Dieťatko narodené s kožným výrastkom

bulaby
11. apr 2014

Ahojte, chcela by som sa opytat mozno oproti inym problemom to je hlupe, ale kde malo vase babatko vyrastok, pripadne ci sa s vyrastkom narodilo aj druhe babatko. Pytam sa preto, lebo dcerka sa narodila s vyrastkom pri usku a teraz cakame dalsie babo a na 3D ultrazvuku sme si vsimli taku gulicku na nosteku. Dakujem za odpovede.

tova
12. apr 2014

neter mala presne na uchu, jej to odstranili skoro bezbolestne, strasia nic nemala ani tretia. Niekde to odranuju hned v porodnici niekde u chirurga, napr. take odstranenie predkozky u chlapcov je ovela vacsi zakrok. 3D utz. take detajly neukaze. niektore forky su nauzaj hrozne.

ellca123
12. apr 2014

taku malu gulicku mam ja a aj moja mladsia dcera,pri uchu
vlastne si to nevidim,tak to nevadi
neriesili sme to ,ale na nose to je ine, to viacej vadi

horovce
3. máj 2014

Moja dcerka sa narodila s vyrastkom pri pravom usku velkom asi 1cm a pri lavom ma take 2 hrbolceky.Len naznak.V porodnici povedali ze sa to bezne len podviaze a samo to odpadne ale dcerka to mala hrube tak ideme tento mesiac do Martina na detsku chirurgiu kde jej to maju odstranit ale pod celkovou anestezou ☹ ☹.Bude mat 7mesiacov tak mam riadny strach.Ako to vasej dcerke odstranovali?Kolko to trvalo a ako to prebiehalo a ako sa to hojilo?

bombicka19
13. júl 2014

@horovce ahoj aj moja dcerka ma vyrastok pri ušku, momentalne ma 3 mesiace a pisala som na plast. chirurgiu - sukromnu a ešte jej to nechcu spravit, ja som myslela ze to len opichnu a odrezu nie na celk. anesteziu to preco? nemohla by si poslat foto ake to ma asi velke? my to mame asi centimeter a hrube asi pol cm, tiez nam to nechceli podviazat v nemocnici ze je to hrube...dakujem

lianka111
12. okt 2015

@bombicka19 mozem sa spytat,ci to mate uz prec a ako jej to robili?my mame 5meaiacov a tiez take stupliky pred uskami a v porodnici povedal chirurg,ze tak v 6mesiacoch mame prist,ale na celkovu anesteziu,no bojim sa toho 😨

bombicka19
12. okt 2015

@lianka11ahoj neboli sme este...ale uz musim ist...my do ba na detsku chirurgiu.
.a tiez to bude v celk. anestezii....mozes mi poslat foto ake to mate? Dakujem

lianka111
13. okt 2015

@bombicka19 snad to tam uvidis ma to aj na druhej strane...mne usna povedala,ze za 30rokov sa s tym stretla 2krat v zivote...malo je o tom aj na nete,tiez som to eate nevidela

lianka111
13. okt 2015
bombicka19
13. okt 2015

@lianka111 a ma to take pohyblive? Taku kozicku len? Zda sa mi to rovnake co ma aj moja...dam foto!

lianka111
13. okt 2015

@bombicka19 je to presne to iste,taky stuplik,hruba koza...a kolko ma mala a kam s tym idete?lebo ja sa bojim narkozy,este mame len 5mesiacov

bombicka19
13. okt 2015

@lianka111 anetka ma rok a pol ale od juna uz mam doma papier od doktorky a este som nebola....do ba na detsku chirurgii mame ist...uz to musim doriesit!

lianka111
13. okt 2015

@bombicka19 no uz aby to mala za sebou a hlavne bezbolestne...napisete mi potom prosim aky bol priebeh operacie,kolko to trvalo a ci ste ostavali v nemocnici a tak...tak to mam este cas,na najblizsej poradni sa poradim s pediatrickou

nebbia
13. okt 2015

Ahojte.Moja malá už má 5 rokov a kožný výrastok na ušku ešte stále má.Má ho na lalôčiku,preto nemá náušničky.Boli sme už aj na chirurgii a rok čo rok nás odkladajú,že ju do narkózy nedajú pre nízky vek.Tak sa divím,že vám chcú operovať také malé detičky.Rada by som to stihla kým pôjde do školy...

bombicka19
13. okt 2015

@nebbia oni operovat nechcu..ale treba podpisat nejaky papier ze je to na vlastnu zodpovednost... Aj kamoska tak teraz bola s rocnou ona zas mala ten siesty prstik na rucicke

lianka111
14. okt 2015

@nebbia a @bombicka19 tak to som teraz v soku,lebo som myslela,ze je to len kozmeticky zakrok...ked to pozeral chirurg v porodnici tak vravel,ze je to len koza a pojde to tak v 6mesiacoch...tiez z toho nadsena nie som,ze to ma byt v celkovej A ale tiez nechcem aby sa mu v skole neskor posmievali

bombicka19
14. okt 2015

@nebbia a este na margo narkozy, vsak deti operuju stale aj malinke babatka, ja som tiez s Emkou bola ked mala roky na vyber nosnej mandle pod celkovou narkozou...takze uz by som sa nenechala odbit, spravia fik za par sekund a bude pokoj, predsa uz pojde pomaly do skoly!

bombicka19
10. apr 2016

@lianka111 ahoj, chcem ti len napisat ze asi tri tyzdne dozadu sme boli dat vyrastok odstranit, dieta musi mat 2 roky aby ho operovali, my sme tam boli v novembri sa ukazat a objednali nas na marec, nastastie mame vsetko za sebou, v nemocke sme boli od PO do PI, cize dost dlho, ešte to nema ani uplne zahojene,ale bude to fajn, mala by tam zostat len bleda ciarka...

lianka111
11. apr 2016

@bombicka19 super,ze ste si na mna zmysleli...a som rada,ze ste dobre dopadli,aj ked to fakt dlho ste tam boli...ja som si volala na kliniku sukromnu a tam mi povedali,ze najskor po roku mu to spravia mame sa tam prist ukazat,tak som.zvedava co nam.povedia...ale mozno to odlozim az tuez na buduci rok na marec...a kde ste jej to dali nakoniec robit?

bombicka19
14. apr 2016

@lianka111 my sme boli na detskej plastickej chirurgii v ruzinove v Ba...ako vsetko je to tam super pekne pohodicka...da sa to vydrzat ☺

tina147
23. mar 2017

@bombicka19
@lianka111 kočky ahojte akurát čítam vašu debatu. Môj malý to má tiez. Má 1rok aj 9 mesiacov a ma tiež výrastok na usku presne ako vaše detičky. Mal dva ale jeden mal na uzkej stopke tak mu ho podviazali už v nemocnici. Ale aj to tak že hrcku je trošku vidieť pod kožou. Druhý trčí normálne ako vašim. Neviem či počkať kým bude mať dva roky. Tiež sa bojim celkového uspatia. Možno to už máte obe za sebou? 😉 Ahojte

lianka111
23. mar 2017

@tina147 ahoj my ideme na operaciu 22.4.2017 teda taky je plan,tiez mam bobky z toho...ideme na jednodnovu chirurgiu do Ba,tam by nas po par hodinach mali pustit a nemusime tam spat a maly bude mat v maji 2roky

tina147
23. mar 2017

@lianka111 a kedy ste sa objednávali prosím ťa? Ja by som to malému dala urobiť asi na jeseň nejako to už bude mať dva roky. A do Ba kam? Boli ste tam na nejaké predvysetrenia alebo tak? Držím vám palce aby všetko dobre dopadlo 😉

lianka111
23. mar 2017

@tina147 treba ist na konzultaciu.Boli sme na Kramaroch je tam aj statsna chirurgia aj tato jednodnova tam ma ambulanciu cislo dveri 119 je to na tej istej chodbe ako statne,len my sme nechceli spat v nemocnici atd...na konzultaciu sa nemusis objednat.Len ak chces ist k statnemu chirurgovi treba sa zahlasit dolu a daju casenku. ide o Euromed.sk plati sa 150eur. maly musi byt zdravy 3tyzdne tak uz sme raz posuvali termin...a nepozaduju odber krvi,moja detska lekarka hovorila,ze to kvoli tomu,ze je to esteticky zajkrok a netrva ta narkoza dlho...len potvrdenie,ze je zdravy,no tymto stylom sa tam aj my dostaneme na jesen

bombicka19
26. mar 2017

@tina147 ahoj, my to mame za sebou, robia to az po druhom roku zivota, tak cakaj, priprav sa na nejakych 5 dni v nemocke 🙂 ale inak pohodicka!

sasie
2. apr 2017

@bombicka19 dlho ste boli v nemocnici 😲
Moja mala ma tiez na lavom usku vyrastok, a okrem.kozicky aj kustik chrupavky. Chceli by sme v cca 3r jej to dat odstranit.
@lianka111 daj prosim info ako ste dopadli na tej jednodnovej chirurgii

bombicka19
2. apr 2017

@sasie dlho veru, s tym som vobec neratala, lebo mi povedali ze prideme spravia jej to a na druhy den ideme domov a hned prvotny sok, ked sme prisli ze v den prichodu neoperuju ze ju budu az zajtra...a po operacie sme tam boli snad ešte tri dni....a to som nemala ani tolko veci so sebou, ale prezili sme nejako :D oddelenie je ale super, je tam kutik s hrackami, izby pekne a jedlo vyborne :D nato ze je to nemocnica :D

reja1
13. júl 2017

@bombicka19
@horovce
@lianka111
Ahojte, moja malinká (4mesiace) ma taktiež taký výrastok pri pravom usku.ako ste prosim postupovali,ako ste sa dostali do Ba na odporučenie lekara? A zostalo im tam niečo po odstránení?nezistovali ste si,ci by sa to dalo aj laserom odstrániť?

lianka111
9. sep 2017

@reja1 ahoj my sme absolvovali zakrok dnes.euromed klinika,platili sme 150eur,zakrok trval 40min.Laserom urcite nie,odstranovali aj kusok chrupavky.my sme sa rozhodli ze chceme na sukromnu aby sme nemuseli spat v nemocnici.Zatial to ma prelepene az koncom tyzdna uvidim ake to bude

lianka111
9. sep 2017

@sasie dnes sme boli na tej sukromnej,zatial vsetko ok uvidim co bude doma.Som to rozpisala v komente nad tymto komentarom.

reja1
9. sep 2017

@lianka111 ďakujem za info 😃 skore zahojenie.