Dieťa pri plakaní prestane dýchať. Poradíte?

sasa227
18. júl 2013

2,5ročná dcérka keď začne plakať stane sa že sa nemôže nadýchnuť trvá to tak pól minúty asi tak až modrieť začne. Boli sme u lekára a povedal že to sa malým deťom stáva!? Vie niekto k tomu poradiť?

xevulax
18. júl 2013

Fukni jej do úst. Ja mám teda iba 11 mesačnú, ale od bábätká nám pomáhala, ked prestala pri pľaci dýchať fuknut do úst. Neviem, či tó pomôže aj takýmto väčším.

siusinocka
18. júl 2013

ano, aj malým sa to stáva. najlepšie je fúknuť na neho... začne revať a ked vidím že sa nevie nadýchnuť tak asi zo vzdialenosti 15 cm mu fúknem do úst... u nás to stále zaberie... z

zuzanocka
18. júl 2013

Ano, stava sa to. Treba dietatku fuknut do tvare, alebo aj pofrkat studenou vodou 🙂

stulli
18. júl 2013

Mne nato povedala naša pediatrička,že si tým dieťa vynucuje to svoje,mne to moja robí tiež,ale až odpadáva,ja jej buď fúknem do úst alebo je dobré prsknúť do tváre studenú vodu,aby sa nadýchla

emilia25
18. júl 2013

toto sa aj mne stalo ako prvorodicke mali mal nejake dva tyzdne uz mi zacal normalne modriet ja sama doma no hotovy sok.som nevedela normalne co robit.tak som ho polozila a zacala trosku s nim triast a pekne sa nadychol.no ale to bolo som bola taka nalakana.doktorka mi povedala ze je to normalne do 3 rockov to mozu deticky robit a ze vtedy staci bud po oblievat s vodu alebo trosku po tvaricke alebo fuknut.

michellinkalove
18. júl 2013

Ahojky,aj nam sa to obcas stava,ked sa mala buchne,alebo spadne,alebo sa nalaka,staci,ked ju vezmes na ruky a fuknes jej silno do tvare,u nas zabera toto,potom sa spamata,a rychlo ju treba zabavit,pomojkat.U nas zabera toto🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
18. júl 2013

je to normalne, kamoskina dcerka to ma. Minule som u nich bola, mala padla, zlakla sa a ja som len videla ako ju mama buchala po chrbte, nechapala som. Nakoniec sa Olivia rozplakala a bolo vsetko ok. Ale ako baby radili fuknut do tvare, tlesknut, pobuchat po chrbatiku akoby si riesila zabehnutie. Vyrastie z toho, ale verim, ze je to pre mamicku strasny stres.

kateklaudia
18. júl 2013

Mali sme podobný problém a začal sa prejavovať tiež keď mala dcérka 2,5 roka, konzultovala som to s pediatričkou, ona nás pre istotu poslala aj ku kardiológovi, samozrejme všetko bolo ok, odborne to nazývajú afektívny plač, vraj deti z toho vyrastú, tiež som to riešila aj fúknutím do úst, ale už sa jej to stáva čoraz menej, teraz má 4,5 roka a je už natoľko rozumná, že sa snaží čím skôr nadýchnuť, veľa som jej to vysvetľovala. Dúfam, že som aspoň trochu poradila 🙂

patrisha2801
18. júl 2013

ahoj, moje krsna to takisto mala, vraj z toho deti vyrastu a inak doky radila silno na dieta skricat jeho menom, drzte sa 😉

palomka
18. júl 2013

fuknut do ust alebo zdvihnut ruky hore 🙂

ivuska027
18. júl 2013

fuknut do tvare 😉

ematko29
19. júl 2013

ahoj,aj my sme to riešili.od 9mesiacov,boli sme na kardiologii,na neurologi avšetko bolo ok.Tiež mi nato povedali,že do 3rokov by to malo prestať.a aj prestalo.mne sa osvedčilo štípnuť do ruky ,alebo do líčkas,dokonca boli stavy ked ani to nepomáhalo amusela som ju kusnuť,jasne že tak s mierou ,nie ako pes 🙂.v žiadnom prípade netriasť z dieťaťom,môže to mať hrozné následky,ale ani fúkať do úst by sa nemalo,nevieme akú intenzitu v tom strese môžme mať aked je bábo malé som čitala,že sa to nemá.fúkanie do tváričky zase nezaberalo.ja som prežívala hrozné stresy,nikomu som ju nemohla dať postrážiť ado 3rokov bola výlučne len somnou ,alebo sockom.

alexi333
19. júl 2013

Ja sa pridávam - vyskúšaj jej fúknuť do úst, mojej dcérke to pomáha 🙂

j.a.n.e.7
19. júl 2013

To som rada, že aj iné deti to majú, lebo môj malý je inak kľudas ale keď sa niečo prešvihlo, resp. niečo ho veľmi nahnevalo, išiel rovno do zamdletia a zmodrel, úplne sa opustil a muž mi stále hovoril, že si ničí mozog tým, no ale snažila som sa tomu predchádzať a keď už sa stalo, tak sme ho troška prefackali aby začal plakať.... Ale našťastie z toho tiež už vyrástol, medzi 2-3 rokmi to bolo často, teraz si už ani nepamätám na takýto záchvat....