Dieťa s poruchou pozornosti s hyperaktivitou

lusy59
11. feb 2016

Dobrý deň, chcem sa popytat, poradit...a tak dalej.... synovi pedopsychiater diagnostikoval ADHD a vzapeti mu predpisal lieky (STRATTERU), ale ked som si precitala pribalovy letacik tak som ostala zhrozena, kolko neziaducich ucinkou a na co vsetko negativne vplyva,.jednoducho som sa rozhodla mu to nedavat..ale to nieje problem...
potrebujem poradit s inou vecou: .. doma a v sukromi je uplne v pohode - jasne su situacie ked sa mu nechcu robit domace prace, alebo si vymysli nejaku vyhovorku ked sa mu nieco nechce, a tak, ale beriem to normalne, vsak to robia aj uplne ,,normalne deti" , ale v skole vraj vyvádza, podla ucitelky, ked mu nieco nejde alebo sa mu nechce, vresti, reve, zavíja, hádze sa po zemi, nerespektuje ju a ine..ja som ho nikdy v takejto situacii nevidela....ja poznam len situacie ako som pisala ,,mami preco zase ja" a tak... a ucitelka len pise a vola, robte si nieco s vasim dietatom... jedine sa s nim stale o tom rozpravam, kazde rano pripominam ako sa spravat v skole , co mi uznala aj spychologicka ze je to velmi dobry postup...
Tak ako mam vysvetlit v skole, ze mne taketo veci nerobi, že niesom belevolentna, doma ma striktne pravidla a musi ich dodrziavat...
preco sa prejavuje len v skole, a to len urcite dni, niekedy len 1krat za mesiac niekedy 5 krat do mesiaca, niekedy vobec za cely mesiac...
do skoly nemam problem, rano vstava prv ako musi, oblecie sa, nachysta si desiatu, vodu... a uz ,,stepuje" kedy bude 7 aby mohol ist..a v pohode by mu stacilo chodit z domu 7:20,... tesi sa do skoly... ulohy si robi uplne v pohode, nepoznam slova, nechce sa mi , nejdem a tak, nebodaj plac....
prosim napiste mi vase skusenosti, alebo ako to riesite zo skolou, ja som uz zufala...

pribinak
11. feb 2016

Myslim, ze je tu skupina rodicov deti s ADHD, požiadaj o pridanie