Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa s detskou mozgovou obrnou - možnosti

sorpresita
2. júl 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat, kto mate deticky s DMO, kam s nimi vsade chodíte cvicit, ake procedury absolvujete, poprípade co by ste ako mamicky pre svoje deticky uvitali, keby to bolo vo vasom meste

zutera
2. júl 2015

Já mám 3letou holčičku z lehkou formou DMO.Chodime na rehabilitace,cvičení a speciální logopedii.

bonaqa2013
2. júl 2015

@sorpresita máme poslednú dcéru s DMO - aj keď už lekárka povedala, že sa jej nezdá že to bolo DMO..... Chodili sme s dcérou do Olomouca Reh. stredisko Corpus. V MT nám nevedeli pomôcť, ani po roku svičenia žiadne kroky dopredu. V Olomouci za 3 mesiace stála na vlastných..... Platili sme si to zo svojho. Asi 2000 e. nás to vyšlo. V súčasnosti má 5 rokov, chodí normálne, dokonca robí stojky na hlave. Nerozpráva - nepočuje, nosí načúvacie prístroje. Čo by sme v tomto poondiatom meste uvítali je špec. MŠ. Písala som aj primátorovi MT, odpísal, že ju zrušili, lebo špec. MŠ bola finanč. náročná.
ak by si chcela niečo vedieť - je tu aj skupina DMO.

sunnyfunny
2. júl 2015

Poznam par pripadov mladych s DMO,chodila k nim domov fyzioterapeutka na cvicenia domov,vyuzivali rotoped a socialnu sluzbu osobna asistencia, ktora je napomocna aj ich rodicom,ze nie su na vsetko sami.Dolezite je si vybrat spravnu oranizaciu,kde su dobri asistenti. Prispevok cez urad prace sa da tiez vybavit.