Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa v aute zvracia

novamamima
27. jún 2014

Ahojte maminy, chcela som sa Vas opytat ci mate skusenost s dost neprijemnou vevou a to ci Vam dieta v aute vracka? Nase aj niekolko krat a neviem ako sa tomu nejak vyvarovat. Najhorsie je ked sa to stane v polovici cesty a ani sa vratit spat ani pokracovat dalej. Uz preventivne beriem vevi na prezlecenie ale ked povracka autosedacku tak je to odveci. 1,5 rocne dieta nepovie ze mu je zle a ani vrackat do saciku je pre neho dost tazke. Viete mi poradit nejake lieky?

mokon
27. jún 2014

@novamamima kinedryl a pred cestou nedávať mlieko, ale napr. čistý rožok, často robiť prestávky, v aute radšej chladnejší vzduch, vyrastie z toho.

jaja1979
27. jún 2014

@novamamima Existuju aj lizatka s prirodnymi vytazkami urcene vyslovene na cestovanie, neviem, ktore vytazky z rastlin su v nich, ale je tam nieco na ukludnovanie zaludka, nasim deckam to dost pomaha. Nechcem do nich pchat chemiu, tak radsej takto. \Daju sa kupit v lekarni.

kimmie
27. jún 2014

@novamamima Moj syn ma s tym problem, ale on ma 7 rokov. Rano ho vozim autom do skoly a jemu je casto zle, v aute uz ma svoju misku na vracanie 😒 . Pred cestou je najlepsie podavat iba suchsie veci, cistu ryzu, pecivo, banan, na pitie iba vodu, pripadne iba lahsie jedlo, to u nas zabera. Tiez je dobre pockat aspon 30 minut po jedle, ak je to mozne.
V lekarni mali kinderyl, ale od toho sa zaspava a tiez nie som si ista ci je to vhodne pre 1.5 rocne deti, tiez mali homeopatika cocculine, su to male tabletky (neviem ci to 1.5 rocne dieta dokaze zjest, ale u nas to nie vzdy zabera. Lizatka mali ale iba pre tehotne, kvoli nevolnostiam, ale tie mali prichut dumbieru a to moj syn nebude.
Drzim paste aby z toho male vyrastlo 😉 .

tova
28. jún 2014

@novamamima mne je zle tiez v urcitych autach a v zadu ktore su male, tmave atd. Aku ma sedacku a sedi uz v smere jazdy alebo je oproti? skus to zmenit a premiestni sedacku najpr, do stredu a nech pozera do smeru jazdy, davas jej/mu hracky do ruky? mozno nedavaj, potrebuje mat oci rovno aby videl cestu. Ako jazdis? nie moc zrychlujes, a prudko brzdis?

januliku
28. jún 2014

@novamamima Nám zaberá kinedryl.

inffinity
28. jún 2014

@novamamima ja jezdim s malou od narozeni kazdy mesic k rodicum 230km to je cca 3-3,5h cesta prestavky nedelame kdyztak jen vycurat...jak jezdila dcerka malinka ve vajicku bylo to ok jak uz byla vetsi vadil ji opacny smer i kdyz se do vajicka jeste vesla koupili sme druhou sedacku co je po smeru ale pak se mi taky pozvracela..snazila sem se jezdit tak aby mj v aute spala a kdyz sme jeli oba ja sedela v zadu prilravena se sackem.. od urciteho casu davame kinedril a je to ok ma uz 5roku davam ctvrtku ale uz asi lrejdu na pulku lebo minule hlasila ze ji neni dobre a tak sme staly a luftovaly sme se v lese 😀 me je v zadu zle jeste dneska kdyz cestujeme vseci a ja s malou vzadu tez si davam kinedril...kdyz ridim ja je to ok nebo kdyz sedim v predu..

mia37
28. jún 2014

mojej dcerke do roka nebolo v aute absolutne nic...mala niekolko mesicov a bola s nami vsade ziadny problem..zacalo to po 1.roku , teraz ma 6 rokov a je to este horsie..v aute vydrzi tak cca 10 min. a v autobuse este menej tak po 5 minutach jazdy uz je zle..ked jej dam kinedril prespi vsetko. kazdy ,ze to prejde, nezda sa mi. podla mna je to este horsie. tiez by som bola rada keby niekto nieco poradil.. 😢

lubka1983
28. jún 2014

ved kazde druhe dieta v aute vraca,moj ma 11 avraca a je biely a zeleny ked niekam ideme...neviem ci tak malemu nieco ale ked bude väcsie tak kinedril...myslim ,ze mozu polku kinedrilu....

bullinka
28. jún 2014

@novamamima a sedis pri nom vzadu? Ja by som to riesila asi tak, ze by som bola pri nom a mala po ruke nejaku dozicku, a ked vidis, ze uz by to malo ist von, rychlo to strcit pre neho.
Inak ja som toto bezne mavala, dodnes nasi spominaju, ako isli na dovolenku a 40 km od domu som to v aute posablila. Nastastie v tom meste mame rodinu, takze vsetky veci isli von z auta a ocino ho musel pucovat.

veve39
28. jún 2014

kinedryl - ten sa moze uzit po 2.roku a ten jediny nam zabera (asi by som sa poradila v lekarni, ci sa moze adekvatna davka - 1/4 tbl. aj par mes. pred dovrsenim 2.roku)...ako prevent. opatrenia to co uz bolo spominane - nedat mlieko, jogurty ci nejaku tekutu-kasovitu stravu pred cestou, len nieco suche - a nie vela...ked sme dali pred cestou jogurt, ani kinedryl nepomohol a dcerka zvracala

kikushka2386
28. jún 2014

jednoznacne kinedryl.nam zabera len ten.ponukaju este coculine ale popravde sa mi zda ze este z toho viac vracali.u nas je problem s 2 detmi ze im je casto v aute zle.takze fakt chladnejsi vzduch vela krat si otvoria okno.nejest pred cestou nic mliecne.casto musime mat pauzu a trosku sa vyvetrat

magdalenkami
28. jún 2014

my spievame,dychanie pri speve nam pomaha a nepozerat dolu-nesklanat hlavu-to najdolezitejsie

vikihala
28. jún 2014

My s tym tiez mame problem od malicka. Vrackali sme aj 5 krat za jednu 35 km cestu. Ked bola 1,5 rocna tak sme davali coculine ale to bolo zbytocne vracala tak ci tak, od 2 rokov davame kinedryl a vydrzime. A jest fakt len max. Chleba s malo masielkom alebo suchy a pit len cistu vodu.

cinkatko
28. jún 2014

ja hsem s tim mela problem odmalicka. Ted to je uz mnohem lepsi. Zabira cerstvy vzduch, nedivat se dolu, sedet ve smeru jizdy, nepit slazene napoje, mleko, dzusy, nejist sladke, mastne a tezka jidla, nebabusit se, vzdy je lepe trochu chladno nez teplo, nepouzivat vune do aut . Take je dobre sedet na miste spolujezdce. Nejlepe je pit jemne perlivou nebo cistou vodu a jist pecivo - rohlik, kousek chleba apod.

tova
28. jún 2014

mne deti este nikdy nezvracali v aute, a to jazdime od narodenia kazdy den min. spolu hodinu v aute, verejnu dopravu nevyuzivame vobec. a po dialnici hodinu tam a spet min. raz tyzdenne. v akej polohe je este sedacka? pololezato alebo v pravom uhle? napchavat deti s tabletkami pred kazdou jazdou nenie riesenie.

novamamima
autor
30. jún 2014

@tova Sedacku ma v smere jazdy a stale vyzera ok hompala si nozickami pri pustenom radiu 🙂 a potom odrazu vracka. Jazdime opatrne ale niekedy sa stane ze su nevyhnutne prudsie zabrzdenia. Skusime vsetko co sa da aby sme tomu zabranili.

novamamima
autor
30. jún 2014

@bullinka hej sedim pri nej vzadu v aute ale aj napriek tomu sa mi nepodari ho ustriehnut. Ma utiahnute pasy na pevno lebo inak si ich dava z ramienok dole a potom je tazke ju troska prehnut do predu. Ona je chudatko z toho vydesena co sa deje a naposledy este zaklonila hlavicku, trpla som zby sa nezacala dusit. :(

bullinka
30. jún 2014

@novamamima chudatko, asi by som skúsila ten Kinedril, mne ako dieťaťu to pomahalo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli