Dlhotrvajúca riedka stolica u 5,5 ročného dieťaťa

23. feb 2021

Ahojte, hľadám skôr osobne skúsenosti 🙏🏻 Ide o to, že mám 5,5 ročného syna, a už dva a pól týždňa má riedku stolicu. Už si s tým nevieme rady, samozrejme je pod drobnohľadom pediatra. Teplotu nemá, nič ho neboli, ani bruško nie, proste je úplne normálny, energie má ako vždy, chuti mu jesť, proste normálne dieťa až na tu riedku stolicu 1x denne. Už sme vyskúšali asi všetko, kombinácie a dávkovanie smecty, hylaku, biogaia kvapky probiotické, týždeň je na prísnej diéte (mrkva, zemiaky, ryža, čierny čaj) a vôbec sa mu to nezlepšuje. Ja už neviem čo s ním môže byt. Teraz ideme odniesť vzorku stolice, či to niečo napovie, ja len či niekto nemáte osobne skúsenosti.

alexandra2010
23. feb 2021

pomoze eliminacie jedneho druhu potravy napriklad vsetko zvieracie mliecne. plus to vysetrenie stolice-na patogenne organizmy. Alergen z krvi (lepok, kazein, laktoza).

autor
23. feb 2021

@alexandra2010 mlieko a mliečne mu nedávame už týždeň, v tom to asi nebude 😫 aj som si myslela že to bude alergia na nejakú zložku potravy 😞 no nič odnesiem tu stolicu a potom pôjdeme na krv, tak uvidíme. Ďakujem

mareka49
23. feb 2021

Čierne uhlie a čučoriedky.
Zapec ich do dákej bublaniny.
Nam nepomáhalo nič.
Táto kombinácia nám to upravila

monkijanacik
26. feb 2021

Ahoj,naprava travenia a stolice pri laktoze moze byt aj 2-3 tyzdne,ak stolica nic neukaze,tak by som riesila gastro,lebo takto budes len hadat a typovat.

sonula209
24. okt 2021

ahoj, mame ten isty problem,,cakame na vysledky stolice...ako to dopadlo co malemu zistili prosim.

autor
27. okt 2021

@sonula209 ahoj. No vieš čo, nám to trvalo presne 7 mesiacov 🙈 po 7 mesiacoch sa konečne vykaka normálne. Boli nám robené všetky možné vytery, rozbory stolice, potravinové alergie, všetko mal negatívne. Nič mu nepomohlo, žiadne diéty, žiadne lieky nič. Boli sme aj na súkromnom gastre, tam mu robili všetky možné vyšetrenia, všetko mal v poriadku. Nakoniec sa prišlo na to, že prekonal covid (bez teploty, bez kašľa a týchto sprievodných priznakov) a ten mu sadol na crievka, deťom to zevraj prejde tráviacim traktom. Mal veľmi vysoké protilátky. Teda to bolo uzatvorené ako postcovidovy stav. Telo sa zevraj toho zbavuje veľmi dlho, a teda ako som vyššie písala u nás to bolo 7 mesiacov 🤯

zuzikazuzika
1. júl 2022

@sonula209 ahoj môžem sa spýtať, či ste prišli na príčinu? Syn má tiez riedku stolicu

sonula209
2. júl 2022

@zuzikazuzika ahoj, vysledky boli vsetky dobre a prisli sme na to ze to mala z tekutych probiotik ktore jej doktor predpisal