Do akej miery by sa mala doktorka venovať dieťaťu?

germik
15. júl 2009

Ahojte holky,
nenašla som nič podobné na MK,preto vás prosím o váš názor na to,do akej miery by sa mala detská doktorka venovat našim ratolestiam..Na každej prehliadke sme maximálne 5 minút,pretože už je plná čakáreň dalších mamičiek, na "velkej" trojmesačnej prehliadke sme všetko zvládli asi za 3 minútky...odvážila,odmerala,pozrela fontanelu,položila na bruško aby videla,či pasieme koníčky a tým to skončilo..Samozrejme som mala na ňu niekolko otázok,to už ale začala byt nervozna pretože dalšie mamičky boli v poradí...Máme reflux a na to mi povedala,že musím vydržat a zlepší sa to príkrmami, ked malá začala kakat nazeleno,povedala,že to je normálne a nie je potreba robit výter...atd... Tak sa pýtam na vaše skúsenosti,či je to normálne a či by sa doktorka nemala viac starat o mamičky s detičkami /hlavne ked je mamina prvorodička a vobec netuší,čo všetko ju ešte može prekvapit 😨
Ďakujem a nech vám detičky pekne rastú 🙂

ejusaaa
15. júl 2009

Ahoj,ani my nie sme dlhsie na pradni a tiez urobi len to co s Tvojim,ale je pravda,ze vzdy si najde cas na moje otazky a s kludom odpoveda,neponahla sa,a ked si neni spokojny,neuvazovala si nad inou?Ale myslim ze vsade je to tak.. 😉

lenka_da
15. júl 2009

ahoj, k tej prehliadke: u nasej lekarky sme tiez vybaveni rychlo ale na moje otazky mi vzdy musi dat poriadnu odpoved, od pol roka mame inu lekarku, neboli sme spokojni. Ak sa ti tvoja nepozdava, tak ju zmen, ved dieta k nej bude chodit az do 18
co sa tyka stolice, v porodnici nam zdoraznovali, ze u plne kojeneho dietata je normalna stolica iba horcicovej farby (taka zlta), zelena nie je ok
vzdy, ked sa mi nieco nezdalo, brali nam vyter (mozno aj 5x prvy polrok), taktiez odber mocu, aj odber krvi, takze pristup tvojej lekarky sa mi vidi nezodpovedny!

stvura
15. júl 2009

Ahoj, no u nas to funguje tak ze prehliadky mavame poobede, takze mimo chorych deticiek a presne na objednanu hodinu sa dostaneme dnu. Musim vsak povedat, ze hoci som absolvovala s malym doteraz asi 10 prehliadok, doktorka bola len pri dvoch z nich. Tej co pises ty, ako trojmesacnom a teraz = v 11 mesiacoch mu robila prehliadku ako rocnemu. Kedze maly je v dokonalej pohode, je popredu na jeho vek sa nase prehliadky vzdy nesu v casovom intervale 5 minut /minule som to fakt stopla/. Zatial mi to akosi nevadi, lebo vsetko co potrebujem vediet sa dozviem skor od inych mamiciek, alebo na inernete, no ked mas pochybnosti tak by si ju mala zmeniít. Ja som inac tiez prvorodicka, no skoro stale sa hrabem v knihach a na internete aby ma nic neprekvapilo.

katka008
15. júl 2009

Podla mna 5 minut je extremne malo. Vsak za tu dobu ho ani nevyzlecies a neoblecies spat 🙂
My si platime sukromnu kliniku, kde ma malinky pediatricku a vzdy sme presne objednany na hodinu, nikdy necakame a s doktorkou sme vzdy min. 20-30 minut. malinkeho komplet skontroluje, ja sa jej popytam co neviem - lebo som tiez prvy krat mamina a vsetko mi povie. Aj ked ideme len na ockovanie, tak tam stravime vzy aspon 15minut. 🙂 Mozem ho tam prebalit aj nakojit. Minule som nieco nevedela, tak som jej kludne mohla zavolat do ordinacie a ona mi pomohla. Naozaj ta sukromna pediatricka stoji za to! Hlavne kvoli tomu cakaniu. Neviem si to s takym malym babom ani predstavit. A este je super, ze na vsetky speci vysetrenia (bedrove klbiky, kozne, ocne...) sa nemusim nikam trepat. Vsetko je v jednej klinike🙂 Vrelo odporucam. 😀

germik
autor
15. júl 2009

dakujem za príspevky, určite porozmýšlam nad súkromnou klinikou ako vravi Katka008,ma to logiku..
Stvura: aj ja velmi vela čítam a ked sa mi podarí pri malej,tak som na nete /MK mi už velakrát pomohol/. Ale i tak si myslím,že najideálnejšie je odborné vyšetrenie od pediatričky

martin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz