Digoxin a Nurofen

16. feb 2021

Kocky prosím poraďte, dnes som bola v lekárni synovi idú zuby vyskakuje teplota čipky nepomáhajú dala mi nurofen, hovorila som že máme verospiron a digoxin povedala že to môže no v letáku čítam nedávať pokiaľ užíva lieky a je medzi nimi aj digoxin ... Teraz neviem čo urobiť má teplotu ... Ráno zavolám doktorke no predsa čo ste dávali vy od teploty pri rýchlo liekoch? ďakujem

autor
17. feb 2021

Neviete nikto ?

retatka
17. feb 2021

Skôr ti poradia v skupinke Zdravotnici na MK,pridaj sa tam .

jaga18
17. feb 2021

Aj my sme po falotovej tetralogii na digoxine a verospirone. Bežne sme dávali na teplotu panadol baby, ale nikdy mi ani na kardio nespominali, že by nurofen nesmel...

autor
17. feb 2021

@retatka skúsim ďakujem

autor
17. feb 2021

@jaga18 neviem no ja som mu ho dala keďže doma nič iné som nemala len Paralen a ten mu nezaberá ... Dnes som bola v lekárni vravím včera ste mi predali nurofen vravela som že malý užíva digoxin a v letáčiku spomínajú že digoxin zakany ...povedala že nemám teda dávať 🤷🏻‍♀️ neviem nikam som sa nedovolala dnes hlavne že je ok.. verím že je to menšie zlo ako ho trápiť v teplotách

xxxtvojamama69xxx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dendula13
20. feb 2021

Ahoj, moj syn je po operacii srdca, tiez uziva digoxin a verospiron a davala som nurofen cipky. Pred par dnami sme boli hospitalizovaní v NUSCH na kardiochirurgii mu davali nurofen od bolesti a teploty po operacii srdca. Takze si myslim ze je to v pohode. Mojmu synovi paralen nezabera len nurofen.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. feb 2021

@dendula13 ahoj ďakujem krásne, lebo ja som už zúfalá z toho môj není po operácii má defekt komoroveho septa, zatiaľ len užívame lieky ... Od bolesti a teploty mu nič nezaberá raz som dala ten nurofen sirup a krásne spinkal celú noc len som sa hrozne bála ... Ani som nevedela že sú aj čipky to určite kúpim ... A v nemocnici mu dávali čipky alebo sirup ? Lebo sirup má v letáčiku napísané že neuzivat pri likoch napr. Digoxin .. na kardio som volala povedala mi že nevadí že som dala ale už nemám dávať 🤷🏻‍♀️ tak neviem čo mám dať ... Koľko mal vtedy synček ?

dendula13
21. feb 2021

Jemu davali praveze nurofen sirup. Maly ma za sebou uz 3 operacie, prvu ked mal 5 dni, druhu v 6mes, a teraz pred mesiacom tretiu operaciu, bude mat 3roky a nurofen mu davali vzdy, dokonca po prvej operacie mi dr.povedal ze ked bude mat bolesti tak mu mam dat brufen - tam je rovnaka ucinna latka ako v nurofene.

autor
21. feb 2021

@dendula13 chudatenko maličké ... Ďakujem veľmi ste ma ukludnili lebo ja som sa hrozne bála keď som mu ho dala či sa niečo nestane ...prajem veľa veľa zdravíčka bojovníkovy 🙏🙏🙏

dendula13
21. feb 2021

Dakujem, ano je to velky bojivnik. Prípadne skuste napisat na FB do skupiny "Srdieckovo-skupina rodicov a deti s vrodenou srdcovou chybou" co poradia ine maminy 🙂 ale ja davam nurofen, aj v nemocnici mu davali.

autor
22. feb 2021

@dendula13 moc ste mi pomohli ... Lebo ja som už zúfalá zo posledné dve mesiace spal jednu jedinú noc aj to keď mal nurofen ... Inak celú noc vydrží byť hore čo mi nepríde zdravé pre dieťa ešte so srdcovou chybou .. dnes skúsim dať ... Držím aj vám palce 🙏

akinomod
21. dec 2021

@dendula13 ahoj prosím ta ta skupina ešte funguje,lebo mi ju vôbec nenaslo.. 🙂

dendula13
21. dec 2021

@akinomod Ano funguje, ale teraz nad tym rozmyslam, ze tam si musis poziadat o clenstvo