Dlhotrvajúci kašeľ u dieťaťa

kattullka
25. okt 2018

Zdravim maminky,
Chcela by som vediet ci sa niektorej z vas stalo to co mne. Dcerka kasle uz asi mesiac chodili sme kazdy tyzden aby ju doktorka popocuvala vsetko mala ciste, po 3tyzdnoch jej dala urobit krvne testy aby vedela ci je potrebne nasadit ATB ( vyslo vraj netreba ze vyzera ze je to na ustupe- nieco bakterialne) takisto robila vytery z nosteka a hrdla - ciste. Uzivame uz tyzden Prospan a a tieto dva dni aj Isoprinosine no aj tak sa mi nezda ze by sa jej to nejako extra lepsilo. Nekasle nejako moc parkrat denne a vzdy pred spanim a rano ked vstane. Trapi ma to pretoze uz to trva fakt mesiac a bojim sa aby to nebolo daco horsie. Dakujem za kazdu radu a skusenost.

simatko2
25. okt 2018

@kattullka vyskúšala by som tymianovy krém s olejom z jedle sibírskej, kombinovať, natierať hrudník, aj chronicky kašeľ nám prešiel vďaka tomu..

laila22
25. okt 2018

@simatko2 kde prosím Ta kúpim ten krem?

lilke
25. okt 2018

@kattullka nemôže to byť zápal prenosových dutín? Dcéra kaslala každé ráno 3 mesiace, postupom času sa išla rána zadusit. Všetko negatívne, obehali sme x odborníkov, orl ju neposlal na röntgen, že zdravá. Až pluciar dal zrengenovat aj dutiny.

kattullka
autor
25. okt 2018

@simatko2 dakujem vyskusam. My sme skusali davat aj jazveciu mast len sa nam trosku vyhadzala tak sme viac radsej nedavali kedze sa pdporuca az od troch rokov. Ona ma aj hlasivky trosku chytene nato je co dobre? Ja som skusala kalciovy sirup ale akosi nic

agy111111
25. okt 2018

Presne riešime to isté, dcérka 4 r. kašle vyše mesiaca. Keď bola menšia s každým idúcim zubom sa jej spustil kašeľ ktorý trval aj mesiac. Keď mala konečne všetky zúbky tak to prestalo a dlho bola zdravá ..až kým samozrejme nezačala chodiť do škôlky. Po týždni v škôlke začala soplit a teraz kašle už vyše mesiaca. Vybrala už asi všetky lieky z lekárne aj na predpis a nič nepomohlo. Stále kašle, samozrejme dýchanie čisté...na výsledky vyterov cakame. Keď sa jej teraz v noci spustí záchvat kašľa tak jej dám nasivin do nosa a akoby zázrakom zmizne zachvat.Takže sme zistili že ide len o ten nožtek že jej to tam steká a dráždi na kašeľ. Dávam jej teraz pamycon a kalobu a zatiaľ klop klop to ustupuje už po 2. Dni

kaja01
25. okt 2018

@kattullka moja dcéra štekavo kašľala rok, žiadne iné príznaky choroby nemala. Doktorka na začiatku nasadila ATB, neprešlo, vyšetrenie ORL zlatý stafylokol ATB jedny, druhé, neprešlo, imunológia, testy alergia prach, mačka, spreje do nosa + lieky, kašeľ pretrvával, naledoval rontgen pľúc, čisté, nasledovalo sono srdca, žalúdka a celej brušnej dutiny, všetko v poriadku, po 8 mesiacoch behania po doktoroch záver asi psychického pôvodu, navštívte psychiatra a to som povedala nie. Kašeľ ako prišiel tak odišiel po roku.

ostap
25. okt 2018

@kattullka a kolko ma rokov? Nemoze to byt aj alergia? Kasel rano a vecer = zvycajne roztoce...

kattullka
autor
25. okt 2018

@ostap ma dva roky. Ale kasle aj cez den sem tam. Asi to alergia nebude pretoze uz som to chytila aj ja a atakisto ma to drazdi hlavne ked si lahnem a to ma skriabe v krku alebo cez den ked rozpravam

simatko2
25. okt 2018

@kattullka no keď vám ani kalciovy sirup na hlasivky nepomohol... Keď sme zachripnuty, pomôže.. Ale nam pomáha táto kombinácia.. Jazveciu som ešte nedávala, zatiaľ len bravčovu alebo obyč maslo, alebo potom Just..

dejka77
25. okt 2018

Dcera mala kasel a dost rychlo zabral sirup Hedelix. Davam jej aj kalciovy sirup. Minule roky som davala ine veci a vzdy to trvalo dlho kym sa preliecila.

kattullka
autor
26. okt 2018

@agy111111 ˇtak hlavne ze nieco zabera 😊 dufam ze aj my uz vyzdravieme lebo uz ked ten kasel pocujem mi je do placu

kattullka
autor
26. okt 2018

@kaja01 tak to sila ze rok kaslania a vsetko v poriadku

luslus
26. okt 2018

Nemohla by ju dr poslat na rtg pluc? Moja tak kaslala stale.vzdy podla dr vsetko ok. Ziadne sirupy nezaberali. Jeden den sa mala stazovala na bolest bruska a chrbatika. Az mi poobede dostala take krce do chrbta,ze som s nou utekala na pohotovost. A tam ze ved ona ma zapal pluc! Hned si nas tam nechali,dostala atb do zily a kyslik na par dni...po prrpusteni sa jej to za 2 tyzdne vratilo,vtedy uz mala aj strasne vysoke crp a vodu v plucach. Nastastie sa rychlo zotavila

mirka2822
26. okt 2018

Moja mala mala v lete tiez kasel,vyse mesiaca. Stery dobre,krvy obraz dobry az napokon nam doktorka spravila testy na plucne mykolpazmi a chlamydie. Tak boli to plucne mykoplazmi,povedala mi ze v krvnyxh testoch sa objavia az po troch tyzdnoch,dovtedy sa nedaju odhalit. Takze dva tyzdne silne atb a preslo to,. Teraz zasa kasleme ale dufam ze uz to bude len bezny kasel. Skuste sa opytat aj nato ak vam to nerobili.

stankadu
26. okt 2018

moja dcéra tiež kašlala 4 mes. ale stále, deň-noc. Všetky vyšetrenia v poriadku. Doktorka nám predpisovala jeden liek za druhým a nič. Nakoniec ju poslala k imunologovi a ten zistil nábeh na astmu. Predpísal 3 spreje na dýchanie a až potom ju to prešlo. Odvtedy je pokoj, astma sa nepotvrdila.

kattullka
autor
26. okt 2018

@luslus asi ju o to poziadam ak to neprejde a pojdeme k nej. Zapalu pluc som sa najviac bala ale kedze krvne testy vysli dobre tak som to uz neriesila.

evakalna
26. okt 2018

@kattullka Vypýtajte si výmenný lístok k alergo-imunológovi. On lieči obštrukčnú bronchitídu, bronchiálnu astmu....

kattullka
autor
26. okt 2018

@evakalna keby to bola bronchitida tak to asi nemam aj ja alebo? Podla toho co som citala je to u deti po prekonani infekcii ale asi nakazit s tym nemozu okolie

evakalna
27. okt 2018

@kattullka Moje obidve deti navštevujú od 2 rokov alergo-imunologickú ambulanciu pre astmatický kašeľ, zápal pľúc, bronchiálnu astmu, prieduškový dusivý kašeľ mali. Prvých 6 rokov vôbec neboli zdraví. Teraz je to už lepšie, ale stále sme sledovaní u al-imunológa 3x za rok a máme liečbu, sprejujú inhalátory a iné.....
Dieťa má možno oslabenú imunitu a to vyšetrí iba alergo-imunológ. Vypýtaj si výmenný lístok od detskej lekárky na alergo-imunologické vyšetrenie. A potom hneď sa objednať k nemu. Teraz je všade veľa pacientov, je jeseň - bude zima.....

nellita
27. okt 2018

Aj my sme mali studený zapal pluc 2-mesiace kaslala dr.nic vsetko.ok az som trvala na rontgene a ten ukazal coho.som sa najviac obavala,chod na rontgen

kattullka
autor
27. okt 2018

Dakujem za rady urcite sa popytam doktorky na vsetko co sa tu spominalo 😊 aj ked dufam ze to odoznie a nebudeme musiet

martinka236
11. dec 2018

@kattullka odporučila by som si dat spraviť pep test na to ci nemá reflux veľmi dosť možné precitaj si nie o gastroezofagalnom refluxe.