Dieťa s poruchou pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

mracik
6. sep 2006

Ahojte maminky, viem, že väčšinou máte ešte len malé batoliatka, ale predsa,
je tu niekto kto má dieťatko so syndrómom poruchy pozornosti a hyperaktivitou, prípadne dyslektika, dysgrafika a pod? Alebo týmto syndrómom trpí?
Môj hyperaktívny syn práve začal chodiť do školy a aj keď je to len nultý ročník, mám teda riadny strach ako to zvládbne on a aj jeho učiteľka...

paula80
14. jún 2015

@barb1 @majobea podľa mňa homeopatiká sú placebo, rôzne štúdie dokázali ich neúčinnosť, preto si myslím, že samotný homeopatický liek je neúčinný a teda v prípade ADHD podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze.
Pri adhd sú odporúčané omega 3 mastné kyseliny, prípadne výživový doplnok espriko, čo priaznivo vplýva a nervovú sústavu, v závažnejších prípadoch neurológ, alebo psychiater nasadí lieky.

barb1
14. jún 2015

@majobea chlapec je štvrták, od detoxu sa s ním už vôbec nemusím učiť, ani ho skúšať ani veľmi kontrolovať. Bude mať samé jednotky a to s prstom v zadku, s prepáčením. Aj predtým mal samé jednotky, ale to som sa s ním pripravovala do školy každý deň cca 2 hod.. Stihli sme to tesne pred druhým stupňom.

barb1
14. jún 2015

@paula80 to či sú homeopatiká placebo alebo nie je každého osobný názor, 10 rokov hľadám alternatívu ku klasickej medicíne, ktorá ma veľmi sklamala, tak som toho vyskúšala naozaj veľa. A toto zafungovalo. Držím sa hesla PRAVDU MÁ TEN KTO LIEČI. Placebo na deťoch je dosť zvláštny jav.

majobea
15. jún 2015

@barb1
@paula80 to som už čítala že homeo sú placebo ale zas ked vidíš obrat o 360stup. tak si si to zrejme nevymyslela na dieťati....komu presne ste chodili nejaký kontakt mesto mi vieš dať, prípadne......ja by som prezatial chcela vyskúšať EyE q sirup či im dačo nepomože......nemáte s tým skusenosť
@paula80 čo hovoríš na ten eye q sirup ten je omega 3,6 nemali ste???

paula80
15. jún 2015

@barb1 áno každý môže mať svoj názor, ja som napísala ten môj, ja napríklad nemám dobré dobré skúsenosti ani s liečiteľmi, homeopatikami, bylinkami, ničím okrem klasickej medicíny.
Ja som napísala, že homeopatikum je placebo, čiže liek, ktorý ale neobsahuje účinnú látku a vytvára placebo efekt. Ano u detí je to zvláštny jav, ale môže sa vyskytnúť.
U ADHD musí dieťatu postupne dozrieť nervový systém, preto sa aj môže jeho stav postupne upravovať, trochu sa skľudní, viac spolupracuje.
Vidím to na svojom 7 ročnom synovi, je prvák, na začiatku škol.roka sme mali neskutočné problémy v škole, nevedel sa prispôsobiť, vyrušoval, nebavilo ho učiť sa, mal problémy s písaním a teraz ku koncu sa to neskutočne zlepšilo, bez užívania liekov, samovoľne, okrem užívanie tých omega 3 mu nedávam nič iné, ale výsledok vôbec nepripisujem im, jednoducho trochu dozrel. A môžem povedať, že od malinka je to s ním čím ďalej tým lepšie, samozrejme máva výkyvy nálad, vybuchuje, ale už to nie je také ako keď bol menší.
Takže si myslím, že aj u vás syn "z toho postupne vyrástol" ako sa ľudovo povie, napr.mne psychologička povedala, že ešte prejsť pubertou a bude to už len lepšie a lepšie a v dospelosti človek s ADHD funguje normálne.
A určite sa odporúča biofeedback, vraj veľmi pomáha, keď majú deti vačšie problémy s hyperaktivitou, koncentráciou, neskúšali sme z časových dovodov.

paula80
15. jún 2015

@majobea ten sirup nepoznám, ale mám skúsenosti, že tie sirupy nie sú veľmi chutné, preto ja volím tabletky. Máme Omega-3 Kids webber naturals.
http://www.pilulka24.sk/webber-naturals-omega-3...

cairka
15. jún 2015

@paula80 , ja teda nie som zástanom homeopatík, ale kto chce, nech skúsi. Ale naša neurologička aj na biofeedback hovorí, že sú to vyhodené koruny 😝 nám teda ona odporúča len pyridoxin na dozretie mozgu (okrem liekov, čo má na diagnózu inú) a psychiater len tie Omega kyseliny, že zbytok si vie telo nájsť v bežnej strave, ale toto v našich končinách nie. Tiež dávame v tobolkách.

majobea
15. jún 2015

@paula80 ok dik za info inak raz som kupila nejaký ale ten sa teda že vobec koli tej rybacine endal piť, pento eye q by mal byť vanilkový a že nie je čítiť po rybách, tie tvoje tablety tú želé??? chutia rybaco???

pikino
15. jún 2015

Ja vám odporúčam baby pokial máte hyperaktivne detičky zaradiť im do jedla magnesium pomáha dozrievať mozgu a ukludnuje. MNe to poradili maminy z ADHD skupiny na FB a pomáha to dosť výrazne. Magnesium treba brať spoločne s vápnik na 1 diel MG/2diely CA Mne sa osvedčilo mg s DMky.

majobea
15. jún 2015

@pikino akože osobne na dcere si skušala??? iba sa ukludnila alebo aj prospechovo bolo videť???

pikino
15. jún 2015

@majobea ja mám školkarku takže v tomto smere neviem povedať. Vidím iba že sa skludnila a reaguje ovela miernejšie na podnety.

paula80
15. jún 2015

@majobea tie tobolky su bez chuti, nezuju sa, prehltaju, mali sme aj tych zele martankov, no boli fakt hnusni, syn to vobec nechcel.

yukki
15. jún 2015

Moju z akejkoľvek formy magnézia bolí hlava. tak keby sa to vyskytlo pri užívaní u vašich....aby ste vedeli, z čoho to m§že byť.

majobea
18. jún 2015

@pikino naši majú 5 ale tiež by sa mohli trocha skludniť...

jarkafa
24. jún 2015

Ahojte zienky.tak a sme v tom s Vami. Moj 5 rocny syn bol stale "iny" .takzo to popisat, ale iny. Omaly, nespolupracujuci, nevhodnou formou prehjavujuci sympatie, alebo cokolvek, okrem recovych problemov problemy s hrubou, jemnou motorikou, ocny ko takt neexistuje...a jedlo.zje 10 druhou jedla ( ziande ovocie ani zelenina ani neochutna). Chcem sa spytat, sme z BA Ruzinov a okrem Dolinskeho skolky v Dubravke nepoznam skolku ani skolu kde by sa takymto detickam venovali. Zacinam riesit stahovanie aj do Dubravky kvoli nemu, ale potesim sa ak b y bolo nieco blizsie. .neviete mi poradit, ci este pockat v normalnej skolke? Vdaka

majobea
25. jún 2015

@jarkafa a čo mu zistili??? je autista??

jarkafa
25. jún 2015

pardon, zabudla som spomenut, ma aspergerov syndrom.

kamajka
25. jún 2015

Ahojte baby, sorry, ale nechce sa mi čítať 70strán: D. Aj ja mám doma dcéru s adhd a poruchou pozornosti, chcem sa opýtať, aj Vaše deti majú také "tiky",že si stále nájdu niečo aby zamestnali ruky?ďakujem: )

pikino
25. jún 2015

@kamajka ano moja v nich niečo sustavne žmolí alebo ich ma v puse, alebo má niečo v puse a ešte aj v rukách

ali08
25. jún 2015

Môj syn má tyky v tvári teda sucha si jazyk o zuby,stále musí mať hračku zo sebou všade, vždy všetko kontroluje a ak sa mu niečo stratí hneď v tom momente to musíme nájsť,má hyperaktivitu,precitlivenosť, agresivitu,hygienické problémy,asi nemá chuťové bunky lebo mieša také veci že len čumím,Problémy zo spánkom a to ma 7 rokov,v septembri ide do školy ale chvalabohu do normálnej Ale bude mať integráciu

cairka
26. jún 2015

@kamajka , rovnako ako u @pikino . Ale že úplne. A keď má niečo v ruke a uvidi iný objekt záujmu, tak danú vec doslova upusti a v sekunde siaha po druhej. Absolútne ju nenapadne, či sa to môže rozbiť, abo pokaziť...o samostatnom uprataní môžem len snivať 😅

yukki
26. jún 2015

@kamajka rovnako ako @cairka, bohužiaľ však navyše sa cieľom jej neriadených pohybov rukami stáva sestra, najmä jej hlava a tvár atď....proste viac ako minútu neusedí bez toho, aby sa s ňou nepobila

kamajka
26. jún 2015

@pikino
@cairka
@yukki ďakujem, no moja v kuse nechty, vlasy, je taká introvertka, riešili sme veľakrát či ju niečo neťaží, netrápi, ani psychologicky na nič neprišli, asi tak teda odburava stres alebo nejaké napätie. Dnes sme boli u zubára, no nemohla robiť nič rukami, tak mixovala nohami. ...aj to, nevie sa uvoľniť, stále je napätá, napnuta ako struna. Neviem aké veľké detičky máte, ak malé a ta porucha nie je na hrane, tak vás môžem ubezpečiť, že sa to bude trošku vekom zlepšovať, len treba na tie deti stále dohliadať. Moja je piatacka, prvýkrát sme neplatili za knihy v škole: D. Takže ono časom deti dozrievajú ale úplne tip top to zrejme nebude nikdy. Moja musí strašne veľa námahy vynaložiť na to, aby napr.tie knihy mala v poriadku. Zazrela som niekde tu v diskusii niečo o magneziu a vapniku, skúšali ste to? Ďakujem

kamajka
26. jún 2015

@yukki moja napr.bratom nič nerobí ani nerobila nikdy, to máte čudné, možno aj ziarli

yukki
26. jún 2015

@kamajka nechty má okusané do mäsa....teda to už nie sú nechty, to už nepoznať že by tam vôbec niečo mala na konci prsta, občas aj bruško prsta si vyhryzne....

kamajka
26. jún 2015

@yukki. Presne moja to isté. ..odfotim a pridám foto: D

andreanova
26. jún 2015

@lenkatomo tak podobne to mame aj my...tiež vzťahovačnosť, výbuchy zlosti, niekedy , ak sa mu nedarí ,,samonasierateľnosť,, to je ochotný všetko praštiť, zničiť..., nie je schopný zjesť jedlo bez odbehnutia od stola....atd...

pikino
26. jún 2015

@kamajka deti týmito zlozvykmi že si chytaju ručky vlasy pusinku sa uzemnuju. Potrebujú same seba cítiť ked su neisté.

zuzana76
11. aug 2015

ahojte, mladsi 5 rocny ma zrejme ADHD, dr. mi tiez odporucila len tie omega 3 kyseliny, viete mi poradit nejake overene? dakujem

dioliana1
11. aug 2015

@zuzana76 Esprico mám vyskúšané naozaj upokojujú