dlhodobo uzivala Aerius od pediatricky, ale nebadala som ziadne vysledky. Musim povedat, ze Denerel jej po dvoch-troch dnoch zabral 😅 na moje velke prekvapenie. Ale je po nom dost podrazdena a nervozna... davam jej mensie davky ako jej predpisala (denne pol tabletky, mala predpisane pol rano a pol vecer) na kozi vidno zlepsenie aj pri tento davke a spravanie je uz tiez ok... Drzim vam palce, aby ste nasli, co vam bude vyhovovat...

lenkove
12. dec 2014
anetik01
12. dec 2014

@lenkove juj to naozaj, tak to je dobre, ze mate s tymto liekom dobru skusenost, teda ze vam pomohol,,,, potrebovala som pocut aj toto,,, a nestalo sa vam, ze by ste zabudli niekdy dat?? ja som rano nedala,,, myslite, ze to vadi?? hadam nie,,,iba raz sa stalo,,, my to vlaste uzivame 2 den,, a ona berie este fenistil a homeopatika a vitaminy,,, tak som jej nechcela vsetko naraz... tak reku pockam a zabudla som na to,,,, ale vecer som jej uz dala... ale mne sa zda ze sa jej to zhorsuje,,, nemali ste na zaciatku zhorsenie?? dakujem

lenkove
13. dec 2014

@anetik01 nie, nemala zhorsenie na zaciatku, praveze jej velmi rychlo pekne zabral.. Alebo zaucinkovalo nieco ine, ja uz pri tom AE neviem.. Mam pocit, ze u nej vobec nezavisi od toho co zje, ci ake lieky uziva, ale skor od jej psychickej pohody. A vyslovene jej zle robi prasne prostredie...
A podla mna nevadi, ak ste vynechali, mne sa to stava tiez casto... 🤐 a zhorsenie som si nevsimla 😅 😅

anetik01
13. dec 2014

a vasa dcerka ho ako dlho berie :?? to vam imunologicka stale predpisuje::?? a to mate AE od 8 mesiacika a uz mate 5r. a stale trva?? sak by uz z toho mala vyrast nie?? ja sa tym stale utesujem ,,, ze z toho vyrastieme. a skusali ste uz eliminacnu dietu? a kde mate ekzemik?? cim natierate,,,:? co vam pomaha? ja som uz v koncoch,,, teraz dostala aj kiahne,,, pomoooc

maca654321
13. júl 2018

@anetik01 ahoj, ja mám tiež podobný problém ako ste mali vy. Tiež nám predpísali denerel. Môžem sa spýtať či vám pomáhal a ako ste na Tom teraz. Ďakujem.

maca654321
14. júl 2018

@anetik01 ahoj, môžem sa ťa spýtať ako ste na Tom s ekzémom dnes? Máme podobne problémy s ročným synčekom.Dakujem.

martina8995
15. jún 2022

@anetik01 Dobry den pisem sice neskor. Ale prosim Vas my mame ten istu problem. Ako dopadlo Vase dietako? Je uz vyliecene z AE? A ako je to so stravou? Okrem vajicka ste na nieco prisli potravinovym testom skusania -ze ste skusali po vtsadeni aj ine pptraviny otestovat? Dakujem za odpoved aj ja uz som zufala