Extremne suchá pokožka u mesačného dieťaťa

12. mar 2024

Prosím mamičky , Dr. Nam dala excipial , natieram 2x denne ale mam pocit že je to ešte horšie...čo ste používali vy pri tak suchej pokožke u babatka ?? Ani olivovy olej nepomaha ....

jarmila2010
12. mar 2024

excipial aj nasim stav zhorsoval...
https://www.drmax.sk/linola-fett-olbad-1?gclid=... tento olej do kupela krasne premasti pokozku...uz nemusis potom kremovat... kupel som chystala podla mastneho pocitu na ruke...na natieranie sa mi najlepsie osvedcilo od A derma Exomega telove mlieko https://www.drmax.sk/aderma-exomega-control-emo... ...ale mozes vyskusat aj telove mlieko od linoly

jarmila2010
12. mar 2024

...inak,kozna moze linolu predpisat..tam bol doplatok okolo 3€..kedysi

maryetta
12. mar 2024

Aj moje to mali. Hlavne prvy syn a teraz posledna dcerka.
Ked kupem davam olej do kupania. A s tym ju ponatieram. Resp okupem. Asi 4-5x som ju takto okupala a uz je to ok.

domka222
12. mar 2024

Na suchú pokožku skôr krém ako olej. U nás osvedčený bioderma

autor
12. mar 2024

@jarmila2010 Ďakujem 🙏
@maryetta to som skušala už aj ja , ale nevydim žiadne vysledky 😔
@domka222 ktori presnejšie ??

pribinak
12. mar 2024

Nedávaj olej hocijaký, to ešte viac vysušuje. My sme dávali do kúpania takéto mlieko
Je super, vytvorí na pokožke taký jemný mastný film a pekne hydratuje kožu

https://www.benulekaren.sk/balneum-hermal-plus-...

Dala nám to pediatrička. Potom už len jemnucko poutierať dieťa a za pár dni je všetko super

jarmila2010
12. mar 2024

@domka222 fakt,na tu linolu nedam dopustit...uplne zostava mastny film na pokozke...kupala som v nom deti aj neskor pocas zimy,ked mali pokozku suchsiu...

jarmila2010
12. mar 2024

a linolu predpisovala kozna..rovnako dala tip na exomegu...

maryetta
12. mar 2024

Tak kazda pokozka je ina. Moja sa teraz supala normalne ako ked spali slnko a lupes sa 🙂
A aj tym ze tu mame zlu vodu ju kupem kazdy 2-3den. Lebo aj ked sam olej voda hned vysusi este viac.

ku_uk
12. mar 2024

Obe deti mali suchu pokožku. Nič nepomáhalo, len klasicky “komunistický “ olej aviril. Ale tak každé dieťa je iné, mojich dodnes s tým natieram (3r a 1r) 😁 milujem tu vôňu.

nikpa
12. mar 2024

Olej nie, len zaťaží a upcha pokožku. Pridávaj niečo aj do kúpeľa, u syna sa mi osvedčila ovsené kúpeľ a oilatum emollient. Krem je veľmi individuálny, každému sadne niečo iné. Skus v lekárni poprosiť o vzorky, tieto krémy su väčšinou dosť drahé na skúšanie pokus omyl. Mne tak vždy niečo dali a aj som si takto vybrala co synovi najviac sadlo a až to som následne kúpila.

simulienka2207
12. mar 2024

možno ma tu ukamenuju, ale nie je nad obycajnu domacu bravcovu mast 😀

dajankaa
12. mar 2024

Nám dr predpísala na suchú pokožku Oilatum a je ozaj super,malú potom už ničím nenatieram a má krásne hebkú pokožku.

domka222
12. mar 2024

Tento. Nezostáva po ňom pokožka vôbec mastná, pritom je premastena

anavixy
12. mar 2024

Olivovy olej nema ako pomoct, olej nema hydratacnu funkciu, teda na suchu pokozku je zbytocny.
Vyskusaj La roche posay Lipikar napriklad, nieco kvalitne neparfumovane, alebo vyborna je mast s madlovym olejom od Spiridea. Koza sa postupne zlepsi, chce to okrem spravnej starostlivosti hlavne cas 🍀