Dieťa so psoriázou

zuzka_puska
4. sep 2018

Mamicky, je tu niektora ktorej dietatko ma alebo malo psoriazu? Prosim poradte mi, dostali sme kremy, maste, od detskej koznej, stale natierame, trapime sa, no zaujima ma ci existuje nejaka liecba, ktora aj pomoze?? Pocula som o Podhajskej, pripadne ak mate nieco overene na vlastnom dietatku, uvitam kazdy tip... Dakujem :/

vulka
4. sep 2018

@zuzka_puska Dobré sú kúpele, ale behužiaľ je to ochorenie na celý život. Pomôžu kortikoidy, ale je to strašné svinstvo. Ja by som to dieťaťu nedávala. Sama to používam len občas. Pomôže minimalizácia stresu alebo možno naopak. Pri strese sa prejavy zvýraznia.

novana
4. sep 2018

@vulka, ako dieťa ma mamička natierala každý večer od hlavy po päty ichtiolovou masťou, vtedy iné mastičky neboli. Dnes už sú rôzne, viem, lebo moja dospelá sestra má psoriázu od detstva. Ale zázraky sa dejú, 🙂 ja som mala psoriázu len pár rokov a stratila sa. Už roky nemám ani bodku. Prajem i Tvojmu dieťaťu, aby sa psoriáze prestalo u neho páčiť.

lilka5566
4. sep 2018

Moje dieťa zatiaľ nemá psoriázy dúfam ze ani nedostane ale ja mam a tie mate od doktorky sú naozaj o ničom. Bud kortikoidy co je hnus a deťom by som nedávala,alebo hnusne smradlave maste a šampóny co nezaberaju. Skus na internete pohľadať niečo prírodné.ja používam takú prírodnú sadu, ale pre deti neviem, ci sa môže pouzivat

akab
5. sep 2018

@zuzka_puska mne najviac pomahali kupele v Smrdakoch alebo teda more.

zuzka_puska
autor
5. sep 2018

Dakujem vam. Budem rada ak sa pridaju aj ine mamicky, ktorych deti psoriazu maju, uz som naozaj zufala :( Mala to ma zatial len vo vlasoch, no dr ma upozornila ze sa to moze sirit a neda sa tomu zabranit :( Buduci rok pojdeme k moru, citala som ze najlepsie na kozne choroby je jadranske more, teda Taliansko... Tak sa vyberieme tam. Ale rok je dlha doba, neviem ako jej pomoct, v skolke sa jej deti vysmievaju, ze ma hnusne vlasy, a je strasne byt bezmocna matka, ktora nevie vlastnemu dietatu nijak pomoct. Vyssie pisane je pravda maste a kremy smrdia, a nepomahaju :(

vierka0508
5. sep 2018

Jednej znamej manzel to ma, a vzdy ked sa vratili z dovolenky pri mori, tak bol z neho novy clovek. Na tej morskej soli asi nieco bude.

akab
5. sep 2018

@zuzka_puska mne manzel kúpil normálne morskú chorvátsku soľ. Ale nie 100 gramov ale 100 kg. Tú som pridávala deťom do kúpeľa na ekzem. Skuste pohľadať na nete, uškodiť to nemôže.

vulka
5. sep 2018

U nás doma sme sa ako deti "solili". Mama dala do vane kilo soli a zaliala to horúcou vodou. Tá sa odparovala a my sme v tej parou naplnenej kúpeľni sedeli(nahaté) a mama nám čítala knižky. každé solenie trvalo dajakých 30min.

zuzka_puska
autor
5. sep 2018

Normalne v tej slanej kupeli ste sedeli? A nemoze to skodit na pipik/cikulku, taky kupel? Ma to tak napadlo... aj o sode bikarbone som citala, vsaj zabaly z nej pomahaju na psoriazu... tak neviem. A do toho kupela, aku sol? Alebo sodu?? dakujem

novana
5. sep 2018

@zuzka_puska, po pobyte pri každom mori psoriáza dočasne ustúpi. Najlepšie je Mŕtve more, no nedám dopustiť ani na Smrdáky.

huginko02
16. apr 2022

@zuzka_puska Ako sa Vam s psoriazou dari funfovat??moje obidve deti maju..10 rokov a 6 rokov...☹

zuzka_puska
autor
28. apr 2022

@huginko02 ahoj.. dcere pomohlo more... Naozaj veľmi, az zázračne... Dcéra má skoro čistú kožu. Neviem či sa u nas stal zázrak, alebo more takto polieci každého, to neviem povedať....za nás top, lepšie ako všetky lieky krémy procedúry, ktorými si dovtedy mala prešla

huginko02
30. apr 2022

@zuzka_puska Ahoj.Mala ma jeden fliacik na nozke..1.krat a syn 10 rokov ma na hlavke..chodime k moru kazdy rok..aj teraz sme pocas Velkej noci boli na par dni.Mala ma kolko rockov??Dufam,ze sa stane zazrak a zmizne to uplne☹

zuzka_puska
autor
1. máj 2022

@huginko02 našej malej to zmizlo po dvoch okupaniach 🤷 to je asi individuálne no...tak držím palce nech sa toho tiež zbavíte. A má 8 teraz. Nám nezaberali žiadne maste, ani nič ,furt do mala rovnaké a to kožná jej patlala Halabala hocičo

nikha2809
1. máj 2022

Mám psoriázu 15rokov jediné čone zabralo bola sada dr.Michaels.Treba to ale používať celú sadu všetky produkty.Alebo skín cap ale ten má po novom zmenené zloženie neviem ako teraz ale predtým zaberal dobre.Kozna mi nikdy nepomohla len mi nonstop predpisovala belosalic.

adriannasvk
1. máj 2022

U nas v rodine ma aj starka aj jej sestra. Starka ma toho menej,chodi so Smrdakov a velmi dobre jej robi more. Ja byt tebou zoberiem dieta na Pag,tam maju take speci bahno,ktore kazde rano "vylovia" z dna a ja som sa s tym natierala celu dovcu a ekzem mi zmizol a uz sa nevratil. Malej by to bolo tiez podla mna. Bolo by fajn upravit jedalnicek a ako sa pise vyssie vela robi stres. Super je kozmetika cutis help,aloe vera listy by som skusila prikladat,topka je skin cap ale maju vypadok. Pri psoriaze pomaha kazdemu nieco ine....kamoskina svokra sa chodila asi 2 mesiace kupat do nejakeho pramena lieciveho pri nich a "vyliecila"sa. Nema ziadne priznaky. Dobre robi aj slniecko,tete aj starkej sa to vzdy cez leto zlepsi. Tu plati len skusat kym nenajdes nieco co malej sadne. Ak by jej to ostalo,co je mozne lebo je to autoimunitne ochorenie na cely zivot tak jednou z moznosti je aj biologicka liecba co ale nie je vzdy vyhra.

huginko02
1. máj 2022

@adriannasvk Dakujem za tipy..mam vela precitaneho,jedalnicek maju upraveny,ale su to predsa len deturence.K moru chodime pravidelne..Tak len dufat,ze to mozno ak budeme mat stastie raz zmizne🙂

adriannasvk
2. máj 2022

@huginko02 drzim palce,je mi jasne,ze mate nastudovane toho az az😊

adamkopetko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
huginko02
5. máj 2022

@adamkopetko Dakujem veeelmi pekne..cas je najlepsi liek..snazim sa tym velmi nezaoberat..detom som trocha upravila stravu a menej sladkeho.🙂