Digoxin

romulik1986
23. jan 2018

Dobry vecer mamicky...Dcerka ma 3,5 roka a od narodenia je sledovana na kardiologii...Defekt komoroveho septa 4 mm a 4/6 selest...Dnes sme boli na kontrole a doktorka dcerke nasadila Digoxin,lebo to ma stale rovnake...Doktorka chce,aby sa jej to do nastupu do skoly uzatvorilo a ona tomu veri,ze jej to k tomu pomoze... Som z toho dost smutna,lebo som si myslela,ze to zvladneme bez liekov...Mamicky ake mate skusenosti s Digoxinom?

barbara_lux
23. jan 2018

Ahoj. Moja dcérka má tiež defekt plus ešte jednu kardio diagnózu. Digoxin brala od narodenia. Čakáme momentálne na termin operácie v dkc. Z tých liekov má úplne zničené zúbky ale to je kvôli podávaniu v glukoze. To že si smutná je prirodzené ale dôležitejšie je aby bola dcérka zdravá 😉

romulik1986
autor
23. jan 2018

@barbara_lux dakujem za koment...A mrzi ma,ze musi dcerka absolvovat operaciu...Ak sa mozem spytat,tu operaciu mate kvoli defektu?Alebo pomohol ten digoxin k uzatvoreniu a mate operaciu kvoli inej diagnoze?

girlie_konik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
canerko
24. jan 2018

Syn pil digoxin rok a po roku sa dierka zmensila o tri milimetre.Ci pomohol digoxin neviem ale poctivo sme ho brali pet dni a dva dni pauza a tak cely rok.Po roku nam ho doktorka vysadila a o rok dalsi sa dierka uzatvorila sama od seba bez pomoci liekov.

sandey
24. jan 2018

syn uzival digoxin ale na inu srdcovu vadu, ale znasal ho dobre a uzival ho hned od narodenia. druhy syn ma dierku v srdiecku, dufam, ze sa nam zaceli, za rok sa zmensila o polovicu, tak dufam, ze sme na dobrej ceste

romulik1986
autor
26. jan 2018

@canerko Jeeej to je super...Snáď pomoze aj nam
...A aký velky defekt mal syncek a v akom veku sa mu to uzatvorilo?

canerko
31. jan 2018

@romulik1986 Mal defekt predkomoroveho septu pol centimetra.zistili mu ho hned po narodeni lebo ma DS tak ho vysetrovali skutocne na vsetko.Po roku sa mu zmensila na 3 mm a uz mu vysadili Digoxin a i rok sa dierka uzatvorila sama od seba

22matula
1. júl 2019

Ako ste podavali digoxin? Maly má 8 mesiacov a je dojceny a papa prikrmy. Zaroven berieme aj verospiron.

viktoria3333
17. júl 2019

@22matula ahoj, ja davam malickej 1/4 tablety digoxinu, rozdrvim ju a tavam ju s vodou v striekacke a tak isto davam aj verospiron, aku mate diagnozu ked uzivate tieto lieky, moja malicka sa lieci na chronicke zlyhavanie srdca ale my mame este dalsie styri druhy liekov na srdce

22matula
17. júl 2019

@viktoria3333 ahoj. Syn má defekt komorového septa ASDII. Aj ja mám dávať 1/4 digoxínu ráno a večer okrem soboty a nedele. Zároveň 1/4 verospironu ráno. Dávam to tiež do striekačky, z lyžičky nechcel a vylievalo sa to.
Dávaš to všetko spolu naraz alebo každú tabletu zvlásť? Malého ešte dojčím a vraj to nesmie ísť do mlieka. Je to pravda? Nikde na nete som o tom nič nenašla.

viktoria3333
17. júl 2019

@22matula ahoj, ja to davam vacsinou do mojho mlieka aj som sa na to pytala sestricky, co mi vysvetlovala ako to podavat a povedala ze mozem aj pediatricke som to hovorila a nic mi na to nepovedala. Ja davam vsetky lieky naraz akurat Enap davam s hodinovym odstupom, digoxin uzivame ako vy a verospiron kazdy den 1/4 tablety rano aj vecer. Chodite aj na kontroly do DKC?

22matula
17. júl 2019

@viktoria3333 tak to mi odľahlo ☺. Pretože aj ja ich dávam obe naraz v jednej striekačke s vodou. Sranda je, že každý tvrdí niečo iné. Moja kardiologička, že mlieko v žiadnom prípade. V DKC na Kramároch mi ošetrujúci lekár povedal, že mlieko je ok a kámoška, ktorá má dcérku tiež liečenú digoxínom mi tvrdila, že mlieko nie. Tak to teda budem dávať ako doteraz. V striekačke s vodou všetko spolu, a potom kľudne a bez stresu nakojím.
Veľmi pekne ti ďakujem, že si mi napísala. Upokojilo ma to. Dúfam, že tvoja dcérka bude zdravá ako rybka a že ju to srdiečko bude dlho poslúchať ☺. Ďakujem