Detské zášklby u 8 mesačnej dcérky

sllnecnica1
23. apr 2012

Milé žienky,

prosím poraďte, mojej 8-mesačnej dcérke neurológ diagnostikoval, že má detské zášklby, otriasanie. Je to veľmi neprirodzené, sú dni keď je to veľmi časté a neskutočne čudné.... keďže to vedie až ku grimase. Bojím sa, keďže lieky vraj na to nie sú. Prosím, poraďte, má, resp. mal niekto podobný problém. Ďakujem!!!

julsh123
4. júl 2021

@iluviel ahoj, aj vy máte podobný problém?

sllnecnica1
autor
4. júl 2021

@julsh123
Dobrý deň. Postupne sa to vytratilo, trvalo to okolo 5-tich rokov. Ale prešlo to.

julsh123
4. júl 2021

@sllnecnica1 prosím ta nevyzeralo to nejak takto?

https://www.youtube.com/watch?v=kRt8muFfUQo
iluviel
4. júl 2021

@julsh123 ano uplne jej to preslo do 2 tyzdnov, boli sme aj na EEG a zasklby nemali vobec epilepticky povod, poslali nas s usmevom domov 🙂 Je taka detska diagnoza ze "benígny myoklonus", pozrite na youtube. Nasa mala pravdepodobne to. U kazdeho dietatka s touto diagnozou sa to vyriesi samo od seba, treba len mat domacnost bez TV (to drazdi nervovu sustavu) a vytvorit dietatku celkovo pokojnu atmosferu.

iluviel
4. júl 2021

@julsh123 nasej to vyzeralo PRESNE takto, este aj pri krmeni sa jej to prejavovalo:

https://www.youtube.com/watch?v=ufmZcFHUkIk
julsh123
4. júl 2021

@iluviel ďakujem veľmi pekne, hneď v utorok zájdem k lekárovi. My to máme ako v tom videu co som vám poslala. Trvá to už vyše mesiaca, myslela som ze je to zo zúbkov ale zrejme nie. Donedávna tak silno stlacala hlavičku dole a nasťahovala rúčky, teraz dva dni už len ju na sekundu sa pred seba rúčky, mykne hlavičkou.
Vy ste najprv mali ako tie na videu a do 2 týždňov to zmizlo a potom až tie tiky do tých 5 rokov?

iluviel
4. júl 2021

@julsh123 nie moja dcerka mala tie tiky len 2 tyzdne, potom uz nic (objavili sa jej zaciatkom maja, teraz uz je jul a stale nic 🙏). Do tych 5 rokov to pisala autorka temy, ina mamicka 🙂

julsh123
7. júl 2021

@sllnecnica1 brali ste aj nejaké lieky?

sllnecnica1
autor
7. júl 2021

@julsh123 Podľa toho videa, moja dcéra msla iné prejavy, ako deti z videa. Neurológia to odstupom času vyhodnotili ako to, že mozog predbiehal vývoj. Dieťa bolo neustále aktívne, deň i noc nepotrebovalo spať a malo rôznorodé tiky a zadklby. Brala i lieky na upokojenie. Veľmi som sa tomu bránila, ale nastavil sa spánok a neskôr sa to vývinom upokojilo. Želám veľa trpezlivosti a sily. Nevzdávajte sa.

julsh123
7. júl 2021

@sllnecnica1 a viete, že aj naša dcérka je popredu? Už od prvej poradne nám to lekárka vraví. Skoro už dvíhal hlavičku, keď mala 6 týždňov tak sa z bruška sama pretacala na chrbatik, dokonca aj fontanela sa uzatvára predčasne, ale našťastie je všetko ok 🤔

sllnecnica1
autor
9. júl 2021

@julsh123 držím palce

lucienne6
16. dec 2021

@rebekav dobrý deň ako to u vas dopadlo prosim? Môj maly ma rok a ked ide na nho unava alebo ked zaspáva zvykne spravit grimasu a robi ju niekolkokrat dokola aj pri hre častokrát.. A potom sa aj tak inak správa akokeby bol z toho dezorianzovany. Vyhodnotili to lekari ako afektivny kŕč ktory vymizne .. :(

lenka2518
27. apr 2022

Ahojte maminky ...viem že to je už staršia téma ale tiež mám v poslednom čase trochu zvláštny pocit pri Tom ako môj 2 ročný synček zaspáva ... Aj pri obednom spánku aj pri večernom spánku keď zaspáva myka sa.. rôzne - niekedy len ruka alebo noha niekedy sa mykne celý ... Podľa toho viem že už spinká ....potom to už nerobí keď zaspí .. neprikladal som tomu dôležitosť proste som myslela že to má z toho ako sa ukľudni keď prechádza do spánku ...ale nedávno som to spomenula mamičke druhej a trochu som sa zľakla lebo mi povedala že to nie je bežné a že to môže byť aj prejavom epilepsie ..cez deň sa správa normálne nemá žiadne tyky ...je živý a hra sa pekne ...má ale nervóznejšiu povahu .
Nestretli ste sa niektorá s niecim podobným ...hodlam to riešiť aj s našou dr 🙂 ďakujem

majkadca
28. júl 2022

@iluviel
Dobrý deň,
Viem že je to starý príspevok ale ako sa to prejavilo u vás?
Náš malý začal dvíhať ramienka k hlave alebo tak možno aj hlavičku k ramienkam.. všimla som si to par krát ..najprv som si myslela že je to kvôli papaniu že ho tak striasa ale potom to robil aj keď sme sa hrali. 😢

iluviel
28. júl 2022

@majkadca boli sme na EEG, epilepsia vylucena. Lekar si zoparkrat pozrel video na ktorom to dcerka robila a skonstatoval, ze to bol prejav refluxu. Zhruba o tyzden neskor to prestala robit a uz sa to nikdy nezopakovalo 🙏☺️ dnes ma 2 roky a je uplne zdrava, sikovna, steboce...

majkadca
28. júl 2022

@iluviel tak to je super správa a že sa máte dobre.
My pôjdeme k lekárovi aby som mala istotu aj keď sa veľmi bojím 😢 strach o dieťa je asi to najhoršie čo môže byť

iluviel
28. júl 2022

@majkadca ano dobre si pamatam to obdobie neistoty a strachu, zostarla som vtedy minimalne o 5 rokov a este niekolko mesiacov som mala traviace problemy z toho strachu :( Drzkajte sa, pravdepodobne bude dobre 🙂

majkadca
28. júl 2022

@iluviel ďakujem pekne za podporu.
Ja som to vydedukovala aj z toho videa ktoré ste sem dali minulý rok..robí také podobné pohyby občas sa to stane ale nie často no deje sa to..😢 bohužiaľ

majkadca
29. júl 2022

@iluviel
Prepáčte že vám znova píšem ale spomenula som si že aj vy ste prežívali čo my..

Dnes sme boli na eeg aj sone mozgu všetko negatívne
Pre nezrelý mozog vraj môžu mať deti takéto tiky ..mám to aj na videu tak to videli čo sa deje pri tom.
Odľahlo mi dúfam že to prejde Inak je stále smejko a veľký vymyselnik 🙂

iluviel
30. júl 2022

@majkadca gratulujem k výborným správam, muselo vám veľmi odľahnúť 🙂

majkadca
31. júl 2022

@iluviel veľmi odľahlo bol to pocit šťastia že váš najväčší poklad na svete je v poriadku ❤️ .
Dovolila som si pozrieť váš profil.. máte krásnu rodinku všetko dobré vám želám 🙂 nech ste zdraví ostatné je nepodstatné. Ďakujem za vašu podporu.

galikova_mata
8. dec 2023

@julsh123 dobryden. Moj syn, 8 mesiacov, robi nieco podobne. Ako ste nakoniec dopadli?

viki1511
23. feb 2024

@iluviel zdravim.Preslo vam to prosim.Vsimam,ze aj nasej sa to obcas robi

iluviel
23. feb 2024

@viki1511 áno prešlo 🙂