Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Diagnóza pavor nocturnus

bibika8
21. jan 2013

moj syn ma diagnozu pavor nocturnus prosim ak mate skusenost poradte ako sa toho zbavit.

cairka
21. jan 2013

Ťažko veru, ťažko. Spánkova hygiena, režim, ale výsledok nie je 100%ný, stále sa môžu desy opakovať...

bibika8
autor
22. jan 2013

ma pravidelny rezim spanku kazducky den davam pozor ale stale a stale kazdy den to uz nie je v poriadku a lieky ktore mu chceli podavat odmietam pretoze sa mi zdaju oblbovacie a nepotrebujem sa pozerat na dieta ktore nie je pri zmysloch ☹.vy mate skusenost?dakujem

cairka
22. jan 2013

@bibika8 , áno, menšia máva nočné desy, ale ona je epileptička na liečbe, takže po úprave dávok liekov sa to troška upravilo, ale tiež to nie je úplne. Každopádne mala stavy , kedy mávala des aj 2x za noc a takmer každú noc, teraz sa to zúžilo tak 1x z týždeň, cca. Samozrejme záleží aj od iných okolností. Nastúpila do škôlky teraz v januári , tak sa to zas prejavilo vo väčšej miere. Proste akonáhle je nejaký výkyv cez deň, tak sa to prejaví na spánku. A ináč u nás sa prejaví ako negatívny zážitok (napríklad frustrácia 3ročáka, lebo ....má 3 roky 😝 ) , tak aj pozitívny (stretnutia s kamarátmi, ktorých sme dlhšie nevideli).
Treba len veriť, že je to dočasná záležitosť a prejde to, ako prišlo. Sirup Sedalia ste neskúšali? Je to homeopatikum a keď sme ho dávali, tak mám pocit, že zabral, ale až po pár nociach. Nie hneď.

bibika8
autor
22. jan 2013

mate pravdu presne moze to byt zazitok aj pekny ale on to spracuje v noci na des.neskusala som zatial sme mali len kvapky na prirodnej baze ale nepomohlo je to kazdy den niekedy az 6krat.mame 10mesacne dievcatko a viete si predstavit jeden zacne a u druheho to konci.stale hore dole celu noc uz som vycerpana.trva to uz moooooc dlho a neviem kde hladat pomoc nasa doktorka mi asi moc nepomoze ja si myslim ze potrebuje doktora co sa tomu zaobera konkretne 🙂

cairka
22. jan 2013

@bibika8 , skús neurológa, hádam poradí niečo. To vysilenie chápem, ja mám dosť s jedným nočným rušičom, s dvoma by som už ráno asi ani oči neodlepila 😅

bibika8
autor
22. jan 2013

dakujem za vas cas vazim si to ze som nasla niekoho s problemom ako mame my aj ked vy mate aspon dovod a viete odkial fuka vietor co my nevieme nic.dakujem za vasu odpoved velmi pekne 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli