Dlhodobá hnačka. Stretli ste sa s tým niekedy?

junovka
1. máj 2008

Neviem, ci som to dobre nazvala, ale moja Nelinka ma dnes uz asi 7 den hnacku.Davam jej Hylak 3 x denne , raz denne probiotika, pije cierny caj, papa od Nestle Mrkvovo-ryzovu kasu, ovocie som uplne vyradila, pretoze aj po banane ju prehnalao.Par dni dozadu mala zopar krat aj tuhu stolicu pocas dna, ale potom bola zase riedka-teda parkrat bola ako voda.Dnes mala si 3 x , vcera to bolo 5 x.Neviem co mam robit som z toho zufala.Lekarka mi povedala, ze teraz je crev.chripka rozsirena, ze to prejde.Ja som si myslela, ci to nebude od zubkov, ale zatial nic neviedim, zeby sa prerezavali ☹ Zajtra idem za lekarkou a chcem, aby jej urobili vyter.....dufam, ze bude negativny. ☹ Stretli ste sa niekto uz s tym???Dakujem

halime
27. nov 2011

@m55 hej tak to je divné lebo mne doktorka zakázala akékoľvek oleje, maslo pri hnačkách. A ake maslo konkrétne dávaš?

nenetta
11. júl 2012

No ak je hnačka dlhodobá a takmer po každom jedle, je nejaká baktéria alebo vírus. Vôbec nemusí mať dieťa horúčku ani sa zle cítiť len pred stolicou pobolí bruško a to je tak všetko. Môj malý mal tak hnačku aj 1 mesiac a už som žiadala výter, ktorý potvrdil premnožené baktérie. Dostal BISEPTOL a čuduj sa svete po 3 dňoch hnačka prestala. Teraz asi po 1,5 roku sa stalo to isté, keď mu hnačka neprestávala už 3 deň aj keď mu iné nič nebolo brala som ho na pohotovosť a vypýtala som si rovno lieky - žiadna SMECTA, Probiotiká ani čierne uhlie jednoducho nepomáhali, diéta taktiež nie. Povedala som lekárke, že už to raz mal a pomohol mu BISEPTOL to mi aj predpísala a malý bol po 2 dňoch v poriadku. Iba povedala, že ak to neprejde po vybratí balenia - 5 dní, treba ísť na výter. Poučila som sa z predchádzajúceho ochorenia, tiež mal chudák celý zadok vyštípaný :(, kým sme začali so správnou liečbou. Dúfam, že som pomohla 🙂

poleva
13. okt 2012

mamičky neporadíte, môj hnačkoval 3 dni,teploty 39-40,,, teraz stolica raz dobrá ,raz zlá...papať si pýta
lenže stále večer teplota do 38, CRP máme 10 ...

vejinka
21. máj 2013

ahojte tiez sa pasujeme s hnackou uz 7. den a vysvedok ziadny...ma dva a pol roka davam mu enterinu a kazdy den banan..ale stale a casto ma...papa vela aj pije takze straty na tekutinach su minimalne..no aj tak ma to velmi znepokojuje teplotu nema len ta nestastna hnacka...poradte daco.

pe
21. máj 2013

hnacka je pri celiakii, teraz som sa na to pytala doktorky, lebo my mame opacny problem, syncek ma zapchu, tak som sa pytala, ci nereaguje zle na lepok a povedala mi, ze pri tom su hnacky, tak skuste stravu ustriehnut...