Detská endokrinológia Kramáre a 5-ročné dieťa.

sandratn
8. feb 2020

ahojte, idem s dcerkou prvykrat na endokrinologiu k Dr. Vitariusovej na Kramare a mam par otazok. Chodi niekto do tejto ambulancie? Budeme tam dlho cakat? Na pani Dr. som nasla len jedno hodnotenie, bolo pozitivne, tak snáď budeme mat rovnaku skúsenosť. Rozmyslam, ci ist autom, alebo vlakom, ci sa potom v pohode bude dat premiestnovat po BA a ešte ma zaujíma, čo by ste mi odporučili, kam s dcérkou v BA za odmenu po vyšetrení. Ma 5r a chcem jej urobit radosť. Pripadne restika, kde by sme sa mohli ísť najesť v blízkosti s Kids friendly priestorom. Ďakujem vopred 🙂

kopytko03
8. feb 2020

My sme chodili k Dr Pribylincovej, ale tie ambulancie majú myslím rovnaké fungovanie so spoločnými sestričkami. Vždy po príchode dcéru sestrička odmerala a odvážila a potom sme čakali na rad k doktorke. Aj keď sme mali vždy stanovený čas objednávky, cca hodinu - hodinu a pol sme čakali kým nás vzala. Takže radšej počítaj s nejakou časovou rezervou 🙂

belbel
8. feb 2020

@sandratn pri vstupe sa zaregistruje v okienku na
centrálnom registri. Ako píše mama vyššie, máš síce orientačný čas, ale čaká sa dlho, rátaj s tým. Sestričky sú veľmi milé, zmeraju, závažia, berú krv. Niekoľko krát sme boli aj ju MUDr. Vitariusoves, lebo my sme patrili Doc. Je to mladsia pani doktorka. Sympatická, rázna v reči, odborne dcéra bola roky len na kontrolách-pozorovana, nemá žiadnu poruchu ŠŽ, ale myslím, že ak je aj problém, sú tam tie lekárky na vysokej odbornej úrovni.

kubasa2005
8. feb 2020

Tiez chodime inej lekarke caka sa dost dlho,sestricky su mile.Za odmenu je blizko detsky kutik ako je tesco hned pri nemocnici.Autom asi nie je tam problem parkovat.

sandratn
autor
8. feb 2020

@kopytko03
@belbel
@kubasa2005
moc Vam dakujem, ze ste napísali. Sme objednane na 10h a tak premyslam, či ísť ešte skôr, kvôli registrácii, aby nás zobrali skôr. Asi teda pôjdem radšej z TN autom a pôjdeme potom do Eurovei, pozriet sa k Dunaju, alebo kam by ste poradili, čo by mohlo potešiť takú detskú dušičku?

belbel
8. feb 2020

@sandratn dobre vybavte! Ak autom, tak aj Bory Mall, je tam BUPPI Centrum pre deti. Nábrežie bude tiež pekne, máš dobrý nápad

sandratn
autor
8. feb 2020

@belbel ďakujeme, snáď to bude lepšie, ako v Ľubochni. Keď rátam cestu do BA, dlhé čakanie u Dr, mala bude určite v strese z vyšetrenia a ešte je po chorobe, asi bude aj dosť unavená, tak moc skákať a chodiť nebude mať chuť. Ale keď už budeme v BA, tak by som jej rada niečo ukázala, niečím ju odmenila a sprijemnila jej deň a hlavne motivovala pred vyšetrením.

belbel
8. feb 2020

@sandratn máš inak pravdu, teraz aj chrípky, choré deti...Niečo vymyslíš👍🏻

majkabambulik
14. jan 2021

@sandratn mozem sa opytat, co sa Vam nepacilo v Lubochni? My zvazujeme Lubochnu... Ako ste boli spokojni s Vitariusovou?

sandratn
autor
15. jan 2021

@majkabambulik v Ľubochni to bolo nekonečné čakanie. Boli sme vopred objednaní, nevedeli nás najst v systéme, skoro nas otočili. Žiaden systém objednávania, dlho sme čakali na krv na lacno, asi 2h len na odbery, dieťa hladné a keď sme sa dostali na rad, potom opäť dlho čakať na vyšetrenie a výsledky krvi. Mali sme našťastie ubytko, inak by sme to nedali, tak tam sme pre kalí a potom opat čakať na Dr.. čas bol orientačný a ľudia sa predbiehali a plus bábätká mali prednosť. Od 6tej rána sme s prestávkou odtial vyšli o 15tej. Keď som sa pýtala na sono štítnej žľazy, čo je podľa mňa dôležité, odpoveď bola, že v ten deň sa nerobieva a mame si to dat spraviť inde. O čom ma samozrejme nikto neinformoval. Dr hneď navrhla hospitalizaciu, čo sa mi moc nepozdávalo. Odchádzala som veľmi sklamaná a vyčerpaná a o dieťati ani nehovorím. Potom sme boli v BA, to sa nedalo porovnať. Objednali nás presne na čas, vsetko pekne vysvetlili. Našťastie sa to všetko upravilo po dodržiavaní určitých odporúčaní a teraz chodíme už len na kontrolu do TN

majkabambulik
15. jan 2021

@sandratn vdaka za info

rebeca2
20. jan 2021

čaute, zaujíma ma dr. Vitáriušová , ale nie z pohľadu správania ,skôr mi ide o dbornosť...rozhodujem sa medzi Nogeovou na Antolskej a Vitariusovou...díky🙂 tiež potešia referencie na Nogeovú🙂

majkabambulik
27. jan 2021

@rebeca2 Ja poznam Vitariusovu od nasich znamych a ako odbornicku velmi ju neodporucaju. Ona je vraj velmi ctiziadostiva co sa tyka jej kariery, ale dost nedosledna v lieceni. Nasim znamym neriesi problem, len sa stale obhajuje, ze ona predpisala vsetko co sa dalo a nestrpi, aby niekto spochybnoval jej vysoku autoritu. Nemozu sa ani len opytat na pripadne nazory inych lekarov. Taka jesitna, a im trpi maly...

majkabambulik
27. jan 2021

@rebeca2 Mate dobre referencie na Nogeovou ?

majkabambulik
27. jan 2021

ma niekto skusenosti s MUDr. Zuzana Pribilincová ?

rebeca2
27. jan 2021

@majkabambulik tak to nie je bohviečo, a známi sú ešte u nej, či odišli k inému lekárovi? neviem, tak pocitovo mi vychádza skôr Nogeová na Antolskej, no neviem, ešte popzerám referencie....

rebeca2
27. jan 2021

@majkabambulik tu na MK boli nejaké dobré referencie na Nogeovú a aj na nete kdesi som čítala....malá ma na krku strumu, zvýšené tsh...no neviem, musím dať na inštinkt, kam ísť

rebeca2
27. jan 2021

@belbel môžem sa spýtať, dcérka mala strumu, či pre niečo iné bola kontrolovaná? ďakujem

belbel
27. jan 2021

@rebeca2 bolo to pre kontrolovanie, či nebude u nej predčasný nástup puberty ( mala iste známky tohto) čo sa nakoniec nepotvrdilo

rebeca2
4. feb 2021

Tak sme boli u Vitariusovej na prvom vysetreni, no neviem, premudrena pani doktorka, co mi je jedno, ale myslela som, ze spravi toho viac...dala nam termin na sono, ale az o skoro dva mesiace, pozrela na vysledky od obvodnej , tsh zvysene a hned dala lieky, ja som myslela, ze si porobi svoje podrobne odbery , + jod a spravi hned sono a na zaklade svojho vysetrenia stanovi liecbu...mam chut ist este k nogeovej....ja neviem, ako postupuju ini lekari, podelte sa, prosim

penn
24. mar 2021

Dievčatá aj ja potrebujem pomoc. Neviete aké vyšetrenia sa robia pri hospitalizácii?

sandratn
autor
25. mar 2021

@penn v Ľubochni mi povedali, že určite spankovy test, počas spánku merajú hladiny hormónov

kika25
15. apr 2021

Riešil prosím niekto u dr. Vitariusovej nadvahu u dieťaťa?

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeca2
15. apr 2021

@att123 a co tak dlho? Nasu sestricka povazila, pomerala a dr.vybavila do 15 min.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeca2
15. apr 2021

@att123 mate tiez hypotyreozu?

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeca2
16. apr 2021

@att123 a to sa ako prejavuje, ako ste zistili tuto poruchu? Suvisi s rastom, ci?

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikitta77
31. máj 2021

@sandratn dobry den, mozem Vam poslat spravu, tiez mame termin a teda ostala som zaskocena, lebo Lubochna je vychvalena