Dlhodobá nádcha u štvorročného dieťaťa

julianka99
24. dec 2013

Ahojte maminky,... kedže som už dosť zufala... a prechodila som s dcerkou všelijaké vyšetrenia... tak skúšam ešte tuto cestu ..
Dcerka má už asi dva mesiace čiru nátchu... hlavne cez den... uplna voda... stery vyšli negativ.. a alergologiu ideme až vo februari.. dovtedy neviem čo bude... kvapky nezaberajú žiadne... teraz týžden má aj riadny kašel, v noci a cez den sa pridal.. je suchý nad ránom vykašliava.. je to kolotoč stále dokola.. neviem si rady... ak máte nejaké skúsenosti budem rada... nos.mandlu má minimálne zväčšenu a nerada by som ju vyberala .... ☹ ☹
berieme teraz dva týždne aerius sirup, ale bez vysledku :(
DAKUJEM 😢

jarkra
24. dec 2013

Ahoj, moj syn velmi casto soplil, neskor mu to zacalo stekat na priedusky a kazde dva mesiace sme mali zapal priedusiek a skoncili zapalom pluc. Alergologia nam nepomohla, krcna vzdy skonstatovala , ze vybrat mandle. Na lieceni nas vsak naucili preplachovat nos roztokom sol a prevarena voda, do litra vody ide 9 gramov soli. Ked sopli, preplachujeme nostek 3 krat denne, inak menej alebo uz aj vobec. Zo zaciatku sa branil, no naucil sa to. Podstata je v tom, ze do jednej dierky sa roztok leje, druhou by mal vytiect, ak zacne vytekat, treba hned dierku vyfukat, a postup zopakovat z druhej strany. Dietatko musi pri liati roztoku mat hlavicku nabok, lejes do hornej dierky a dychat s vyplazenym jazyckom ako psik, aby mu roztok nestiekol do hrdielka. Je to podobny postup ako pri spreji physiomer alebo hypomer. Vraj sa tym vycistia aj dutiny, co pri obycajnom fukani nie. Ja som sa cudovala ako to synovi pomohlo.

xlucia
24. dec 2013

@julianka99 kup si obycajny hypomer, riadne preplachni nos, obe dierky, denne aspon 6x. zacni davat cecko. kup si to co muje v dm drogerie za dve eura. po tyzdni mate po probleme
kolko ma tvoja dcera kil??
a aerius vysad

julianka99
autor
24. dec 2013

Dávame physiomer do nosa dvakrát denne... ale mám pocit že potom jej to tečie ešte viacej 😖 Dcérka má 18,5kg...
Myslím že dnes ho už vysadíme, nemá to význam....
Skúsim kupiť, zato nič nedám... Dakujem pekne a prajem krasne sviatky 🙂

julianka99
autor
24. dec 2013

@jarkra Dakujem za radu.. a Vy ste mali tiež také vodnaté sople? lebo ona ma uplnu vodu... z vodovodu.. preplachujeme physiomerom, aj ked neviem či to má efekt...

jarkra
24. dec 2013

@julianka99 My sme vzdy z vodnatych presli na hlienovite, asi preto nam preplachy pomohli.

aelinka
30. dec 2013

ja mám skvelú skúsenosť s Faktor base kids, ktorý je čisto prírodný a doma s nim riešime nachladnutia a to veľmi úspešne..mladší synček ho užíva pravidelne skoro rok a oproti minulému roku nebol chorý ešte ani raz. Viac o faktore a ďalších skvelých produktoch si môžete prečítať na http://www.okg-fit.cz/zdravieapriroda