Dlhodobo zvýšená teplota u detí. Máte s ňou skúsenosť?

mirka2710
29. jan 2009

Ahojte.
Moj Tomasko ma uz viac ako dva mesiace stale zvysenu teplotu (37,2). Niekedy v novembri bol chory a ked vyzdravel, teplota neklesla. Doktorka vravela, ze sa to niekedy stava a trva aj niekolko tyzdnov, kym sa dostane do normalu. Nakolko to trvalo uz velmi dlho, urobili mu testy mocu a aj krvne testy. Vsetko je v poriadku, akurat sa ukazala znizena imunita. Nasadili mu Ribomunyl a dnes ako ho berie treti den mu vybehla teplota na 38,9. Ziadne ine priznaky choroby nema. Nemate s tym niekto skusenost?

zlatat
29. apr 2010

čaute, dlho sm sa neukázala ... ešte som nečítala príspevky, ktoré tu pribudli ... no aj k tomu sa dostanem.

Teploty stále máme, dnes len 37,2 ale minulý týždeň to bolo aj 37,8 ... bez nejakých príznakov čolen miernej virózy ( žiaden kašlík, soplík, nič )

My sme boli na tej hematológii - Dr. porobila kopec vyšetrení, vlastne nič mimoriadne nenašla, akurát nejaké malé odchýlky v niektorých hodnotách ... malý má málo leukocytov, neutrofilov, viac monocytov, mal mierne zvýšenú sedimentáciu ( 16/40 ... deň pred odberom mu z ničoho nič vyletela teplota na 38 ), má nejaké zmeny v metabolizme železa ( nejaké hodnoty má znížené ), a jeden hormón štítnej žľazy T4 má mierne znížený ... naordinovala nám jesť potraviny podporujúce krvotvorbu ( mäso, zeleninu, ovocie, vit.B,C ) ... hlavná vec, že krpec mi odmieta mäso a v poslednej dobe aj polievky. 😖

Budúcu stredu ideme na reumatológiu, tak som zvedavá, ako pochodíme.

zlatat
29. apr 2010

Kacir ... na porazenie ... no ale chvalabohu, že nakoniec lieky pomohli a teploty klesli. Odvtedy ich už nemal?

Doseti, aj my sme boli v septembri hospitalizovaní na Kramároch kôli teplotám ... a čo zistili? Absolútne nič 😠 ... nehovoriac o tom, že mi izbová doktorka povedala, že on z toho vyrastie, že ako teploty prišli, tak jedného dňa aj pominú ... skoro som ju prerazila, ako môže také niečo povedať. Chcela by som ju vidieť, čo by robila, keby šlo o jej dieťa. 😖

zlatat
29. apr 2010

piska ... my teiž chodíme po lekároch od narodenia ...
Tomi máva teploty skoro celý deň ... veľakrát už ráno má 37,1 a potom počas dňa mu stúpnu. No niekedy ráno je bez teploty a okolo obeda začne stúpať ... je to rôzne.

mirka2710
autor
4. máj 2010

Ahojte,
ja som to tu zakladala s nasimi zvysenymi telotami. Hlasim sa po dlhom case. Tiez som bola z teplot zufala, ale casom ma prestalo bavit mu stale dookola meriat teploty. Ked som vsak asi pred mesiacom opat skusila, tak som zistila, ze uz skoncili. Cize tak ako pise zlatat, ako prisli, tak odisli. Cim samozrejme nechcem povedat, ze ich treba podcenovat. Tomik dobral akurat druhu kuru ribomunilu, tak mozno aj to nieco pomohlo. Vysedky novych testov este nemae, velmi som zvedava, ci sa mu hodnoty igA zlepsili.
Len som vas teda chcela povzbudit a popriat, nech to prejde aj vasim drobcom 🙂

doseti
6. máj 2010

mirka ved ani mna to nebaví mu stále merať...meriam raz za čas ked chcem vedieť či sa to náhodou nezlepšilo...tak raz za 2 týždne
a ten ribomunil to je na imunitu?...či nie...my máme isoprinosine tabl.

andyalukasek2008
19. máj 2010

Ahoj mamky,
Lukášek míval zvýšenou teplotu už odmalička, sem tam, přeco ho jen pořád neměřím, že?
Do roka to bylo normální, ale budeme mít 2 a vlastně je to pořád. Neřeknu jak často, neměřím ho x-krát denne, ale sem tam to má. V pondělí 37,5 ráno, šli jsme na plavání, páč prostě jemu nic jiného není, nemocný není a bezém snáší skvěle, po návratu domů 36,8.. Tak já nevím..
Zítra jdeme na moč a odběry, tak se bojím už teď...

andyalukasek2008
19. máj 2010

Juva, juva, jak to po sobě čtu, tolik překlepů! Pardon! 🙄 😅

zlatat
21. máj 2010

@mirka2710 ... to je super, že vám teplotky zmizli.
Mňa to už tiež prestalo baiť stále merať, teraz zmeriam len tak sporadicky, no nám neprešli ☹ Teraz som mu po pár dňoch zmerala a už bolo 37,6 ... nie je vôbec chorý - hoci boli sme dnes u pľúciarky a vzala mu krvičku na imunologické testy ( lebo má dlhodobo chýbajúce IgA ) a pozrela mu aj do hrdielka a vravela, že mu tam zatekajú hlieniky ... pritom vôbec nepočuť, že by mal plný nos, z nosa mu nič netečie,...

My sme Ribomunyl už raz brali - a práve odvtedy ako ho začal brať, tak má zvýšené teploty, takže mu už neverím a nedovolím žiadnemu lekárovi mu ho predpísať.

nikanika28
21. máj 2010

Ahojte, ja vam sem len tak na chvilocku vtrhnem...chcela som len reagovat ohladom Ribumonil-u ...my sme ho tiez brali, resp. moj syn...vzhladom na to, ze byval velmi casto chory a stale sme museli brat ATB, pretoze maval -kokov vsetkych moznych, tym padom maval stale chytene hrdlo, sopel, vysoke horucky...tak nam dr. naordinovala Ribumonil a musim povedat, ze nam osobne to velmi pomohlo. Od vtedy, ako sme to dobrali, nemal ani raz ATB, ziadnu horucku...ak aj bol prechladnuty, alebo mal soplik, tak mu to preslo same, bez horuok..co sa pred tym bez toho nezaobislo a nakoniec sme aj tak skoncili s ATB. Ribumonil sme brali dokopy tusim vyse polroka..najprv prvy mesiac kazdy tyzden jednu talb a potom kazdy mesiac 1x v prvom tyzdni....
Tak len tolko, ohladom ribumonilu 😉 ...a prajem vasim detickam vela zdravicka

mirka2710
autor
21. máj 2010

doseti ....ano, ribomunyl je na podporu imunity. Nam ho predpisali uz dvakrat..cize spolu rok. Oba razy sa Tomaskovi pri prvej davke velmi zvysila teplota ( 39,5 ) a trvalo to skoro tri dni. Ale tam je aj na letaku napisane, ze v podstate davkujete do tela v malom mnozstve vsetky tie chorobne svinstva, cize takato reakcia je asi normalna, aj ked teda priamo vysoke teploty s atam neposminaju. Ked sme bolo po prvej kure na imunologii, tak sa ma imunologicka pytala, ci pocas tej kury nebyval casto chory. Ja som povedala, ze nie, ze vobec. A ona vravela, ze kebyze ma velmi oslabenu imunitu, tak vraj je z toho stale chory. Takze ja uz neviem. 😕 Tesy este stale nemame spravene, ideme na ne buduci tyzden. Som strasne zvedava, snad sa mu to zlepsilo.

piska
11. jún 2010

Ahojte. Tiež sa hlásim po dlhšom čase, už sú to dva mesiace, čo som tu nebola. Iba pripomeniem, že môj malý má teraz sedem mesiacov a teplotuje každý večer tak do 37,5 už takých päť mesiacov. Po tom, čo som počula veľa príbehov o tom, že je to normálne, povedala som si, že aj ja to budem ignorovať, no nedalo mi a požiadala som našu pediatričku, aby nás poslala do nemocnice na pozorovanie. Po troch dňoch nás prepustili s tým, že je všetko v poriadku, iba o týždeň som mala prísť na kontrolu. Vtedy sa lekárka rozhodla urobiť mu ešte jeden odber z hlavičky ( už asi pätnásty ) a dala mu vyšetriť aj srdcové enzýmy. Zistilo sa, že má zvýšený troponín a CK-MB, čo poukazovalo na zápal srdcového svalu. Kardiologička nás ďalej poslala na hematológiu ( zatiaľ ďalšie dva odbery ), kde sa zistilo, že malý má neutropéniu ( počet bielych krviniek je celkovo v poriadku, ale hodnoty jednotlivých poddruhov sú úplne rozhádzané - veľmi málo granulocytov a veľmi veľa lymfocytov - čo vraj poukazuje na nejakú virózu, avšak žiadny vírus zatiaľ nebol potvrdený ). Až tam som sa dozvedela, že som tam vlastne došla s podozrením na leukémiu ( skoro ma kleplo ), avšak synček sa vraj drží. Okrem toho oslabená imunita, čiže momentálne sa zisťuje, či nejde o poruchu imunity. O tri dni idem po výsledky a už teraz tŕpnem, ako sme dopadli. Určite dám vedieť.

Zvýšenú teplotu určite netreba zanedbávať, nič nie je len tak z ničoho nič.

mimi198
11. jún 2010

ahoj piska, ja vam strasne drzim pasticky nech to dobre dopadne.. ja by som na tvojom mieste uz asi aj odpadavala aj teraz sa tiez stale bojim.. musim mu zacat znova merat teplotu a uistit sa ci ju este ma som mu len tak namatkovo merala a zatial nemal ale bohvie. no a ked bude mat tiez ma to stale trapi.

doseti
11. jún 2010

ani ja som už dávno nemerala tak musím odmerať...

inak môjmu malému som pri poslednej chorobe merala teplotu pod pazuchou lebo to videl u staršieho syna tak chcel tiež tak a mal normálnu tt 🙂

lott
14. jún 2010

piska ;Taky moc drzim palce! Ja mam takovou teplotu normalne, uz od detstvi, jsem proste jinak nastavena, takze teplotu u sebe do 37,5 neresim, tak to treba u vas taky nic nebude, Ale je dobre, ze sis prosadila ta vysetreni. Drz se!

mimi198
16. jún 2010

doseti aj u nas to je tak, ked malemu meriam pod pazuchou nema ziaadnu tiez taku normalnu.. ale v ritke obcas mava. je to zvlastne, ved tie starsie deti ked sa im meria len pod pazuchou tak ako by sme to vedeli ze v ritke maju teplotu no nie? lebo aj ked ho probujem na celicku na spankoch a tak on vobec neni ani teply uplne normalny.

doseti
16. jún 2010

mimi však aj mne je to divné,že pod pazuchou nemal...mal len 36,5...a to ja mávam normálne 36,8 ale je pravda,že nikdy som nemerala v konečníku a pod pazuchou zároveň,takže neviem posúdiť či je to rovnako...

včera som mu merala a zas mal 37,2 pod pazuchou a to mi dr. kázala prísť na očkovanie lebo naposledy som jej vravela že nemá teplotu...no ja sa z toho už asi zbláznim...však si bude myslieť,že si vymýšľam a že ho asi len nechcem dať zaočkovať alebo čo ☹

neviem čo mám robiť ☹

kris557
16. jún 2010

Ahojte! Tiež nás tento problém trápil.....dcérka bola zachrípnutá a užívala calcium a mala zvýšenú teplotu, keď vyzdravela, mala ju stále cca 37,2 - 37,7 tak som tiež stresovala a lekárka mi hovorila že je asi prehriata, lebo bolo leto a my bývame v garsónke a mávame tu straaaašne teplo aj 35 stupňov ak sú horúčavy, ale keď sme boli u našich na dome tiež mala zvýšenú tak jej doktorka zobrala krv na vyšetrenie aj moč tuším a mala všetko ok, potom nás poslala na rtg do nemocnice a ešte aj na podrobnejšie krvné testy, ale som tam neišla, lebo bola tá prasacia chrípka tak som sa bála aby tam niečo nechytila....potom som jej merala námatkovo a raz mala a raz nie zvýšenú a nechala som to tak.....v zime bola často soplavá tak nás vyslali k alergologičke, keďže muž je alergik, a tá mi povedala na čo je malá alergická a že tú zvýš. tep. môže mať kľudne z toho a že každý sme iní, každí z nás má inú telesnú teplotu, ešte sa aj prehreje, aj trebárs keď uteká...a strašne veľa pediatričiek mi povedalo, že dieťa sa môže veľmi rýchlo prehriať až na 38 C.
Teraz jej už nemeriam, len keď sa mi fakt zdá teplá, alebo keď je chorá...
A alergologička/imunologička mi dokonca povedala, že keď je dieťa soplavé, keď má pritom zvýšenú teplotu, je to lepšie, lebo že sa telo bráni pred infekciou, že aspoň vieme, že jej funguje a asi hlavne u alergikov, lebo že tí mavajú opačný problém, že mavajú skôr veľmi nízku teplotu...
A inak mi moji rodičia hovorili, že aj ja keď som bolo maličká, behali so mnou po doktoroch kvôli zvýšenej teplote a nič mi nezistili a potom mi to prešlo.
A keď si meriam, tak mám 36,6 teraz
🙂
Inak tiež si myslím, že niečo nie je z ničoho, tak iba stresujem, ale aspoň som potom spokojná, lebo potom si vymýšlam diagnózy, tak radšej vyvolávam častejšie k lekárke ako by sa malo 😉

sorciera24
17. jún 2010

@doseti neriskuj zdravie svojho dietata kvoli nejakej doktorke, teplota stale je nad 37, tak sa nema co ockovat!, lebo nasledky po ockovani potom moze mat ovela horsie, normlane jej povedz, ze ta teplota opat je, ono naozaj moze to mat normalnu teplotu, ale co ked nie?....kto ti to zaruci.....?
inak, my stale 37,2-3...ale len vecer, po odratani....28. ideme na poradnu a mame byt aj ockovani, ale ked je stale teplota, nedam zaockovat....

doseti
17. jún 2010

@sorciera24 ved som ho nedala očkovať zatiaľ...teplotu dnes nemal ale hnačka mu ešte neprešla takže nič...

inak v poslednej dobe má jeden deň 37,2 a na druhý zas 36,4...som z toho už debil 😕

samulko1
24. jún 2010

Ahojte maminky
pridávam sa k vám, moja dcéra má od tretieho mesiaca tiež stále zvýšenú teplotu. Mávala do 37,5 niekedy aj len 36,8 ale teraz posledné dni má večer aj 37,7...
Tiež som z toho už zúfalá, dr jej robila testy aj krv aj moč všetko má v poriadku, aj výter z riťky aj z nosa a nič jej nezistili, ale teploty pretrvávajú...každý mi vraví, že to bude zo zubov, ale žiadne jej zatial nejdú...
ako chodievate von z detičkami, keď majú stále teplotky?
a nás dr očkovala aj napriek teplote...

elanela
24. jún 2010

@samulko1
@samulko1 aj moja mala ma takto stalé zvyšenú teplotu a tiež nevieme z žoho testy ok tak to neriešime asi jej tak nastavená alebo čo a chodíme normalne von šak by sme sa zblaznili ved ona to už má aj 2 mesiace aj vyše inak je úplne v pohode takže neriešime

samulko1
24. jún 2010

@elanela prosím ťa a koľko má tvoja malá?
moja je tiež úplne v pohode, keď bola chorá tak to na nej bolo hneď vidieť a aj teplotu mala vyššiu, až cez 38..
ale sa bojím či to nemôže byť niečo skryté...

elanela
25. jún 2010

moja mala má 19 mesiacov a presne ked je chorá tak vidím že ma teplotu je horúca oči lesklé atd ale inak je ok a u vás sa to aj nejak rieši? lebo nám dr,spravil testy z krvi všetko ok tak to dalej nerieši

samulko1
25. jún 2010

@elanela ano rieši, robili jej krvné testy, moč aj výtery všetko ok...práve dnes sme znova boli odniesť moč a v pondelok máme ísť znova na krv...
tak neviem...doteraz mávala do tých 37,5 ale posledný týždeň má aj 37,8 večer a to mi príde dosť...

elanela
25. jún 2010

@samulko1 no u nás presne tak isto ako u vás tak som zvedava ako to s vami uzavrú lebo u nás sa to uzavrelo tak že je asi tak nastavená

samulko1
26. jún 2010

@elanela tak keď budeme mať výsledky tak dám vedieť ako sme dopadli...

samulko1
1. júl 2010

@samulko1 tak sa hlasim...
dopadli sme tak, že na budúci týždeň ideme do nemocnice ☹
budú nám robiť vyšetrenia....a potom sa uvidí

mimi198
4. júl 2010

Ahojte, no my sme boli teraz tyzden v nemocnici so zapalom priedusiek, a uz ked sme tam boli tak som sa tiez tak informovala na tu zvysenu teplotu priamo tam, no mne doktorka povedala tak ze si s toho nemam nic robit ze u takychto malych deti je to bezne. Ze niekedy moze teplota vybehnut aj po hlavnom jedle alebo po sprchovani, a hlavne cez leto ked je horko no proste ze je to normalny stav pokial nema ziadne ine priznaky tak sa nemam stresovat a ze mu to vobec nemam merat. ale nas maly jak som uz vypravala on to ma vselijako nemava to kazdy den a tak .. a este mi povedala ze teplota 37,5 je uplne v pohode.

samulko1
13. júl 2010

Ahojte maminy
práve sme sa vrátili z nemocnice kde sme boli kvôli teplotám...
spravili nám kompletnú "stk" a naštastie nič vážne nezistili...
našli jej v nosíku moraxelu, ale sa vyjadrili že to asi nemá súvis s tými teplotami a ešte zistili, že nemá dobrú imunitu, takže nám predpíšu neaké lieky na imunitu a že asi to má tie teploty z toho
A záver: primárka povedala že asi z toho musí vyrásť...
ale som rada že to máme za sebou možno už budem trocha kludnejšia

elanela
13. júl 2010

@samulko1 no chvalabohu teda že nič nezistili vážne
a stale má tie teploty? a aj cez den či len navečer?