Dlhodobý detský kašeľ

enigma415
28. dec 2013

Ahojte mamicky...
Syn zacal navstevovat pred troma mesiacmi detske jasle... co navstevoval jasle bol nonstop chory! Zacalo to kaslom a soplikom silna nadcha a kasel... prestalo to kasel zostal trva to uz dlho... niekedy v obdobi 2 mesiacoch sa stalo ze nekaslal ale vratilo sa to! Nadchu nema ale kasel pretrvava. Posledne dve noci ma hnusny priam dusivy nocny kasel. Trva tak hodinu dve a potom prejde. Spozprovala som ze aj rano pokoslia a ma hlieny. Som velmi ustrchana lebo ten kasel je strasny velmi ho dusi vela krat sa stane ze sa aj pozvracia z toho... rano idem na pohotovost len sa chcem spytat ci ma niekto ppdpbnu skusenost pretoze sa bojim ci to nieje nieco vazne kedze to dlhodobo pretrvava horucky nema. A v rodine fajcia.

broskilinka
28. dec 2013

mam podobny problem tiez si neviem rady, kasel sice nie je taky hrozny ale stale ma hlieny... uzivate nejake sirupy? mojmu pomaha teply caj... ziadne sirupy...
ked mam ja dusivy kasel tak mi velmi pomaha stoptusin kvapky , su hnusne ale neviem ci ich deti mozu...
chod k lekarovi a uviddis co ti da... drzte sa

enigma415
autor
28. dec 2013

Ajoj... @broskilinka no jeho to chyti vecer zacne kaslat ale nepocujem hlieny ked zakasle na 10 krat pocut uz hlieny... ale potom to prekasle az tak ze ho uz len dusi ;( nedavala som mu nic az dnes vecer som mu dala sinecod sirup... ja som uz zufala z toho kaslu 😢 stoptusin nam raz dala lekarka ale u nas nepochodil maly to odmietal... a ako dlho ma Tvoj kasel? Ma ho aj cez den ci iba v noci?

broskilinka
28. dec 2013

@enigma415 ako kedy.... ale tiez sa to zacalo soplikmy, potom kasel potom zrazu dobre a o par dni zas... ma dva, do jasiel nechodi... napadlo ma ci to nie je suchym vzduchom, davala som mokre uteraky, mysku so solou do spalne.. trochu to pomahalo... este idem skusit vincentku, inhalovat aj kvapkat

enigma415
autor
28. dec 2013

Ja zajtra zajdem pretoze to pretrvava uz dlho... zacalo to jaslami... no len mna nase jasle dost sklamali... nastastie nas to obislo z dovodu kasla som nedala maleho do jasiel a maly tam vyrozu kvoli nejakej sikovnej mamicke ktora strci chore dieta do skolky... vela krat som si vsimla aj detske lieky vystavene pri detskych skrynkach s oblecenim a pocula aj kaslajuce deti... som zhrozena no uvidim ako zajtra dopadneme dufam ze nic vazne... a drzim Vam palceky aby ste Vas boj s kaslikom hravo zvladli...

martinkatinka
28. dec 2013

Máme podobný problém, ale všimla som si, že to po mlieku strašne kašle, tak zrejme vyradíme... pomáha nám inhalovanie

enigma415
autor
28. dec 2013

Mlieko zahlienuje neodporuca sa mliecne mlieko jogurty ak ma dieta kasel ;)

keram3053
29. dec 2013

uz som to tu pisal niekde ale napisem este raz moje skusenosti,tiez mam skolkara a skolaka

akonahle idu prve priznaky choroby a niekedy aj preventivne tak nasadim:

- vitamin C+zinok (od 3 rokov) najlepsie hned ako zacne ist sopel tak pomaha zarazit chorobu v prvom stadiu, aj u mna mi to velakrat pomohlo
-hodne vyuzivame doma aj colostrum (barnys konkrt.,inych vyrobcov som neskusal)
-Tannem sirup - zo smrekovych vyhonkov (Just to vyraba, v lekarni sa neda kupit iba cez distributorov), ten mam odskusany a pomohol ked sme sa nevedeli zbavit kasla ziadnymi liekmi od doktorky

a zatial co do deti nedostanem je zazvor-to je riadna sila,
bud silny caj z cerstveho zazvoru alebo babka davala na lyzicku zazvoru, na koniec lyzicky pepru a do vodky 🙂 tato kombinacia postavi na nohy aj mrtveho a horucky stiahne jedna radost

k lekarom chodime velmi malo, skor ked musime - ockovania, preventivky
takmer vzdy doteraz som si vystacil s tymito vecami a vyliecil deti pomerne rychlo ked aj nieco prepuklo