Detský ekzém u plne dojčeného dieťatka

tavaka6
12. júl 2014

Ahojte maminky a ockovia. Prosim vas o radu. S dcerkou sme zacali chodit ku koznej lekarke uz pred 3. mesiacom zivota s ekzemom na nozickach ( v zahyboch a na kolienkach, a teraz neskor uz po celych nozickach). Zo zaciatku sme len mastili a kupali s pridatim oleja do kupela (Linola). Neskor sme dostali robene maste na premastovanie s kyselinou mliecnou, potom ichtamolovu masticku lokalne a nakoniec nejaku kortikoidnu robenu mast. Nic okrem tej kortikoidnej maste nepomaha, ale tu sa snazim obmedzovat ako sa len da... Dcerka ma uz nozicky cele doskriabane, a to stihne za tu chvilku kym ju prebalujem ☹ Skusala som aj modru indulonu, aj nejaku Unguentum leniens, nic nepomaha. Robit z nej pokusneho kralika sa mi nezda ucinne. Poradte mi prosim ak mate skusenost. Dakujem.

bibistec
12. júl 2014

Podla popisu by som povedala ze je to atopicky ekzem ale nepridavas foto. Ja by som ti poradila zmen koznu lekarku pretoze atopicky ekzem potrebuje dietu a + alergo vysetrenie. A ty prestan jest a pit mliecne vyrobky. U nas ma dcerka alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka nas poslala prave kozna na vysetrenie a zmenili sme gastrologicku. A + dalsie potravinove alergie. Teraz na diete ( dcerka ma 4,5 roka) ekzem skoro nevidno a ziadne kortikoidy samozrejme nam pomaha nievea krem na ruky repair & care, ale krem musis vyskusat kazdemu pomoze iny. Tie z lekarne sme vyskusali asi vsetky ale zbytocne vyhodene peniaze total o nicom. Nam v najhorsom stadiu dali protopic ale to je snad horsie ako kortikoid. V kazdom pripade je to pripad na gastro ak vedia nech vytestuju co sa da teda pri takej malej snad to mlieko u nas aj lepok ale to je u vas este skoro. To mlieko je na 99 % podla mna lebo mam dalsie kamaratky s detmi s atopickym ekzemom a vsetky su alergicke na mlieko cize aj syry , smotana, jogurt cokolvek ak vyradis zo svojho jedalnicka skus mozno pomoze. drzim palce

korylan
12. júl 2014

Ahoj,treba hladat alergen v potravinach. Ak je babo len kojene,je to jednoduchsie. Prestan papat vsetko mliecne,vsetko,kde je nejaky obsah mlieka,srvatky..a to iste s vajickami. bude to trvat viac ako tyzden,kym zbadas prejavy na babatku. Treba ist na vysetrenie ku gastroenterologovi alebo na imunologiu. Dieta je mozno alergicke na niektore potraviny.

tavaka6
autor
12. júl 2014

Mlieko a mliecne vyrobky som vyradila na vyse tyzden a nepomohlo to. Bojim sa vyradovat potraviny ked plne dojcim aby mne aj dietaku nic nechybalo...

ivetlo
12. júl 2014

Ahoj, To máš veru trápenie. Naša malá tým tiež prechádza. A ked ostalo teraz teplo, tak sa to zhoršovalo ale teraz už nie. Ja som u kožnej ani nebola, lebo som zisťovala a dopadla by som tak ako ty s malou. Skús vyskúšať tak ako ti napísala koryla. Mi sme všat prišli na to, že nám vadia citrusy a striekané ovocie. Nám pomohol čaj z aloe vera, ten ako začala piť, tak po asi tyždni sa jej polepšilo a teraz stále sa jej to zlepšuje. Aj na mastenie z aloe vera mám pre nu aj opaľovací krém. Ak chceš vedieť viac, napíš mi cez poštu.
Ja pre danú firmu čo predáva aloe vera nepracujem ani nikto z rodiny. nechcem ich tu propagovať. Mne doporučila známa ktorá má odskúšané. Ja nedám dopustiť a môj manžel skeptik na takéto veci neverí a nakoniec uznal že jej je lepšie.

katarinamarkova
12. júl 2014

🙂 mala ma rovnaku diagnozu, skusala som snad vsetko, najlespsie co doktorka predpisala bol ten ,,mliecny krem,, co miesaju v lekarni....ale aj ten pomohol len ciastocne.....uplne najviac ale pomohla obycajna husacia mast - nevonia sice lakavo 🙂 ale nedam na nu dopustit.....a po najnovsej skusenosti asi atopicky exem radim k cisto civilizacnym chorobam - po rade znamej, ktorej dieta trpelo fakt dost vaznou formou tohto ochorenia - pomohlo na 100% - po mesiaci by nik nepovedal ze atopicky exem to dieta ma, tak ako aj teraz moje ----- zmena stravy(co sa toho mlieka tyka, to je len tym, ze vsetci dnes pijeme to UHT prevarene krabicove mlieko s trvanlivostou xxx ochudobnene o vsetky latky ktore pomahaju s jeho travenim, pozor na chemikalie co su dnes vsade, v kazdej jednej detskej sladkosti- sojovy lecitin,zahustovadla, farbiva,esteryblabla,monoblabla, ditriblabla,umele tuky, E, E, E, pozor v detskych sunkach soliace zmesi,stabilizatory,tzv.detske olejceky, mydla, a pozor na obycajne pecivo, tam asi zlozenie nenapadne citat nikoho ked kupuje rano rozky, chlieb....tam sa tych EEEEE v niektorych najde 🙂 - nevylucila som, to sa neda, obmedzila som na minimum) po mojej skusenosti staci zmena stravy na normalnu ludsku, nie chemicku 🙂
a ak je dieta cisto dojcene a nevie sa zbavit tohto problemu, tak len preto ze mamicka mu nechtiac do mliecka pridava trosku chemie, tak ako som robila aj ja.... :(

monca1111
12. júl 2014

no presne ako sme to mali aj my, presne ako píšeš ty, tými preparátmi sme začínali... dermalex nám za čas pomáhal a cesta bola dlhá, ale našťastie, už sa máme lepšie, ja som neprišla na nič okrem paradajky, že jej vadí, a citrusy nedávam preventívne a to máme o chvílu 2 roky, nám najlepšie pomohla homeopatia, boli sme na vyšetrenie, a dali nám guličky, ktoré som rozpúšťala vo vode alebo čajíku a sa to na 90 percent polepšilo, podľa mna chod čím skôr, nech sa ti to na tváričke neobjaví, tam nám zostala taká trochu červená koža. Ak by si chcela do internej pošty ti pošlem názvy a dávkovanie tých preparátov, ale najlepšie ísť k dobrému homeopatovi, lebo tam skúmajú od rodinnej anamnézy všetko a ušijú ti liečbu na mieru. Teraz posledne som skúšala urinoterapiu, ale nesmie sa to na rozdráždený ekzém na taký začínajúci, je to vynikajúce. Nech sa toho čo najskôr strasiete, pa

lorela
12. júl 2014

Nam pomahala kyselina mliecna, ako spominas, s ichtamolovou mastou a Locoid, ked sa stav prechodne zhorsil.
Este ti odporucim pouzivat pri kupkani kozmetiku A-derma pre atopicku a velmi suchu pokozku, ziadne oleje, ktore, paradoxne, este viac pokozku dietatka vysusuju.
Toto u nas zaberalo najviac.

katyxq
12. júl 2014

a je potřeba vhodně volit i kosmetiku (protože u kojenců je lezém obvykle zarudlý - a na to nic masténo nepatří, to naopak potřebuje zklidnit, vysušit zinkem a případně hydratovat - takže ne olej do koupele, ne indulonu, ne leniens, jen to zhořsuje stav) - doporučuju k přečtení https://www.modrykonik.cz/atopicky-ekzem (vzhledem k pouźití kortikoidů to bude možná trvat, než se dá kůže dokupy)

serpentino
13. júl 2014

My sme tiez s ekzemom bojovali skoro 2 roky,najhorsie sme to mali v zahyboch pod kolienkami a zo zadnej casti stehien smerom k zadku..skusala som vsetko,vyradila som vela veci z mojho aj z maleho jedalnicka...doktorka mi dala zoznam comu vsetkemu sa maju deti vyvarovat ak maju ekzem..bolo to na A4...chodili sme ku koznej kazdy mesiac na kontrolu-nic...zmenila som koznu-nic...pripada la som si ako pokusny kralik,nakolko ked nepomohla 1 mast,predpisala dalsiu,ked ani 2 mast,predpisala dalsiu a takto to islo niekolko mesiacov...nemalo to vyznam,prestali sme tam chodit lebo aj tak nic nepomahalo a maly mal len stres...on celkovo trpi,ked ma ist len na kontrolu k hocijakej doktorke 😢 nam pomohla len 1 vec...vsetko co sa dotyka pokozky dietata co ma ekzem musi byt 100 percentna bavlna!teda pancusky,teplacky,proste vsetko...pancusky som prala len v detskom mydle a potom dobre oplachla cistou vodou...teplacky z pracky hned vyzmykala v cistej vode....ekzem prestal...raz dostal teplacky 95 percent bavlna a 5 percent elastan a hned sa mi vyhadzal alebo som bola zamyslena,nevymachala som teplacky hned v cistej vode a vyhadzal sa mi... a to uz mal davno po ekzeme...takze vsetko na nahu pokozku len 100!!!percentna bavlna....maly sa uz neobmedzuje v nicom ani ja co sa jedla tyka...je tomu uz skoro 2 roky a ani naznak ekzemu...jedna mamicka,ktoru stretavam rano v skolke,tiez jej mala ma ekzem na nozkach,tak som jej povedala nech jej dava len 100 per.bavlnu a peie nakoniec len v cistej vode vsetky veci pre malu a povedala,ze vyrazne sa jej to zlepsilo,ze taka vec ako davat jej len 100 perc.bavlnu ju vobec nenapadla...ale kazda pokozka je individualna,poznam ludi co bojuju s ekzemom dlhe roky,nepomaha ani more,ani nic...

tavaka6
autor
14. júl 2014

Ahojte vsetci. Dakujem za vase rady. Vyskusame a uvidime. Neviem ako najst pricinu. Pouzivam len bavlnene oblecenie, po prani davam este raz preplakat, kozmetiku nepouzivam a so sladkostami to az tak neprehanam (s vynimkou domacich kolacov-ale s mierou). Snazim sa vela varit, cize ziadne polotovary, ani dzusy, malinovky, ci UHT mlieko. Tak ja uz neviem co robim zle 😞. No nic, budem patrat ako kazda z vas. Este raz velmi pekne dakujem.

ceumed
14. júl 2014

Dobrý deň, na premazávanie suchej kože skúste používať Ceumed Baby Lipo krém. Pomáha liečiť atopický ekzém a suchú kožu. Krém vďaka svojmu vysokému obsahu vody a glycerínov účinne vyživuje pokožku čím sa pokožka dieťatka stáva viac hydratovanou a zdravšou. Pekný deň a držíme palce nech je Vaše dieťatko čoskoro zdravé, Ceumed.

pupulka18
17. júl 2014

Moja malanmalanpresne toto iste!!!pomohlo nam ovseny kupel na striedacku s vodou z mora moj muž bol pre nu v slovinsku od vtedy to nemame a doporucujem biodermu!ziadne masticky zarabane nepomožu mala,som ich asi 10 zbytocne draždit taku pokožku?!....

lucysl
17. júl 2014

Ahoj, môj syn mal len ľahkú formu ekzému na líčkach, ale aj tak pridám svoju skúsenosť a to s užívaním rybieho oleja. Keďže malú kojíš, tak by si si ho asi mala dávať ty, nám po 2 týždňoch ekzém totálne vybledol, teraz to má len mierne suché. Možno sa mýlim a nepomohlo by Vám to, ale tak myslím, že ublížiť to nemôže 🙂