Diéta počas dojčenia na vyhnutie sa všetkým alergénom

sugarfree999
15. mar 2017

Mamičky, potrebujem poradiť. Trojmesačná dcéra ma ekzémy po celom telíčku a nepomáhajú žiadne z tých tisíc krémov a olejov, ktoré som jej v lekárni kúpila. Takže je na rade aby som skúsila odstrániť samotnú príčinu a zistiť, ktorý alergén z môjho materského mlieka jej robí zle. Na úvod musím prejsť na stravu, ktorá neobsahuje žiadne alergény. Tie, ktoré ste riešili podobný problém, viete mi poradiť, čo všetko mám vylúčiť zo stravy? Vygooglila som si nasledovné potraviny, ale určite tam ešte dačo chýba:
- pšenica
- mlieko
- sója
- jablká, jahody
- zeler, cibuľa, paradajky
- med
Čo by ste ešte doplnili? Navyše viem, že sa nesmú napríklad aj koreniny. Ale ako je to s bylinkami? Som z toho jeleň.

Budem rada, ak mi napíšete možno najlepšie aj konkrétne jedlá, ktoré ste jedli, lebo keď sa pozerám na ten zoznam, tak mám pocit, že budem jesť len mäso. 🙄

Vopred ďakujem za pomoc.

sugarfree999
autor
15. mar 2017

Ešte som zabudla:
- ryby
- citrusy

juliet86
15. mar 2017

Skus ist na to opacne. Napr. Jedz 3 dni len ryzu. Potom pridaj zemiaky. Potom pridaj mrkvu atd atd.

lorela
15. mar 2017

@sugarfree999 V prvom rade by som s dieťatkom navštívila kožného lekára. Ono aj tých 100 krémov a olejov, ktoré spomínaš, mohli situáciu značne zhoršiť, pretože napríklad oleje sa pri ekzéme zásadne nepredpisujú. Paradoxne suché ložiská len zhoršujú.
Navyše ekzém nemusí byť vôbec ovplyvnený tvojou stravou. Vek 3 mesiace je práve časom, kedy sa prebudia rôzne infantilné ekzémy. Treba toho kožného lekára, nech zbytočne nevyradíš zo stravy kopec zdravých potravín....

tenerifka
15. mar 2017

@sugarfree999 Nevynechavala by som uplne vsetko, dieta moze zle reagovat aj na uplne inu potravinu z tych, ktore si vymenovala. A takisto moze mat ekzem uplne inu pricinu.
Objavil sa od narodenia?

anabeth
15. mar 2017

velky suhlas s lorela
ešte pred 20 rokmi bolo pre kojace matky absolutnym tabu paradajky, citrusy, orechy a čokoláda- ako silné elergeny- ale žiadny vyskum nepotvrdil, že deti matiek ktoré alergeny nejedli mali menej alergii ako tie, ktorých matky to jedli...
ved ked vyhodíš všetko zo stravy, čo si napísala, čo budeš jesť???? toto rieš z lekárom, lebo si ublížiš

tenerifka
15. mar 2017

@sugarfree999 Ja som jedla pri kojeni uplne vsetko, ale fakt ze uplne, aj 6 mandariniek za deñ, orechy, mlieko....

anabeth
15. mar 2017

ja som to až teraz prečítala poriadne- že krémy z lekárne-
to dieťatko v prvom rade patrí bez diskusie na kožné

alchemilkazltozelena
15. mar 2017

ja jem vsetko

xstelinka
15. mar 2017

Diagnostikovat ekzem by mala kozna a nasledne odporucit liecbu.Moja mama v presvedceni,ze ma ekzem skusila kadejake kremy.No ked konecne zasla ku koznej ta jej povedala,ze je to kvasinkova infekcia a ta sa lieci inak.Zdrojom ekzemu nemusia byt potraviny,ale napr. avivaz,prasok,mydlo,zvierata....

luba41
15. mar 2017
sugarfree999
autor
15. mar 2017

@lorela
@anabeth
@anabeth U lekárky sme už boli, predpísala nám krém a olej. Olejček trochu zabral a krém to len zhoršil. Konzultovala som to so známymi, ktorí sú lekári a farmaceuti, dali mi nejaké ďalšie krémy a jeden z nich funguje skvele, ale stále sa ten ekzém vracia. Idem preto teraz akurát v piatok opäť k doktorke, tak som zvedavá, čo vymyslí. Práve pri minulej návšteve mi povedala, že to vyzerá na alergie z môjho materského mlieka. Preto som sa rozhodla pre túto diétu. Samozrejme plánujem postupne pridávať všetky ostatné "normálne" potraviny a sledovať reakcie na dcérke. Určite takto nemienim jesť dlhodobo, na to som príliš veľký gurmán 😀

sugarfree999
autor
15. mar 2017

@xstelinka práve v piatok mám termín u lekárky, som zvedavá čo povie. Minule mi tvrdila, že to vyzerá práve na alergiu z môjho materského mlieka, preto riešim alergény z potravín.

zltalienka
15. mar 2017

@sugarfree999 smer detská lekárka po výmenný lístok na kožné. Skôr si pohľadaj dobrú kožnú lekárku, tá už povie čo a ako.

sugarfree999
autor
15. mar 2017

@alchemilkazltozelena
@tenerifka Aj ja som jedla vsetko, ale ocividne si to nemozem dovolit ☹ Lekarka mi povedala, ze tie ekzemy vyzeraju, ze maju pricinu v alergenoch v mojom materskom mlieku ☹

sugarfree999
autor
15. mar 2017

@luba41 dakujem!!! 🙂 prestudujem!

xstelinka
15. mar 2017

@sugarfree999 skus sa spytat ci sa takemu malemu dietatku nedaju spravit krvne testy na potravinovu intoleranciu(robi to pediatricka spolu alergologom).

tenerifka
15. mar 2017

@sugarfree999 ale ma to dcerka od narodenia, od 1.tyzdña?

tenerifka
15. mar 2017

Ak sa fakt potvrdi alergia, vyrad najprv to najbeznejsie-vajcia(bielok), mlieko, orechy, citrusy....a potom uvidis

tenerifka
15. mar 2017

A este jahody-tie co predavaju teraz obsahuju nejaky gen z ryb(aby nezamrzli v pripade zleho pocasia) a kopec ludi ma z toho alergie, ja by som ich nedala ani detom ani sebe

anabeth
15. mar 2017

@sugarfree999 aha, - v prvom prispevku si lekárku nespomínala... tak držím palce, tieto kojenecké dermatitidy sú beh na dlhé trate