Difuzer alebo inhalátor?

silvia92
1. nov 2018

Poraďte čo kúpiť, mame suchý vzduch v dome, je lepšie kúpiť difuzer a dat ho do spálne alebo radšej inhalator?

Ďakujem

evittam
1. nov 2018

@silvia92 Zvlhčovač vzduchu. A ake mate hodnoty?

simatko2
1. nov 2018

Na suchý vzduch je dobrý zvlhcovac, pri chorobe je dobrý aj inhalator, alebo večer na nočný stolík difúzer s nejakým éterickým olejom, keďže v noci sa nám horšie spi, kvôli nádche..

silvia92
autor
1. nov 2018

@evittam hodnoty neviem, ale uz veľa ľudí nam povedalo ze mame suchý vzduch. A ked sa ráno zobudím tak mam vysušené hrdlo. Tak na základe toho sme to usúdili

simatko2
1. nov 2018

@silvia92 treba zvlhčovač, hodnota by mala byť vlhkosti okolo 60 sa mi zdá, nie som istá ale😁

evittam
1. nov 2018

@silvia92 Hm, tak si kup alebo pozicaj merac, nestaci sudit. Sucho mozes mat aj nedostatočným vetraním.

evittam
1. nov 2018

@simatko2 Ako vies? Ona nevie hodnoty ake maju a ty ano?

evittam
1. nov 2018

Pri nedostatočnom vetraní ale začne stúpať vlhkosť. Na to, aby nám nevysychali sliznice, hygienici odporúčajú vlhkosť vzduchu 35 – 60 %. Nepríjemné je, že takáto úroveň relatívnej vlhkosti vzduchu sa spravidla stáva príčinou vzniku plesní – chladné a nevetrané kúty, ale aj ostenia a nadpražia zakvitnú čiernou kvetenou. A tá môže spôsobiť nevoľnosť, zvýšenú chorobnosť a alergie. Optimálna relatívna vlhkosť v interiéri je 38 – 45 %. Ak prekročí 60 %, oproti optimu sa až dvojnásobne zvyšuje množstvo mikroorganizmov prežívajúcich vo vzduchu. Keď zasa relatívna vlhkosť príliš klesne, rozmnožia sa roztoče a narastá riziko výskytu alergií. V nevetranom interiéri sa zvyšuje aj množstvo prachu, čo je príčinou vzniku astmy.

simatko2
1. nov 2018

@evittam to ja hovorím ze takúto hotnotu sa snažíme mat ak je sucho, zvlhcujeme😉