Detské zášklby u 8 mesačnej dcérky

sllnecnica1
23. apr 2012

Milé žienky,

prosím poraďte, mojej 8-mesačnej dcérke neurológ diagnostikoval, že má detské zášklby, otriasanie. Je to veľmi neprirodzené, sú dni keď je to veľmi časté a neskutočne čudné.... keďže to vedie až ku grimase. Bojím sa, keďže lieky vraj na to nie sú. Prosím, poraďte, má, resp. mal niekto podobný problém. Ďakujem!!!

strapco13
23. apr 2012

@sllnecnica1 skusit aj ineho neurologa..ci naozaj nie je liecba a ci je stanovena diagnoza spravna
neverim ze nie je liecba..minimalne nejake vitaminy na dozretie nervoveho systemu, pripadne lieky na epilepsiu /pouzivaju sa aj pri inych diagnozach ako je epilepsia/
ako jej to diagnostikoval
mala EEG robene? CT hlavy alebo aspon sono cez fontanelu?

sllnecnica1
autor
24. apr 2012

@strapco13 Dakujem za podporu, no boli sme už u dvoch a žiaden neodporúča liečbu. Skúsili sme i liečbu ako ty píšeš na epilepsiu, ale dieťa bolo iba podráždené a zášklby neodchádzali. Robili nam EEG - bez nálezu i USG mozgu, CT nie, vraj do roka je to pre také dieťa nepríjemné... A čo sa týka tých vitamínov, tak by si mi, prosím, nevedela nejaké odporučiť? Vďaka.

strapco13
24. apr 2012

@sllnecnica1 ked robili sono tak CT netreba..cez fontanelku je to sonom dobre viditelne..dobre to priroda zatriadila, ze kym je dieta male tak sa a takto netraumaticky skontrolovat hlavicka
B1 vitaminy
keby bol starsi tak uvazujem o nejakom lozisku infekcie..ale na to je este mala, pripadne tiky z neurozy..ale na to je tiez este malinka

ako dlho to trva? od narodenia? alebo len teraz?

graceful9
24. apr 2012

@sllnecnica1 ahoj, ja by som sa ťa skôr chcela spýtať, ako to vypadá, ako sa to prejavuje? lebo ja o tom neviem nič, ale moja malá asi do 4 mesiacov mávala také trasenie brady občas a potom to prestalo,,,,tak neviem, či je to niečo podobné,alebo sa mýlim,,,,ďakujem

cairka
24. apr 2012

@sllnecnica1 , my máme od neurologičky predpísané na dozretie CNS Pyridoxin (vitamín B6) pol tabletky denne. Je fajn, že EEG má v poriadku, hádam to bude len dočasná záležitosť 😉

sllnecnica1
autor
24. apr 2012

Ďakujem za všetky podnety. Začalo to v 6-mesiaci. Ono to vyzerá asi tak, že sa niekde zadíva, trocha stuhne, strasie sa, niekedy to vedie až ku grimaske. Trva to iba pár sekúnd. Sú dni, keď je ich iba pár, ale sú dni, keď to prichádza sériovo. epilepsia je vylúčená, ale bojím sa, či bez liekov to zvládneme...

alikaa
24. apr 2012

@sllnecnica1 mozem sa spytat, ci to nezacalo po ockovani? Viem o par detoch s takymito zasklbmi a zacalo to vzdy po ockovani. Vtedy sa dalsie ockovania uz neodporucaju.

sllnecnica1
autor
24. apr 2012

@alikaa Neviem to takto posúdiť, keďže na poslednom očkovaní sme boli koncom decembra a záchvaty sa objavili vo februári. Tak neviem.

alikaa
24. apr 2012

@sllnecnica1 nie vsetky nasledky ockovania sa objavia hned, niektore az do par mesiacov. Kazdopadne sa na to spytaj nejakeho neurologa, ci to moze suvisiet. Dalsie ockovanie daj urcite rozdelene a ak sa to zhorsi, tak by si uz nemala ockovat.

monulicka
5. jún 2012

@sllnecnica1 nam sa objavili zasklby do 4 tyzdnov po 1.ockovani, Mudri to oznacili za tzv. infantilne spazmy, ziadne lieky nam na to nezaberaju. Ale my sme mali aj nalez na EEG

didiana333
5. jún 2012

@sllnecnica1 ked čítam Tvoj príspevok,akoby si o mojom prostrednom synovi písala...jemu sa to ale prejavilo asi v dvoch rokoch...lekárka(neurologička) nám disgnostikovala detskú benígnu myoklonickú epilepsiu....užíval Depakine a časom to prešlo....Chodila som k lekárke v NR,ak chceš,kludne mi napíš do IP a napíšem Ti číslo na ňu...za radu nič nedáš a myslím,že ďalší lekársky názor neni na škodu nikdy... 😉

didiana333
5. jún 2012

@sllnecnica1 presne také isté zadívania mal aj moj syn...a potom to vyzeralo,akoby sa "prebral" z nejakého tranzu....

katkagdov
3. apr 2016

Ahojte potrebujem radu som fiabeticka moj syn ma 3mesiace az teraz si vsimli ten zasklb co to vlastne je co mozme ocakavat je to nieake postihnutie poradte som uz zufala z tych vyšetrení dakujem neurologocka ho zbadala len tak tak vacsinou to ma ked sa zobudi

rainee
12. apr 2016

Ahojte moja dcerka ma v poslednych mesiacoch take tiky zasklby, hlavicku akoby staca k pliecku. Tiez mam pocit ze to zacalo po 2 ockovani, predtym to nemala. Dufam ze to prejde, ale chystame sa pre istotu neurologicke ☹

laurikagab
12. apr 2016

@rainee aj moja to robila,stlacala hlavicku ku pliecku vzdy niekolkokrat za sebou.Potom to preslo a vymyslela si nieco ine. Ked mala 4 mesiace tak jej vystrelovala nozicka aj par krat sa jej ocne bulby prevratili nadol..boli sme u neurologicky a vsetko ok ,robila jej eeg. Su pripady ked rozne zasklby znamenaju pociatocnu epilepsiu. Inak dcerka nie je zatial ockovana,takze to tocenie s hlavickou neviem co skusala.

rainee
12. apr 2016

@laurikagab no dufam ze to nebude nic vazne, ked spinka to nerobi, neurotiky by mala podla mna aj v spanku.

rebekav
15. mar 2017

@rainee ahoj mojej tiez zacali take zasklby ako to u vas dopadlo?

rainee
15. mar 2017

@rebekav boli sme na par vysetreniach aj sono hlavicky, vsetko bolo ok a potom to po case same preslo. ale stale si myslim ze to bolo z ockovania.

rebekav
15. mar 2017

@rainee
To rada pocujem, ze to uz preslo;) moje aj krivi ustocka a licko a vytoci hlavku k pliecku. Vacsinou ked je unavena. Dufam, ze to nic nebude;(

rainee
16. mar 2017

@rebekav ano lekarka hovorila ze to byva aj z unavy,nasa od zaciatku malo spi

zuzi248
1. jún 2020

@rainee prosim vsetci, ako ste dopadli? Moj maly tiez zacal mat taketo zasklby

rainee
1. jún 2020

@zuzi248 u nas to preslo, dcerka je uz velkacka a je v poriadku. mozno to bolo z ockovania ako chvilkova reakcia alebo neviem co.

zuzi248
1. jún 2020

@rainee a ako dlho to prosim trvalo?

janulienkaaaaa
15. dec 2020

@zuzi248 môžem sa opýtať ako ste teraz na tom? U nás sa tiež objavili zasklby?

zuzi248
18. dec 2020

@janulienkaaaaa ahoj 🙂 zmizlo to, uz to nerobi.

janulienkaaaaa
20. dec 2020

@zuzi248 to som rada 🙂 a ako dlho to trvalo
a vyzeralo? Boli ste aj na nejakých vyšetreniach? Pre vešali vám niečo ? U nás sa tie zasklby objavili po očkovaní ,vymizli a zase ich pozorujem 😐😞 ide o veľmi.kratke pár sekúnd,ako keby ju striaslo niekedy a keď ju mám na rukách tak to vyzerá že sa chce od mňa odtiahnuť ale to ju tak napne, tiež to urobí niekoľko krát počas dna

zuzi248
21. dec 2020

@janulienkaaaaa ano, tiez sme to pozorovali po ockovani, dokonca po dvoch ockovaniach. Za par dni bolo po tom.

janulienkaaaaa
21. dec 2020

@zuzi248 snáď aj u nás to prejde, vďaka za info 🙂

iluviel
10. máj 2021

@sllnecnica1 autorka ahoj, viem ze uz je to vela rokov, ale preslo vam to bez liecby? Potrebujem povzbudit prosiiiiim 🙏🙏🙏

julsh123
4. júl 2021

@sllnecnica1 dobrý deň, môžem sa spýtať ako je na tom dcérka? Prešlo jej to mykanie?