• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Detská lišaj na hlavičke. Ako sa jej zbaviť?

8. februára 2009 
ahojte neviete ako sa zbaviť detskej lišaje na hlavičke?kožná mi povedala,že mám natierať s rastlinným olejom,natieram olivovým už tretí den a žiadna zmena,má to veľmi suché,pomôžete mi niektorá? :frowning2:
2. apr 2007 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslíš také tie žlté šupinky na hlavičke? Môj dr mi na to dal detskú vit. masť, ja neviem, čo v tom bolo namiešané, ale pripomínalo mi to mastný tyl s niečím / môj oco si to dával na psoriázu/. Povedal, že dve hodiny pred kúpaním jej to mám dosť nahrubo natrieť, dať na to sáčok+ čiapku, nechať spariť a po dvoch hodinách vyčesať kefkou a potom okúpať, ale nepoužívať mydlo. fakt to pomohlo.a asi za tri dni bolo po šupinkách.
2. apr 2007 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
umyvat kazdy den a pouzi klasicky detsky olej aviril-taky modry-a poriadne "vycesavat" po kazdom olejovani.aj my sme to mali,za 3 dni to bolo prec.
2. apr 2007 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte dakujem pekne,mám doma aviril,ale v pôrodnici povedali neolejčekovať,tak som neolejovala a ahaho,asi aj z toho to máme.dobre niečo vymyslím s tým olejčekom.ďakujem :slight_smile:
2. apr 2007 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika, to má skoro každé dieťa, ja hádam ani nepoznám maminu, čo by s tým nebojovala. dúfam, že sa ti to podarí "zlikvidovať!" :slight_smile:
2. apr 2007 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kedysi sa deturence mazali a mazali a ake boli krasne,aj nam to pomohlo.a stara kvalita je dobra kvalita :dizzy_face: :wink:
2. apr 2007 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika nam dala lekarka excipial a za tri dni to bolo prec
3. apr 2007 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika aj mne to Marianka mala kd mala 2 mesiace kazali mi to natierat olivovym olejom a vycesat ale to sa este zhorsilo ja som jej to po kupani ked zaspala supala a tak sme sa toho zbavili
3. apr 2007 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, mne dala doktorka salycylovy olej, hodinu pred kupanim natriet, vycesat a ak nezmizne, opakovat o tyzden. Po prvej aplikacii zmizlo. Ale myslim, ze staci dobre premastit, nechat posobit a vycesat.
3. apr 2007 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mna dr. upozornila, ze hlavne nesupat, lebo idu s tym aj vlasky, tak pozor !
Treba to robit ako pisu baby, my mame taky isty recept ako mimma.
3. apr 2007 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, aj mne na to dala lekárka salycylovú masť, je to hrozne mastné a smrdí to ako bravčová masť s ešte niečím :unamused: , ale po dvoch aplikáciách sme sa toho zbavili. fakt účinné :wink:
4. apr 2007 o 11:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
ahojte tak včera sme boli na poradni a dali mi tú salicilovú masť,hned som jej to večer dala,perfektne to išlo dole,teda aspon časť asi tak 45% aspon niečo som sťastná,že to funguje,dneska sme natreli znova ideme sa kúpať a potom vyčesať,hádam sa toho zbavíme,má to v hroznom štádiu,už jej to ide do ušiek aj nošteka.je to hrozné.tak budeme bojovať.majte sa krásne :slight_smile:
4. apr 2007 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak držím palce nech sa toho zbavíte. u nás to fungovalo. ešte to možno budeš vyčesávať zopár dní, ale pôjde to. :wink:
4. apr 2007 o 20:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dobre dakujeme e ozaj nevadí ak sa jej to dostane do očí?????????
5. apr 2007 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj maminy.My sme to mal tiez od narodenia,najskor som to vycesala oivovym olejom a umyla hlavu ,zmizlo to.Potom v lete sa to zas objavilo.Tak som to natrela salicylovym olejom a umyla a zmizlo to.Po 3 mesiacoch sa to objavilo znova,tak som pouzila aviril modry a zmizlo to.Teraz sa to objavilo zasa.Z coho sa to robi a preco?Aj vam sa to vracalo?Vzdy som to odstranila uplne,nemala ani jednu suppinku,dlho nic a potom zrazu jedna,dve a stale viac.Uz to nie je v takej miere ako po narodeni ale vadi mi to.Aj malu to asi svrbi lebo si zacala skrabat hlavicku.Tak poradte.
5. apr 2007 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ta salycilova mast sa moze dat aj na tvaricku?moja to ma od krku hore,hlavne na lickach,uskach,hlavicke a oboci
neviem co s tym,dnes je sobota,k dr najskor pojdeme v pondelok
dnes som jej to natrela avirilom,ale chcem ist do lekarne

z coho to vznika?z jedla?
7. feb 2009 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme nato pouzivali excipial u lipolotio.je to na strene az extremne vysusenu pokozku.je fakt dobry mi sme to mali velmi skarede a od kedy to pouzivam tak malej sa to uz nevratilo
7. feb 2009 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Možem tiež odporučiť excipial u lipolotio. Natrie sa to nevymíva a potom sa to vyčesie detskou kefkou na vlásky alebo ak držia lupinky tak aj zubnou kefkou.
8. feb 2009 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,
nám doktorka predpísala Holtov krém, ked sme mali lisaj medzi očkami a na nošteku a veľmi nám pomohlo. Teraz sa malinkému urobil lišaj a na hlavičke tak mu to tiež potieram a taktiež vyčesávat.
8. feb 2009 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok