Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dlohodobé pobolievanie bruška u 5 ročného chlapca

malychrobak
8. nov 2012

Nemáte niekto skúsenosti s takýmto problémom? Môj drobec sa asi 5x za deň sťažuje, že ho bolí bruško v oblasti pupka, nie je to výrazná bolesť, ani kŕče, ale trápi ma to, hlavne teraz, keď som s ním celý týždeň doma a neviem, ako mu pomôcť.

jarka0812
8. nov 2012

Ahoj, určite by som dala vyšetriť stolicu. Môže to byť aj helicobacter.

zvedavamt
8. nov 2012

alebo aj parazity sa mu mohli premnozit, var mu horke caje a davaj do vseckeho skoricu a klinceky. Pozor ale radsej v mensich davkach , radsej nech idu postupne von. Prechodne sa moze stav zhosit, kym sa vycisti. Obmedz cukor a ovocie, dzusiky, obchodny med, mlieko , bielu muku kym sa stav zlepsi.
Drzim palce
🙂

vadimka
8. nov 2012

@malychrobak toto iste nas trapilo, ked mala dcerka cca 4,5 roka....po vsetkych vysetreniach, jej zisiti intoleranciu laktozy, mala aj parazita LAMBLIA, na ktore vermox nestacil...v tom case jej zistili aj mykoplazmi....takze pekne k dr....daj zobrat krv, moc, stolicu....obmedz mlieko...pripadne kup v lekarni tabletky lactozan a ked mu to das pred tym ako zje mliecny vyrobok, malo by sa to zlepsit...tiez sme mali bolest v okoli pupka....co mozu byt fakt parazity, ale nie len obycajne ako su hlisty a tak....vela stastia.

malychrobak
autor
8. nov 2012

Dakujem pekne za rady: k dr. sa mi moc nechce, lebo tá je už dôchodkyňa a už ráno o 8,00 je unavená zo svojich pacientov. No na výber nemám, iba ak ďaľšie dve dr. dôchodkyne 🙂 . Ale to vyšetrenie stolice by hádam zvládla. Môj drobec mlieko nepije odkedy som ho prestala v 14 mes. kojiť, lebo sunar mu nechutil a na obyčajné mlieko dostal hneď alergiu, takže papá len sem tam Monte, to je všetko. Dokonca mu od včera nedávam žiadnu sladkosť, na čom je závislí a dostával ju ako odmenu, keď pekne spapá obed, alebo uprace... No neviem, dokedy to vydržím, keď zakaždým "nie" sa skoro rozplače a sľubuje hory doly. ☹

malychrobak
autor
8. nov 2012

@jarka0812 dá sa helicobacter vyšetriť zo stolice?

mariabilla
8. nov 2012

Ano helicobakter sa da vysetrit zo stolice.

lentuska
8. nov 2012

@malychrobak
Ahoj, robili mu testy ci nie je alergicky na laktozu? Totizto moj bracho maval toto iste, bolesti brucha, pocit na zvracanie, horucky. Doktori mu nic nezistili az mamka nasla jednu doktorku, ktora robi biorezonancne vysetrenie a ta mu zistila, alergiu na laktozu, chlebovu plesen, psieho bacila, poskodeny zlcnik. Toto vysetrenie je bezbolestne a povedala by som presne pre male deti stavane, na jednom mieste ti zistia vsetko,co potrebujes a nemusis behavat po tristo doktoroch. Cena za taketo vysetrenie bola u nej iba 15€....a mimochodom, mne tymto vysetrenim zistili aj toho helikobaktera, co som sa chvalabohu vyhla neprijemnemu vysetreniu na gastre...ak by si chcela poslem ti kontakt, kde sa mozes objednat na taketo vysetrenie.

malychrobak
autor
9. nov 2012

@lentuska To by bolo super.

giorgino
13. máj 2013

@vadimka ako ste riešili potom tie lamblie? Entizolom? Môj kamarát s tým má problém a pravdepodobne aj jeho deti. Celý život jedol všetko bez problémov a teraz zrazu netoleuje kopec potravín - mlieko, lepok, sója. Po Entizole sa to zlepší, ale po čase sa mu to opäť vracia.

vadimka
16. máj 2013

@giorgino bolo to uz davno, ale viem, ze sme to preliecovali po par tyzdnoch tym entizolom...nastastie mala uz nema problemy....klop klop....snad len nech sa obrati na infekcne oddelenie neviem viac poradit.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli