Detské vši

hricka
2. máj 2016

Baby mate neaky recept ktory funguje na detske vsi ,vyskytli sa v triede a ako tomu predist aby ich dcera nedostala lebo mozme ist do hola!

luliu
2. máj 2016

@hricka v lekarni predavaju aj preventivne pripravky, ktore sa aplikujú na vlasy, aby vsi "nenaskakali" do vlasov

luliu
2. máj 2016
volavka4
2. máj 2016

@hricka predist sa im nejako neda.. Jedine ze by deti boli izolovane. Inak asi nie.. Nemusite ist do hola. Poznam dievcatko co malo vlasy pod zadok, dostala od spoluziaka vsi, kamoska si myslela, ze hotovo moze ju ostrihat a pritom to dobojovali tak, ze umyvali samponom proti vsiam, vycesavali. Mala kolkokrat zaspala pri vycesavani lebo to bolo dost casovo narocne pri takych vlaskoch ale zvladli 🙂

gala79
2. máj 2016

@hricka do hola nemusite ist 😉 bude to sice par tyzdnov narocne, ale da sa to... akekolvek preventivne pripravky ( su podla mojich skusenosti) vyhodene peniaze... takze kazdy vecer pozriet priebezne hlavu, ci uz nahodou nejake nenajdes resp. hnidy / vajicka... naozaj to nepodcenit a kontrolovat DENNE... a vycesavat/ vycesavat / vycesavat az do nemoty... ak ich nahodou dostane, umyt s proti-vsivovym samponom... tych je kopec v lekarni .. po 7-10 dnoch bezpodmienecne zopakovat lebo v tej dobe sa liahnu nove.. medzy tym fakt kazdy den kontolovat hlavu... nic ine nezostava.. prajem pevne nervy...( hlavne ak ma dcerka dlhe a huste vlasky) ...

pribinak
2. máj 2016

moja segra dava neterke tea tree olejcek za usi, len par kvapociek a nie kazdy den, len sem-tam. ten olej odpodzuje vsi a je to normalny cajovnikovi olej, nemusis davat chemicky pripravok

luliu
2. máj 2016

A existuje aj sampon z tea tree oil, ktory odpudzuje vsi 😉

ruthike
2. máj 2016

Najlepsi je hreben na vycesanie vsi, sampony zabiju len vyliahnute potvory nie vajicka. Ak dojde k prenosu len raz za cas, tak fajn, ale caste opakovane umyvanie sampon aspon mne nie je po voli, lebo je to dost silna chemia

monikver
2. máj 2016

My sme pouzili paranit. Ten zabija aj hnidy. Potom sme to po 7 dnoch zopakovali, ale uz po prvom umyti sme ziadne vsi uz nenasli. A skusali sme aj ten cajovnikovy olejcek ako prevenciu. To nam ale nepomohlo.

erickatt
2. máj 2016

Ja pouzivam sprei na psikov. Aj v robote ho mam preventivne

erickatt
2. máj 2016

Difuzil sprai... Cerveny vrchnak...

chiara27
3. máj 2016

...my už týždeň s tým bojujeme....neviete náhodou, kde sa dá kúpiť heabeň NITTY GRITTY?

eeffka
3. máj 2016

@hricka ked u na s v skole boli vsi tak som dcere davala vlasy do copu, zaplietla, cele naolejovala mojim olejom na vlasy a este nastriekala lakom na vlasy

tiez ma huste vlasy do pol chrbta a este kucerave 😖 , zatial na nas neskocilo a mali ich uz 3x

kika777
3. máj 2016

po prvom absolvovaní odvšivovania celej rodiny mi švagrinká tiež odporučila tea tree olejček dávať. už vyše roka vždy v nedeľu večer dávam deckám za ušká, na krk pod vlásky, pár bodiek do hlávky olejčeka a nemali sme už problém so všami....klop klop

rakywanda
3. máj 2016

@hricka vši nemajú rady chemicky upravené vlasy - farbené, postiekané lakom na vlasy a pod.
Ak ich už máte, dobré je robiť zábal s kokosovým olejom. a výborné ako prevencia je to, čo teraz písala @kika777

mamica
3. máj 2016

@chiara27 preco konkretne ten? ved v lekarni maju aj mnoho inych. Hlavne treba pravidelne vycesavat 🙂